Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (524 Wątki)

Problematyczne karmienie butelką

Data utworzenia : 2013-04-23 15:45 | Ostatni komentarz 2013-05-10 10:31

Agarenia

5084 Odsłony
3 Komentarze

Po porodzie miałam problem z pokarmem, było go zbyt mało, prawie wcale, stąd pobyt w szpitalu jest dla mnie wspomnieniem niezbyt przyjemnym, ale tylko jeśli chodzi o karmienie. Przystawiłam córkę zaraz po porodzie (porodzie naturalnym), sądziłam, że mała będzie się najadać, bo tak wszyscy wokół mówili, że pokarm się pojawi...Czekałam...a Lenka im później, tym bardziej płakała, bo po prostu była głodna. Poprosiłam o pomoc i oczywiście takową otrzymałam, tzn. dla małej dostałam mleko zastępcze. Ale stres i myśl o tym, że nie mogę nakarmić własnej córki mnie dobijał i doprowadzał do rozpaczy. Podawanie "butelki" stosowałam po "piersi", czyli dokarmiałam małą. Ale Dwa miesiące później dostała silnej wysypki na buzi, uszach, za uszami i trochę na szyi. Pediatra kazał odstawić dla mnie nabiał, tak zrobiłam, i stopniowo wysypka zaczęła znikać. Przy tym wszystkim dalej miałam problem z pokarmem, więc położna poradziła, abym nie dokarmiała córki butelką, tylko częściej przystawiała do piersi- pomogło, tyle, że potem Lena odzwyczaiła się od butelki. No więc teraz mam problem z tym, by zaczęła jeść z butelki, bo muszę powoli myśleć o powrocie do pracy. Jak to zrobić, by chciała jeść mleko z butelki?

2013-05-10 10:31

U nas wystąpiła alergia na białko mleka krowiego kilka miesiecy zajęło mi chodzenie po alergologach by dostac zaświadczenie o alergi dziecka i byśmy mogli kupować mleko na recepte. Synek pił dużo mleczka dlatego by nie zbankrutowac tak wazna była dla nas recepta jednak zanim ja dostaliśmy kilku pediatrów powtarzało nam jedno (syn mial wtedy 8 mieisecy) by mleczko podawac tylko na wieczów ewentualnie w nocy a tak dawć jak najwięcej innych pokarmów: owoce, zupki, dania z mięskiem, zółtko "bo synek juz jest duzy i trzeba go odzwyczajac od mleka".Teraz ma 12 miesiecy wreszcie mamy recepte lecz teraz mleczko pije tylko na dobranoc a w ciągu dnia zajada :) POzdrawiam!

2013-04-24 14:24

Dziękuję, Lenka ma 8 miesięcy. Z tą wysypka było tak, że zniknęła po odstawieniu, ale ja po dwóch miesiącach powróciłam stopniowo do nabiału. Nie pojawiało sie nic aż do teraz, jakieś dwa tygodnie temu pojawiła się drobna wysypka, ale tak podejrzewam, że to może od banana- czy tak może być? Bo w prawdzie podaję jej kaszkę mleczno-ryżową bananową, ( podałam jej też banana rozdrobnionego, toteż zjadła go ok. łyżki) ale córka może zje 3 łyżeczki, a czasami to wcale. Staram się jej podawać dania obiadowe, zupki i przeciery, ale jest różnie. Dlatego jest z tym mały problem, bo nie chce jeść dodatkowo z butelki mleka, z niekapka też próbowałam:) nie chce. Tak jak by jej nie smakowało to mleko, bo bierze do buzi, ale jak juz spróbuje, to ma niestety odruch wymiotny.

2013-04-23 21:25

Witam serdecznie. Nie wiem, w jakim wieku jest Lenka. Niestety, to częsty problem u niemowląt karmionych piersią. Jedzenie przez smoczek, po piersi jest mało interesujące. Część pokarmów można podawać łyżeczką, jak kaszki czy obiad lub deser. Jeżeli dziecko lubi szczególnie jakąś kaszkę, może być Sinlac (dzieci bardzo ten produkt lubią), można spróbować podawać przez smoczek, mieszając z mlekiem modyfikowanym. Jeżeli były problemy ze skórą, kiedy jadła Pani nabiał, lepiej będzie zastosować mleko hypoalergiczne, ze zmniejszoną ilością białka. Wszystko zależy od tego, czy Lenka potrafi pić z "kubka-niekapka". Wtedy można w ten sposób podawać mleko. Proszę napisać do mnie jeszcze raz i podać wiek córeczki a postaram się pomóc i udzielić dokładniejszej porady. Pozdrawiam