Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (525 Wątki)

Enfamil czy bebilon?

Data utworzenia : 2013-06-02 23:52 | Ostatni komentarz 2022-02-07 11:51

konto usunięte

99254 Odsłony
168 Komentarze

Witajcie! Ograniczylam wybor mleka miedzy enfamilem i bebilonem bo slyszalam, ze najlepsze są te mleka i skladem najlepiej przypominają mleko matki... Nie znaczy to, ze nie mam zamiaru karmić, chce mieć po prostu wybrane mleko w razie czego :) czekam na wasze opinie, czy wasze dzieci je jadly? Zaparcia a moze biegunki? Mój pierwszy synek mial bebilon, smakowal mu, ale po pól roku dwójki nie chcial i troche trwalo zanim trafilam na kolejne wlasciwe... Bede wdzieczna za wszelkie opinie :)

2017-11-11 23:20

Syna karmie piersią ale powoli chce przechodzic na mleko modyfikowane. Podaje mu Bebilon ale on za cholery nie chce pic, ewidentnie mu nie smakuje bo biedaka az otrząsa.

2017-11-11 19:49

U nas Bebilon się sprawdził :-)

2017-11-04 08:33

Też szukałam mleka na "wrazie w". Po przestudiowaniu wszystkich składów kilkakrotnie, po zapoznaniu się z opiniami mam i specjalistów wybrałam Bebilon. Natan został zabrany do kliniki od razu po porodzie gdzie podawano mu nan ha. Po wyjści również dawaliśmy mu to mleko ale przyjmował je coraz gorzej więc w końcu postanowiłam spróbować z Bebilonem. Mały je go caly czas i bardzo mu smakuje. Nie mam najmniejszych przeciwskazań do tego mleka. Szczególnie dlatego, że w końcu ulżyło mojemu Maluszkowi po Nan. Ale dzieci są różne. Moja ciotka np dawała swojemu dziecku chyba każde możliwe mleko bo Mały nie chciał żadnego pić albo miał później problemy z brzuszkiem. Każde dziecko ma swoje "upodobania" smakowe :-)

2016-02-24 18:21

Po Bebilonie mój synek miał ciężko zrobić kupkę.... Przeszłam na Bebiko i wszystko się unormowało innych mlek nie znam - Babilonu stanowczo nie polecam

2016-01-06 20:07

Enfamil to pierwsze mleczko, które syn dostał w szpitalu. I bardzo dobrze reagował na niego. Polecam :)

2016-01-01 20:21

Moja mała najlepiej toleruje enfamil, ale zgadzam się z Martą, jeżeli chodzi o miarkę. Próbowałam kiedyś karmić ją bebilonem, ale dostała wysypki, więc zrezygnowałam. Przerabiałam też nan i humanę, ale smak małej nie pasował. Enfamil poleciła mi koleżanka, a pediatra poparł nasz wybór. Mała dobrze toleruje to mleko, nie ma biegunek ani zaparć. Cena za mleko nie jest może najniższa, ale często są promocje w Rossmanie.

2015-12-27 17:27

A jeszcze jedno jeśli chodzi o techniczną stronę mleka. W enfamil wkurza mnie to, że łyżeczka jest utopiona w mleku i muszą ją paluchami wygrzebywać. W bebilonie łyżeczka jest umocowana do wew strony wieczka. Jest wtedy higieniczniej.

2015-12-25 11:49

U mnie było tak, ze córka w szpitalu musiala byc dokarmiana i akurat mieli bebilon . Po nim wszystko bylo ok, wiec później jak musialam to po niego siegalam. Natomiast syn po urodzeniu również musiał dostawać mm i pielęgniarki miały enfamil. Dobrze tolerowal, więc nie zmieniłam i jak była , jest potrzeba to dostaje.