Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (525 Wątki)

Dziecko nie chce jeść po podaniu glutenu

Data utworzenia : 2013-05-08 09:11 | Ostatni komentarz 2013-05-13 11:39

Beata.Gorska

4946 Odsłony
3 Komentarze

Witam, mam problem ze swoim pięciomiesięcznym dzieckiem. Od niedzieli nie chce jeść. Co prawda w sobotę podałam mu puszkę z heinza: strawbery cheesecakes od 4 m- ca, w którym był gluten. Potem gdy córka zjadła o północy, to następny posiłek dopiero o 13.00. W poniedziałek niby lepiej a wczoraj znów to samo, do tego zaczęła przeraźliwie płakać, a nie dostała nic z elementów rozszerzania diety. Może chodzi o to, że tatuś zmusza ją do jedzenia, bo ona zawsze mało jadła i on wpychał jej smoka na siłę do buźki a teraz ona na widok smoczka płacze i nie chce go wziąć mimo, że jest głodna. W sumie to nic nie chce przyjąć do ust ani smoczka od butelki ani smoczka uspokajacza ani łyżeczki. Zawsze karmiłam ją butelką LOVI, jednak z tej butelki już w ogóe nie chce jeść, gdzie kiedyś jadła z niej najładniej. Czasem się oszuka i weźmie AVENTA Natural do buźki ale nie wiem czy to zbieg okoliczności czy jest już tak głodna. Proszę o pomoc, gdyż moja córka prawie nic nie je a potem strasznie płacze z głodu. Już straciła na wadze 100 gram.

2013-05-13 11:39

Zrobiłam córce badania, mocz ma za lekki i do tego anemię, od środy podaję żelazo i dalej nie widać poprawy do tego zaczęła płakać, dań ze słoiczków nie chce, moich także, smok w butelce jest ok.

2013-05-10 10:23

Może spróbuj podać jej bananki w słoiczku od 4 mca. Są słodkie prawie każde dziecko je lubi po troszeczku łyżeczką niech posmakuje może jak poczuje smak to bedzie chciała wiecej. A co do butelki miałam taka sytuacje, ze synek też płakał z głodu a gdy brał butelke do buzi od razu ja wypluwał i tak kilka razy w końcu zorientowałam sie, że otworek w smoczku sie zatkał mimo że butelka była dokładnie umyta a maluszek nie mogł sobie poradzić by napić sie mleczka. Jest jeszcze jedna ewentualność może córeczce zaczyna sie ząbkowanie i przez to nie chce jeść. Pozdrawiam i życzę cierpliwości a za córcie trzymam kciuki!

2013-05-08 16:16

Witam serdecznie. Myślę, że problem nie jest absolutnie związany z glutenem. Przede wszystkim trzeba zajrzeć malutkiej do buzi i sprawdzić, czy nie ma zmian w jamie ustnej. Niechęć do jedzenia może być pierwszym objawem zakażenia dróg moczowych- dobrze byłoby zrobić badanie ogólne moczu lub posiew moczu. Co do jedzenia, trzeba karmić córeczkę częściej, w mniejszych porcjach, mlekiem, które jadła do tej pory. Ewentualnie można podać Sinlac, to jest kaszka bezmleczna i bez glutenu. Jest słodka i dzieci bardzo ją lubią a jednocześnie kaloryczna. Możliwe, że dziecka zraziło się do jedzenia ale to jest do naprawienia spokojem i cierpliwością. Natomiast, jeżeli ten stan będzie się przedłużał , może być konieczna wizyta u pediatry. Wprowadzenie kaszek glutenowych można opóźnić o miesiąc. Można je podawać zmieszane z deserkiem owocowym ze słoiczka odpowiednim do wieku. Np gruszka lub jabłko. Mam nadzieję, że problemy się ułożą a córeczka nie jest chora. Pozdrawiam