Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (525 Wątki)

Dziecko nie chce pić Bebilon Pepti

Data utworzenia : 2019-08-09 06:21 | Ostatni komentarz 2019-10-01 21:13

Embia

6227 Odsłony
75 Komentarze

Dziewczyny czy, któraś z Was karmiła dziecko Bebilon Pepti? Mój trzymiesięczny synek miał okropne bóle brzuszka, lekarz przepisał właśnie to mleko i dodatkowo ja odstawiłam laktozę i problem minął. Na początku dziecko piło normalnie to mleko, jednak ostatnio wcale go nie chce. Piję tylko moje odciągnięte (odciągam ponieważ nie chce pić również z piersi od jakiegoś miesiąca). Nie mam tyle pokarmu, żeby zrezygnować całkowicie z karmienia mm. Gdy nie chcial go pić dawałam mu je przez sen. Jednak teraz od razu się budzi gdy je wyczuje. Jak zachęcić dziecko do picia tego mleka? 

2019-08-20 18:01

Niestety mimo wszelkich starań mleka co raz mniej. Syn nie chce pić żadnego mm. Daje mu NAN, ale pije go tylko w nocy przez sen. W dzień gdy tylko poczuje butelkę z nie moim mlekiem, od razu nie chce jeść. I co tu robić, by zechciał pić mleko ? 

2019-08-13 12:24

Ja podobałam mojemu maleństwu Bebilon Pepti przez 2 tygodnie przez pierwszy tydzień było wszytko dobrze bóle brzuszka dla synka przeszły myśleliśmy że to będzie strzał w 10 niestety po tygodniu synek dostał biegunki okropnie przez to się odparzyl nie chciał tego pić i z dnia na dzień było gorzej. Przeszliśmy na enfamil i już od 2 miesięcy cieszymy się szczęściem naszego maleństwa 

2019-08-12 20:25

Skoro, jesteś zdeterminowana, by odciągać pokarm i podawać małemu w butelce, to nie pozostaje nic innego, jak trzymać mocno kciuki i życzyć powodzenia! :) Po sobie wiem, że się da, tylko potrzeba samozaparcia i powtarzalności :) I wszystko będzie dobrze! :) 

2019-08-12 13:30

Cieszę się ,że się przydały moje podpowiedzi.Dobrze Cię rozumiem,że strasznie to wszystko Cię stresuje.

Ja miałam podobnie na początku naszej mlecznej przygody;) Też mnóstwo stresu ale udało się :)

Trzeba myśleć pozytywnie i nie poddawać się bez walki.

Wszystkiego dobrego dla Was ❤️

2019-08-12 12:20

Moniczka7896 teraz już jestem spokojniejsza ;) Myślę, że pomęcze się jeszcze z tym laktatorem tak do pół roku, czyli jeszcze 3 miesiące zostały, potem będzie już mógł jeść jakieś inne rzeczy więc będzie łatwiej ;) dzięki wielkie za wszystkie rady,naprawdę się przydały ;)

2019-08-12 10:49

Embia, skoro synek całkowicie odrzucił pierś no to pozostaje tylko butelka ale nie martw się, ważne ,że w ogóle synek chce jeść :) 

Wiem ,że musisz się męczyć z tym laktatorem ale uwierz,że naprawdę bardzo warto.

Dobrze,że mały ostatecznie chce pić Nan i nie ma po tym mleczku problemów.Staraj się jak najwięcej podawać swojego pokarmu,w momentach braku przygotuj butelkę.

Nie stresuj się tak, wszystko jest na dobrej drodze ;)

2019-08-12 07:13

Magicznypazur wagę ostatnio sprawdzał lekarz w czwartek, przybrał 200g przez tydzień. Na razie NAN podaje w nocy i je, a wtedy ja ściągam sobie pokarm żeby mieć na dzień. Pierś już całkowicie odrzucił nawet w nocy. 

Ale laktacja na szczęście trochę ruszyła, więcej ściągam ;) No i zaczął w końcu też jeść. Nie ma żadnych problemów z brzuszkiem ;)

Konto usunięte

2019-08-11 21:24

Embia - przede wszystkim postaraj się nie stresować i nie myśleć tak dużo o tym. Bo przez to, że tak ciągle myślisz to tego pokarmu będzie coraz mniej. 

 

Tak jak dziewczyny pisały - przystawiaj synka do piersi na śpiocha. Nawet co 2h. Im częściej będziesz go przystawiać tym bardziej rozbujasz laktację. Po tym jak syn się napije próbuj odciągać laktatorem. Swoje mleko możesz mieszać z mm i będzie wtedy wystarczająca ilość :)