Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (524 Wątki)

Mleko modyfikowane - przepajanie

Data utworzenia : 2013-05-18 17:09 | Ostatni komentarz 2014-04-13 21:35

Aniss

25204 Odsłony
23 Komentarze

Mam pytanie odnośnie przepajania dzieci karmionych mlekiem modyfikowanym lub karmione mlekiem mieszanym czyli mlekiem mamy oraz mlekiem modyfikowanym. Moja bratowa kilka dni temu urodziła śliczną córeczkę obecnie mieszkają wraz z rodziną w Anglii, malutka jest karmiona mlekiem mieszanym jednak położne nie zalecały przepajania malucha? wiem ze w Polsce niemowlęta przy takim systemie karmienia powinno się przepajać, czy mleko w różnych krajach się czymś różni od naszego mleka w PL? czy moze jednak maluszek powinien być przepajany wodą?

2013-05-22 12:36

Wczesniej kupowalam mleko Nan ekspert bezlaktozowy a siostra cow in gate również bez laktozy. Dwa różne kraje, dwóch producentów a sklad niemal identyczny. Myślę, że chodzi tu o to jakie mleko ma być czy bezlaktozowe czy przeciwkolkowe, czy przeciw nadmiernym ulewaniom itd wtedy ich sklad sie różni zarówni polskie jaki i zagraniczne.

2013-05-22 12:26

Katarzyna-27 dlatego też napisałam, że nie sądzę aby była wielka różnica. Czymś na pewno się różnią bo jedno mleko dziecko toleruje, a drugiego już nie - każdy producent musi mieć swoją procedurę, aby kupować właśnie to mleko.

2013-05-22 11:51

Dzięki dziewczyny za odpowiedź,

2013-05-22 10:40

Demotywacja zarówno mleka niemieckie, polskie czy angielskie mają ten sam skład może rózniący sie jednym skladnikiem lub proporcją. Często porównuję z siostra jej mleko (angielskie) i moję (polskie) i są identyczne choć od innym producentów!

2013-05-22 10:34

Podczas karmienia butelką absolutnie trzeba przepajać dziecko! Moja siostra rodziła w Anglii i tam zarówno położna jak i lekarz kazali przepajać dziecko. Dzieci karmionę piersią nie trzeba poić wodą, gdyż mleczko od mamy na początku jest wodniste i zaspokaja pragnienie dziecka. W przypadku butelki obowiązkiem jest podawanie w innej butelki wody. Również karmie butelką synka i to samo mówiła mi nasz lekarz pediatra!

2013-05-20 01:45

Ja również bym się nie słuchała i robiła po swojemu :) Terencjusz kiedyś powiedział "Ile głów ludzi, tyle zdań", każdy mówi co innego i każdy udaje najmądrzejszego. :) Jeżeli chodzi o mleka to na pewno się różnią od siebie, tak jak mleka różnych firm - na jedno dziecko jest uczulone, a na inne nie. Słyszałam, że Niemieckie mleka i kaszki są dobre. Chociaż nie sądzę, aby była aż taka różnica. Wiem, że 1/5 tego co maleństwo zjada/wypija powinna być woda i tego bym się trzymała. Córkę karmie piersią, a teraz gdy zrobiło się ciepło daje jej wodę. Sama widzę, że tego potrzebuje ( schną jej usta ) - a nie chce non stop dawać jej cyca. :) Z drugiej strony to jeżeli nie widać, żeby maleństwo potrzebowało jakoś specjalnie wody to czy jest sens mu ją wmuszać? W każdym bądź razie ja bym spróbowała dać chociaż trochę, jak będzie potrzebowało to wypije - jak nie to nie i już. :)

2013-05-18 23:27

Nie sadze, zeby sie roznilo :) natomiast na pewno różni sie sposób wychowania i tak jak i u nas różne polozne maja różne opinie na ten temat tak samo u nich :) ja i tak bym robila po swojemu i od czasu do czasu podawala wodę ;) tak samo jak w czasie karmienia piersią latem i tak podaje sie wodę w czasie cieplejszych dni ;)