Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (525 Wątki)

Odstawienie mleka

Data utworzenia : 2016-02-23 22:23 | Ostatni komentarz 2016-03-24 00:13

Marta -1989

4217 Odsłony
68 Komentarze

Mój synek ma 5 miesięcy i właśnie zaczęliśmy przygody z nowymi smakami - zupki, kaszki i deserki.... i właśnie tutaj zaczyna się nasz problem. Synek z chęcią zjada wszystko co mu podajmy ale niestety odstawia stopniowo mleko. Dodam może że od urodzenia dziecko było karmione mlekiem modyfikowanym i nie było najmniejszego problemu z karmieniem - wręcz przeciwnie - zjadał swoją porcję mleczka i kłócił się o więcej. Odstawianie mleka o którym napisałam wcześniej polega na tym, że przed zupkami synek zjadał 180 ml mleka a teraz zjada maksymalnie 90ml i często muszę robić kilka podejść żeby i ta ilość została wypita. Wraz z zupkami wprowadziliśmy herbatki dla dzieci po 4 miesiącu życia i one nie stanowią problemu bo pije je chętnie. Nie wiemy co mamy z mężem zrobić bo chyba jeszcze stanowczo za wcześnie żeby Malutki przeszedł na posiłki stałe?

2016-03-24 00:13

I dobrze - będzie zdrowy i silny! Mój chrześniak też Oskarek i też taki mądrala - dlatego mam słabość do tego imienia :)

2016-03-24 00:03

Magiczny no to super. Nabiał dla niego jest bardzo ważny bo wciąż rośnie intensywnie. :) oby chciał jeść jak najdłużej. Marta a wy kurujcie się i wracajcie do zdrowia.

2016-03-23 22:43

Kasia powiem Ci, że mój Oski jest mlekolubny... Jak pytam:"Oskarku zrobimy mleczko? Będziesz jadł?" to słyszę :"tak", a jak pytam czy na pewno, to odpowiada to samo :) no i nie powiem, bo je dwa razy dziennie z ogromną chęcią + kaszki z Nestle mleczno-ryżowe lub Zbożaki i z nabiału to jeszcze jogurty(głównie naturalne) :D

2016-03-23 22:11

Ja poszłam w poniedziałek prywatnie do pediatry bo synek podchorował i podpytałam co i jak.... Pani doktor - już inna - udzieliła mi takiej odpowiedzi na wieści że Mały odrzuca butlę - kazała mi przemycać w czymś mleko 2 razy dziennie, kiedy powiedziałam że butlę doi w nocy na śpiocha i rano trochę wypije i że je kaszki to powiedziała że nie ma się co martwić - jest dobrze :) więc ja już spokojniejsza :) odetchnąć można ale...za to choróbsko się przyplątało i antybiotyk - no ale na szczęście tylko 3 dniowy - bo ta Pani doktor nie jest za antybiotykami :)

2016-03-23 08:54

Mleczko jest dobre więc Magiczny masz racje staraj się wydłużać czas karmienia jak najdłużej. No chyba że Oskarek z dnia na dzień jak Miłoszek Małgosi odżuci mleko i koniec kropka :) Wtedy ratowanie się i podawanie nabiału zostanie w innych formach. :)

2016-03-22 20:59

tak właśnie zamierzam robić :) jak najdłużej na mm :)

2016-03-21 22:07

Marta otóż to. Ratujemy się kaszkami, jogurtami itd. :) Zawsze coś. ;) Także powodzenia i bądźcie na mm jak najdłużej. :)

2016-03-21 21:44

Marta ja wiem! :D lubi i pije rano i po południu, ale pytałam z ciekawości :) U nas nie ma na razie wyrażanej niechęci, choć bywały momenty kryzysu, ale rano synek wypija tak 280-290 ml, a po południu 250 ml i bardzo bym chciala, by pił jak najdłużej :)