Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (525 Wątki)

Odstawienie mleka

Data utworzenia : 2016-02-23 22:23 | Ostatni komentarz 2016-03-24 00:13

Marta -1989

4218 Odsłony
68 Komentarze

Mój synek ma 5 miesięcy i właśnie zaczęliśmy przygody z nowymi smakami - zupki, kaszki i deserki.... i właśnie tutaj zaczyna się nasz problem. Synek z chęcią zjada wszystko co mu podajmy ale niestety odstawia stopniowo mleko. Dodam może że od urodzenia dziecko było karmione mlekiem modyfikowanym i nie było najmniejszego problemu z karmieniem - wręcz przeciwnie - zjadał swoją porcję mleczka i kłócił się o więcej. Odstawianie mleka o którym napisałam wcześniej polega na tym, że przed zupkami synek zjadał 180 ml mleka a teraz zjada maksymalnie 90ml i często muszę robić kilka podejść żeby i ta ilość została wypita. Wraz z zupkami wprowadziliśmy herbatki dla dzieci po 4 miesiącu życia i one nie stanowią problemu bo pije je chętnie. Nie wiemy co mamy z mężem zrobić bo chyba jeszcze stanowczo za wcześnie żeby Malutki przeszedł na posiłki stałe?

2016-02-24 15:29

herbatki są bez dodatku cukru i wydaje mi się, że mleko jest nawet słodsze. Wszystko co dawane łyżką jest pyszne a co trzeba wyssać z butli już jest nie dobre....

2016-02-24 14:40

Marta -1989 a czy herbaty które podajesz dziecku są słodzone lub granulowane ? Może dziecko posmakowało w słodkim i smak mleka już mu nie odpowiada. Dobrze ,że nie zaobserwowałaś spadku wagi , może to tylko chwile problemy z niechęcią do mleka. Poczekaj jeszcze trochę, bo może fascynacja nowymi smakami minie i mleko będzie znowu ukochanym napojem. Ważne ,że przynajmniej te 90 ml wypija, widocznie organizm dziecka nie potrzebuje na tym etapie więcej.

2016-02-23 22:41

U nas na "pierwszy ogień" poszła marchewka, potem marchewka z ziemniakami i tak już wszystkie smaki przeszliśmy :) deserki weszły dopiero niedawno i kaszki również. Zawsze starałam się by jedno danie stałe zastąpiło mleko ale problem jest w tym że nawet jak malutki jest bardzo głodny to wypija 90 ml mleka i płacze kiedy chcę mu dać więcej. Niby przybiera ładnie na wadze - ani za dużo ani za mało ale jednak chciałam żeby wieczorne, nocne i poranne mleko zostawił sobie w jadłospisie....

2016-02-23 22:31

Marto - może synek po prostu najada się innymi daniami więc nie potrzebuje już tyle mleka. Mój synek kiedy zaczął jeść dania - ja zaczęłam od warzyw - kiedy już zjadał większą porcję ( na początku jadł kilka łyżeczek) stopniowo mniej pił mleka tj. danie z warzyw zastąpiło mu jedną butelkę mleka , a teraz ma 18 miesięcy i tak naprawdę to mleko pije tylko na wieczór i czasami w nocy. Wiem że są dzieci które kiedy posmakują innego jedzenia niż mleko to nie chcą za bardzo pić mleczka. Zastanów się jedynie czy nie za szybko podajesz dziecku np. deserki - ja wolno wprowadzałam nowe dania aby zaobserwować czy synek nie jest na coś uczulony a poza tym On sam narzucał tempo poprzez naukę jedzenia nowych smaków. ja zaczęłam od warzyw, później dawałam owoce , kaszkę a deserki były długo długo później.