Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1140 Wątki)

,,bulgotanie,, w brzuszku

Data utworzenia : 2014-08-06 00:22 | Ostatni komentarz 2014-08-21 10:19

Dorota.Pietrzak

15370 Odsłony
26 Komentarze

Witam. Mam pytanie do eksperta. Moja córka ma cztery miesiące od początku jest karmiona piersią. Urodziła się w 38 tyg ciąży siłami natury z wagą 3330 g. Nie było żadnych problemów okołoporodowych ani żółtaczki i po trzeciej dobie wypisano nas do domu. Zaczęłam karmić jakąś godz po porodzie do tej pory tylko i wyłącznie piersią (bez dopajania itd). Teraz niunia waży 7 kg (waga sprzed dwóch tyg). Problem w tym, że jakiś tydz po narodzinach pojawił się problem z kupkami zaczęła się męczyć wiercić prężyć czasami popłakiwać całymi dniami bez żadnych konkretnych godzin cały czas nawet przez sen. Lekarz rodzinny i pediatra uznali, że to łagodny objaw kolki dostawała leki na kolki i na to, żeby dojrzały jej jelita (nie pomogło). Próbowałam bez jakichkolwiek kropli, ale płakała. Słychać tylko ,,bulgotanie,, burczenie taki odgłos jakby się coś jej gotowało w jej brzuszku. Nie wiem co to jest? Oprócz tego nic mnie więcej nie nie pokoi. Staram się jeść ostrożnie i uważam na wszystko czasami nawet myślę o tym, żeby przestać karmić jeśli to by jej pomogło. :( Proszę o poradę kogoś kto się na tym zna. Dziękuję...

2014-08-07 11:46

Dorota porozmawiaj z pediatrą o kroplach typu delicol, czy wg niej warto je wypróbować lub inny oreparat z laktazą. Zazwyczaj podaje się go dzieciom do 6mca, skoro te preparaty, których uźywasz nie pomagają. Mój synek przy robieniu kupki też się prężył przez jakieś dwa mce, ale mi się wydawało, że po prostu musi się przyzwyczaić do nowej fizjologii, bo w brzuszku kupek nie robił ;)

2014-08-07 11:19

dostawała i dostaje Espumisan, a oprócz tego brała Debridat na dojrzałość jelit, osłonkę baby krople i Nifuroksazyd przez trzy dni. Bo byłam u dwóch lekarzy a Espumisan kazała mi kupić położna jak jeszcze przyjeżdżała.

2014-08-07 09:09

Dorota a jaki preparat wcześniej stosowałaś na te kolki? Jak będziesz umawiać się do lekarza to powiedz, że kupki Cię niepokoją i pewnie doradzą Ci zabranie pieluszki z kupką. To lekarzowi pomoże stwierdzić czy to nietolerancja laktozy. Może to być jakaś łagodna forma i nie będzie potrzebne odstawianie nabialu a podanie jakiś preparatów z laktazą :)

2014-08-07 00:13

To będę musiała iść do lekarza tylko, że tu gdzie mieszkam z dobrym lekarzem jest trudno. Każdy mówi co innego... Tak jest głośne a to źle? czasami słychać jak ją karmię a nieraz jak się z nią bawię albo jak leży spokojnie to słyszę jakbym miała ucho przy jej brzuszku

2014-08-06 20:17

Powiedz o tym bulgotaniu lekarzowi. A jest to głośne?

2014-08-06 18:09

Dorota żeby wykluczyć nietolerancję laktozy ( o to chyba chodzi Samantce) to musiałabyś odstawić nabiał na 2 tygodnie. Ale ja taką decyzję bym skonsultowała z pediatrą

2014-08-06 17:42

MI sie wydaje ze to normalne odglosy z brzuszka, a kolki to niestety tez norma u dzieci i nie kazdemu dziecku pomoga kropelki, trzeba to przeczekac:(

2014-08-06 13:48

Próbowałam ale nic to nie dało. Nie jadłam nic z mlekiem przez dwa dni