Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (525 Wątki)

problem z karmieniem butelką przy karmieniu mieszanym

Data utworzenia : 2016-02-06 17:01 | Ostatni komentarz 2016-02-23 23:56

maxima5

2004 Odsłony
10 Komentarze

Witam, moj Kuba ma 3 miesiące. Karmie go piersią i butelką odkąd skończył 2 miesiace gdyż miałam za mało mleka. Mały ma alergie na mleko tzn. miał problemy z brzuszkiem i wysypana buzię. Odkad wyeliminowalam mleko i nabiał uspokoilo się. Kuba dostaje Bebilon pepti DHA. Do mniej więcej 2 i pół miesiąca było dobrze. Później zaczął się problem z karmieniem piersią tzn. Wyginal sie, prezyl wyrwał. Po ok dwóch tyg się poprawiło. Ale od 3 dni mały odmawia zupełnie butelki. Piersi je chętnie co ok 2-3 godz. Ogólnie jest placzliwy i zachowuje się jak by był głodny. Prezy sie po jedzeniu jak by miał kolke. Podaje espumisan. Obawiam się by nie zaczął chudnac.

2016-02-23 23:56

w trakcie karmienia warto zrobić mu przerwy - wypionizować, żeby odbił i dopiero karmić dalej - u mnie na takie prężenie się pomogło. I może warto karmić tylko piersią???? Skoro przybiera na wadze to pokarmu nie ma wcale za mało... ważne że nie odrzucił piersi....

2016-02-16 20:58

Dobry wieczór. Być może B.pepti trzeba zamienić na Nutramigen. Może zważyć malucha przed i po karmieniu piersią i sprawdzić, czy, przypadkiem nie wystarczy pokarmu a dać sobie spokój z karmieniem mieszanką. Jeżeli synek przybiera na wadze, to karmienie piersią może być wystarczające. Może z butelki leci mleko zbyt powoli i mały się denerwuje, zmienić smoczek? Można podać mu probiotyk i ewentualnie viburcol, jeżeli jest bardzo niespokojny. Skontrolować mocz-badanie ogólne i, ewentualnie, pokazać swojemu pediatrze. Pani może jeszcze wykluczyć gluten, w niektórych przypadkach pomaga. Pozdrawiam

2016-02-12 09:38

Byłam u lekarza. Badanie moczu ok. Przybral na wadze 150 gram w ciagu poltora tyg. Lekarka mówi że to normalne, że może go dziąsła bolą bo sa spulchnione. Jest często marudny. Je piersi i to z reguły jedną na raz. Czasem raz dziennie uda mi się podać mu butle to zje 90 ml. Ale pierś je bardzo nerwowo, szarpie i wyrywa. Na łyka się przy tym powietrza i po jedzeniu wymiotuje i boli go brzuszek. Jedynie w nocy je spokojnie. No nic spróbuję to przeczekać.

2016-02-11 09:53

Maxima a może warto pójść o poradę do pediatry i nie zaszkodzi przebadać dzieciątko , ??? Przy okazji zwaźą ci dziecko i wróć po jakimś czasie by sprawdzić czy faktycznie waga nie spada. Mojej koleżanki synek ma 2 miesiące i ma problemy z wypróznianiem kolek nie ma ale Usg wykazało gromadzenie się gazów dostała kropleki ale mały robi kupy co 4dni a jest na naturalnym pokarmie i do tego strasznie jest marudny

2016-02-10 00:45

To może być też skok rozwojowy. Lub bunt. W tym wieku dziecko jest bardzo ciekawe wszystkiego wkoło. Może nie chce jeść bo coś go rozprasza?

2016-02-08 19:24

Mały ma skaze bialkowa i byl na bebilonie pepti a ja na diecie eliminacyjnej. Teraz kupilam zwylke mleko i troszkę zje. Ale głównie pierś i po piersi zaczął robić kupke raz dziennie. Obawiam się jednak czy to zwykłe mleko mu nie zaszkodzi

2016-02-08 18:24

Mogą to być zaczatki ząbków, ale nie koniecznie musi . Mojej córce dziąsła zmieniały się od tego okresu a pierwszy ząbek wyszedł dopiero pół roku później . Kupki po mleku modyfikowany będą rzadziej. Mleko kobiece jest lekkostrawne i dlatego kupek jest dużo . Jeżeli nie mają zielonego koloru to są ok. Moja córka też nie akceptowana kilku mieszanek mleka , tylko najtańsze bebiko jej pochodziło. Więc zmiana mieszanki była dobrą decyzją.

2016-02-08 18:05

Wszyscy w domu próbowali go karmić ale nic z tego. Smoczek mam z lovi o kształcie brodawki. Smoczek nie był zmieniany do tej pory. Kupilam inne mleko i raz je a raz nie. Mały wcześniej robił kupki po każdym karmieniu a odkąd odrzucił butle to robi raz dziennie ale za to baczki idą ( czasem z bólem przed). Kupka jest taka ciagnaca i ma mało grudek. Zauwazylam że mały ma rozpulchnione dziąsła nadole. Czy to mmoże być powodem odrzucenia butli. Czy to są zaczatki wychodzenia ząbków?