Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (525 Wątki)

Najlepsze mleko?

Data utworzenia : 2013-04-04 13:08 | Ostatni komentarz 2024-04-30 14:17

Konto usunięte

132579 Odsłony
1772 Komentarze

Cześć, jak uważacie jakie mleko jest najlepsze dla dzieciaczków?? Jakim wy karmicie?

2013-04-08 09:07

Smakiem się różnią wszystkie mieszanki od siebie ale składem,ilością witamin to chyba nie. Sprawdzę jak będę w sklepie składy poszczególnych mieszanek tzn bebiko bebilon i nan

2013-04-08 08:37

Patuszka być może masz rację, ja dowiadywałam sie poprzez infolinię na temat tych dwóch mlek, jak próbowałam pepti i faktycznie nie był słodki w porównaniu do Bebiko. Podobnie jak ty staram się unikać słodzonych potraw, bynajmniej te które ja robię podobnie jest z solą.

2013-04-07 21:54

Anita, nie mogę się niestety z tobą zgodzić jeśli chodzi o informację dotyczącą tego że bebilon i bebiko się od siebie nie różnią. Sama próbowałam obydwóch i bebiko jest bardzo mocno słodkie, bebilon jest słodki ale nie aż tak mocno. Ja właśnie dlatego zdecydowałam się na bebilon a nie bebiko. Małego odstawiałam od piersi jak miał rok, wtedy też przechodziłam na mm, wcześniej rozszerzając mu dietę cały czas zwracałam uwagę na to aby nie wprowadzać nie potrzebnie słodyczy i produktów dosładzanych i słodkich. Dlatego zdecydowałam, że bez sensu to zniweczyć i wprowadzić słodkie mleko. To jest oczywiście moja opinia, każda mama ma swoją i sama decyduje o tym jakie mleko wprowadzi. Najważniejsze to wprowadzając mm obserwować malucha, czy nie ulewa, nie boli go brzuszek, nie ma problemów z kupką lub nie pojawiła się wysypka- to są najczęstsze przyczyny konieczności zmiany mleczka.

2013-04-07 21:27

O Magda dobrze wiedzieć że Nestle Junior tańsze,nawet nie wiedziałam.Może spróbuję zamienić.Bo u nas na mleko idą duże sumy.Ile Nestle kosztuje?

2013-04-07 17:11

Bartek był najpierw na Bebilonie HA, potem trochę na takim antykolkowym. Ze względu na ograniczenia finansowe przestawiłam go na Bebiko bo było wtedy najtańsze teraz jest na Nestle Junior i zawsze chętnie je pije oraz jest tańsze od Bebiko.

2013-04-06 21:13

dariolka, no taka sama pucha jak nasza :) tylko my mamy na ryczałt :) EDIT: U nas bez recepty Nutramigen 1 420g kosztuje ok. 40zł :>

2013-04-06 20:02

Mój synek w pierwszą noc po porodzie był baaardzo głodny, nie byłam w stanie dać mu wystarczającej ilości pokarmu z piersi. Dlatego też dostał dwa razy mleko w butelce i się zaczęło... o ciągnięciu mleka z piersi nie było mowy, krzyk, histeria, płacz... męczarnia trwała 2 tygodnie; w końcu położna środowiskowa powiedziała mi, żeby dała sobie spokój, bo nie mam tyle pokarmu - po całodziennym ściąganiu laktatorem udało mi się ściągnąć 40ml... :( Zaczęłam synkowi podawać mleko Bebiko, niestety szybko okazało się, że to mleko mu nie służy - bule brzuszka, zatwardzenia - koszmar :( Szybko zmieniliśmy mleko na Nan Pro i po kłopocie. Pił je przez rok, teraz podaję mu Nestle Junior o różnych smakach i jest zachwycony :)

2013-04-06 11:49

Proud Mommy to co tak tanio?Ale fajnie fajnie...Ja płaciłam na receptę 13 zł a nie zawsze miałam receptę więc po 26 zł a puszka bodajże 420g