Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (526 Wątki)

Przechowywanie butelek

Data utworzenia : 2016-04-28 21:11 | Ostatni komentarz 2016-05-23 17:50

maddlenka

3198 Odsłony
38 Komentarze

Witam, może mam trochę głupie pytanie, ale proszę o odpowiedź. Niedługo moja córka zacznie być dokarmiana butelką podczas gdy ja będę w pracy. Będzie wówczas miała około 7 miesięcy. Czytałam artykuł na temat higieny butelek. Zastanawiam się nad jedną rzeczą - gdy umyję butelkę, gdy ona już wyschnie i schowam ja np. do szafki, to czy potem jak ja wyjmę mogę d razu robić w niej mleko (w proszku), czy powinnam ją np. przelać gorącą wodą przegotowaną i dopiero wówczas/ Czy po przelaniu poczekać aż wyschnie?

2016-04-29 14:01

Tez nie wyparzam bezposrednio przed uzyciem. Jesli myje butelke beposredbio po zjedzeniu to czasem jej nawet nie wyparzam natomiast jak stoi dluzej to juz tak,

2016-04-29 13:57

Oczywiście moim zdaniem dziewczyny mają rację .Nie ma potrzeby ponownie wyparzać buteleczki .Wystarczy ja k ją wcześniej umyjesz i wyparzysz .a jak wyschnie ,to już nic z nią nie trzeba robić.Dom to nie laboratorium ,i nie muszą w nim być sterylne warunki.

2016-04-29 13:11

Maddlenka szczerze to nigdy nie wpadłam na pomysł żeby wyparzać ponownie przed użyciem i uważam to za niepotrzebne. Spokojnie umyj i wyparz i schowaj na później, są mamy które wcale nie wyparzają a ich dzieciom nic nie jest. Zbyt duża dbałość o sterylne warunki będzie gorsza w skutkach niż kontakt dziecka z niewielką ilością bakterii czy wirusów.

2016-04-29 11:55

Ja również uważam, że umycie butelki po zjedzeniu przez dziecko mleczka w zupełności wystarczy. Tak jak napisała Anna im bardziej będziesz sterylna tym więcej dziecko będzie chorować. Więc powinnaś zachować umiar i zdrowy rozsądek.

2016-04-28 22:20

Jeśli mój synek zje mleko(je rano), to myję butelkę płynem do mycia naczyń, odstawiam do wyschnięcia i chowam do szafki i później, jak je drugi raz(po południu) to tej butelki już ani nie myję, ani nie płuczę, ani nie wyparzam przed jedzeniem. Dopiero po wypiciu mleka :) I robię tak od maleńkości i mojemu synkowi nigdy nic nie było. :)

2016-04-28 22:14

Maddlenka ja staram się dba o higienę ale uważam że zarówno jej brak jak i nadmiar jest szkodliwy więc trzeba stosowac wszystko z umiarem. Ja codziennie sterylizowałam butelki ( teraz mam sterylizator ale wcześniej gotowałam je we wrzątku) i suszyłam a tak przygotowane trzymałam w kuchni na półeczce z rzeczami dla synka. Rozumiem że masz wątpliwości czy przed podaniem wyparzac butelkę - moim zdaniem nie ma takiej potrzeby, jeżeli umyjesz butelkę, wyparzysz lub wysterylizujesz i wysuszysz to będzie ok. Dziecko tak czy inaczej każdego dnia styka się z bakteriami i zarazkami które go otaczają ale to w pewnym sensie uodparnia dziecko.