Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (525 Wątki)

Mleko modyfikowane - przepajanie

Data utworzenia : 2013-05-18 17:09 | Ostatni komentarz 2014-04-13 21:35

Aniss

25205 Odsłony
23 Komentarze

Mam pytanie odnośnie przepajania dzieci karmionych mlekiem modyfikowanym lub karmione mlekiem mieszanym czyli mlekiem mamy oraz mlekiem modyfikowanym. Moja bratowa kilka dni temu urodziła śliczną córeczkę obecnie mieszkają wraz z rodziną w Anglii, malutka jest karmiona mlekiem mieszanym jednak położne nie zalecały przepajania malucha? wiem ze w Polsce niemowlęta przy takim systemie karmienia powinno się przepajać, czy mleko w różnych krajach się czymś różni od naszego mleka w PL? czy moze jednak maluszek powinien być przepajany wodą?

2014-04-13 21:35

Glukoza jest wskazana w sytuacji kiedy maluch nie chce pić samej wody, więc jeśli ma ochotę na samą wodę to nie ma sensu podawać jej słodzonej, herbatki dziecięce zazwyczaj zawierają glukoze, jednak w aptece możesz zapytać o herbatki ekspresowe i sama robić rozcięczone z wodą, jednak z nimi bym trochę poczekała,

2014-04-13 21:17

A. Sosnowska po co od małego przyzwyczajać dziecko do cukru czyli glukozy. Dziś we wszystkim jest cukier wszystko jest dosładzane no i po glukozie dziecko na pewno będzie miało mniejszy apetyt.

2014-04-13 20:39

A.Sosnowska jak dasz wodę z glukozą to efekt będzie taki jakbyś podała słodką herbatę. Glukoza to nic innego jak cukier, przypomnij sobie badanie w ciąży :)

2014-04-13 17:40

Moj synek ma nie cale 3 tygodnie i jest karmiony mm, takze nutrowalo mnie o pytanie czy powinnam moze podawac mu oprocz tego jakies herbatki, lez polozna zacheciła mnie to tego zeby dopajac malego tylko i wylacznie wodą, a pediatra zaproponował takze wodę z glukozą, a herbatki kazali narazie odpuscic , póki dzieko ne wie co to słodkie tym lepiej :)

2014-04-02 09:35

Podobno teraz nie ma konieczności przepajania dziecka woda które jej karmione mieszanką. wypowiedz eksperta z forum lovi dr Agata Serwatowska-Bargieł 2014-03-14 20:41 "Witam, Nie przepajamy. Zresztą obecne mleka modyfikowane też są inne niż kiedyś i również nie jest konieczne przepajanie. I mieszanką też się karmi na żądanie, a nie dokładnie wg zegarka." Ale czasami dziecko potrzebuje picia zwłaszcza jeśli jest ciepło na dworze. Czasami dziecko marudzi ma zmienioną pieluszkę jest wyspane najedzone i właśnie potrzebuje tylko się napić więc po co grzać mleko i je marnować lepiej sprawdzić czy dziecku nie chce się tylko pić. Jeśli chce mu się pić dużo nie wypije a jeśli będzie głodne to chętnie wypije większą ilość wody. Woda na pewno nie zaszkodzi i działa przeciw zaparciom. Trzeba tylko uważać na te herbatki dla dzieci bo jest tam głownie cukier.

2014-03-31 22:49

Moje dzieci raczej nie lubiły i nie chciały być przepajane, młody do dziś wypija 20-30 ml wody nie więcej, ale za to teraz pije soki woda rozcieńczane. Ale też wielokrotnie położne mi powtarzały o przepajaniu wodą. To tez ze względu później na jakieś zaparcia. Zawsze jak młody kupki nie zrobi rano podam wodę i po następnym posiłku już jest. No i przede wszystkim może nie potrzebuje dużo bo u nas w mieszkaniu ostatnio jest nawet 17 stopni tylko całe dnie wietrzę pokoje na zmianę, a grzejniki od stycznia sa zakręcone. Więc pewnie dlatego wystarcza mu tylko tyle wody.

2014-03-31 12:37

Będąc jeszcze w szpitalu z małą, pamietam jak połozna mówiła jak ważne jest przepajanie dzieci podczas kiedy karmimy je mlekiem modyfikowanym, mówiła również że mieli przypadek kiedy noworodek trafił do szpitala z ostrym odwodnieniem, niby ze właśnie przez brak podawania wody kiedy dziecko było karmione mm. Karmiac małą mlekiem Modyfikowanym zawsze starałam się ją przepajać, jeśli miałyśmy problem z samą woda dodawałam niewielką ilość glukozy, kiedy mała była już starsza podawałam jej wszelkiego rodzaju soczki rozwodnione lub kompoty, oczywiście owoce były dostosowane do wieku,

2014-03-31 06:46

Niektóre dzieci nie potrzebują przepajania, ale wszystko zależy od temperatury na zewnątrz, w mieszkaniu itp. Oraz od tego ile mleczka czy z piersi czy modyfikowanego wypijają. U nas tez przepajałam przez jakiś czas ale teraz od kilku dni Jaś nic oprócz piersi nie toleruje więc przystawiam go do piersi tyle razy ile chce oprócz normalnych posiłków.