Karmienie butelką (473 Wątki)

Kłopoty z brzuszkiem po mleku modyfikowanym

Data utworzenia : 2013-08-27 15:36 | Ostatni komentarz 2015-03-11 23:59

Redakcja LOVI

41226 Odsłony
32 Komentarze

Niekiedy po karmieniu mlekiem modyfikowanym występują u dziecka niepokój, prężenie, ulewanie i płacz. Brzuszek jest wzdęty i może być bolesny. Wydaje się, że dziecko źle reaguje na podany pokarm. Radzimy, jak poradzić sobie z problemami z brzuszkiem u malca karmionego mieszanką.

2015-03-11 23:59

Aniu ja swoje mleko wciąż ściągam, regularnie i walczę by laktacje podtrzymać - mam nadzieje, ze się uda. Obecnie próbowaliśmy Aptamil (odpowiednik Babilonu pod inną nazwą) ten najzwyklejszy. Poprawa z refluksem była i trwała dwa dni ale dziś znów jest to samo.. Mały cierpi, po nocach nie spi a ja razem z nim.. W dzień jest nawet ok ale jest jeszcze starszak, którego nie chce zaniedbac.. Najbardziej boje się tego refleksu - bo Teos dlawi się aż tym mlekiem, złapać oddechu nie może jak wszytko idzie i nosem i buzia.. Chce karmić dalej piersią, marzyłam przecież o tym ale priorytetem teraz dla mnie jest to by się nie męczył a sposób karmienia przestał być istotny..

2015-03-11 23:25

Samantko a jakiego mleka teraz używałaś? Ja na początku dawałam Wojtusiowi Bebilon na kolki ale później już zwykłe Pronutra. Wiem że masz już doświadczenie w karmieniu więc walcz jak najdłużej o swoje mleko, ja cały czas staram się przynajmniej trochę synka karmić aby wzmocnić jego odporność.

2015-03-11 23:20

Teos ulewa, ma kolki i wzdęcia a do tego w kolko jest głodny - jaka wybrać mieszanke w takim wypadku? Mleka w piersiach coraz mniej (winie za to stres) a dodatkowo zdecydowanie mu ono nie służy i lekarz sam sugeruje zmianę, chociaż na próbę.. Obecnie jest mleko normalne ale nie sluzy.. Nie wiem jakie ppdawac teraz - antyrefluksowe, na kolki i zaparcia, dla głodnych dzieci (zz mączka chleba swietojanskiego) czy dalej normalne? Kolki są straszne i trwają całe wieczory, budzą w nocy. Refluks jest tak silny, że czasem całe mleko wylatuje i to nie tylko buzia ale też nosem. Wzdęcia są zwykle bezbolesne ale męczące a głód jest związany z tym, że to co je to zaraz zwraca..

2015-03-09 21:11

Źle dobrane mleko może być przyczyną zaparc i bólu brzyszka u maluszka,dlatego przy wprowadzoniu mleka należy obserwować dziecko. U nas był Nan i było dobrze.

2015-03-09 19:36

Córcia jadla nan pro z bakteriami przyznam ze bardzo cierpiała prezyla się kupki zielone masakra, zmielam mleczko na bebiko i jak reka odjal wszystko wrocilo do normy

2015-03-02 20:16

U nas były straszne zaparcia i bóle brzuszka po Nanie,Bebiku i Bebilonie. Zmieniliśmy na Hipp i jest idealnie,zero problemów :) O ile kolek nie było tylko przez 2 dni po powrocie do domu tak zaparcia męczyły... Lekarz polecił mi laktulozę ale na zaparcia dawałam dziecku czasem rumianek. I masaż brzuszka,układanie na brzuszku.

2015-03-02 18:08

My kłopotów z brzuszkiem jak na razie nie mamy żadnych. Ani boleści , kolek. Ale warto pamietać , ze nalezy dobrac smoczek zgodnie z wiekiem zbyt duża dziurka powoduje , że dziecko za szybko pije i nałyka sie powietrza co moze powodowac kolki. Atmosfera tez powinna byc spokojna by malec sie nie denerwował , robic delikatne przerwy podczas karmienia i co najwazniejsze kupic butelke ze smoczkiem antykolkowym(on odprowadza powietrze do wewnatrz butelki)

2014-05-14 22:42

Ja karmię piersią a na początku też mieliśmy problemy z brzuszkiem, pomagały ciepłe okłady i masaż