Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (525 Wątki)

problem z karmieniem butelką przy karmieniu mieszanym

Data utworzenia : 2016-02-06 17:01 | Ostatni komentarz 2016-02-23 23:56

maxima5

2003 Odsłony
10 Komentarze

Witam, moj Kuba ma 3 miesiące. Karmie go piersią i butelką odkąd skończył 2 miesiace gdyż miałam za mało mleka. Mały ma alergie na mleko tzn. miał problemy z brzuszkiem i wysypana buzię. Odkad wyeliminowalam mleko i nabiał uspokoilo się. Kuba dostaje Bebilon pepti DHA. Do mniej więcej 2 i pół miesiąca było dobrze. Później zaczął się problem z karmieniem piersią tzn. Wyginal sie, prezyl wyrwał. Po ok dwóch tyg się poprawiło. Ale od 3 dni mały odmawia zupełnie butelki. Piersi je chętnie co ok 2-3 godz. Ogólnie jest placzliwy i zachowuje się jak by był głodny. Prezy sie po jedzeniu jak by miał kolke. Podaje espumisan. Obawiam się by nie zaczął chudnac.

2016-02-07 19:08

Widzę , że jesteś w ciężkiej sytuacji . Po pierwsze obserwuj wagę dziecka ,jeżeli nie masz wagi w domu to w ośrodku bez problemu ja znajdziesz i jak poprosiła to dziecko zwazą. Może jest tak że dzuecki pierś wystarcza .Czy dziecko robi kupki i sika ? To też świadczy o odpowiednim odżywianiu. A probowalas aby butelkę podawał ktoś inny ? Dziecko czuje od matki pokarm i dlatego może nie chcieć butelki . Mleko też możesz spróbować podać strzykawaka lub kubkiem do pojenia . Jeszcze co mi przychodzi do głowy to zmiana smoczka w butelce. Może przepływ był nie odpowiedni i mleka leciało za dużo lub za mało o to zniechęciło dziecko. Sam kształt smoczka też może przeszkadzać, spróbuj butelki która jest stworzona do karmienia mieszanego czyli smoczek przypomina kobiecy sutek . Jeżeli martwisz się czy dziecko na pewno jest zdrowe to proponuję oddać mocz do analizy . Badanie kosztuje grosze , a bardzo dużo mówi o dziecku . Oczywiście pediatra może dac skierowanie i wtedy nfz je refunduje . Nie mam więcej pomysłów. Mam nadzieję , że szybko powróci apetyt dziecku .

2016-02-07 06:11

Pierś zaczął dzisiaj w nocy też odrzucać. Nie ma plesniawek, gorączki. Co może być tego przyczyną. Jak tak dalej będzie to przestanie jeść. Dziś rano probowalam podać mleko łyżeczką., tez nie chce