Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (525 Wątki)

Nietolerancja mleka?

Data utworzenia : 2015-12-26 21:13 | Ostatni komentarz 2016-02-24 18:38

wiruśka

2372 Odsłony
8 Komentarze

Proszę o radę. Córka 21 grudnia skończyła 3 miesiące. Od 7 tygodnia karmiona jest tylko Bebilon em pro nutra. Mleko jej pasowało nie było żadnych problemów. Od wtorku Małej ciągle przelewa się w brzuszku, po każdym jedzeniu odbija jej się nawet 15-20 razy i nawet często 2- 2,5 h po poprzednim posiłku. Do tego ma straszne gazy i napady histerycznego płaczu, takiego jakiego z mężem nie doswiadczylismy nawet przy kolkach. Czy może być tak, że z jakiegoś powodu dziecku nagle przestało 'pasowac' mleko którym jest karmione? Dodam, że oczywiście dieta nie została jeszcze rozszerzona, nic czego wcześniej mała nie dostawała nie wprowadziliśmy. Pije tylko mleko i przepajam ją wodą Be glukozy. Proszę o radę, bo już nie wiem co mam robić, żeby jej pomóc :(

2016-02-24 18:38

U nas tak było i przeszliśmy na Bebiko... Jakoś to pomogło i problem zniknął... Bebilon jest strasznie ciężki do strawienia...przynajmniej u nas

2015-12-27 20:34

Wiruśka, moja córeczka w wieku 3 miesięcy też tak miała. Najpierw pediatra zmienił mleko na bebilon pepti, ale poprawy nie było. Potem kazał powrócić do mleka, które piła i dodawać delicol, ale znowu nie było poprawy. W końcu kazał małą karmić co 1,5 - 2 godz. małymi porcjami i jest lepiej. Poza tym podczas jedzenia musiałam ją brać do odbijania po 3-4 razy. Teraz ma pół roku i sporadycznie zdarza jej się odbić nawet 2 godz. po posiłku, a gazy ma teraz sporadycznie.

2015-12-27 14:38

Butelki antykolkowe tak naprawdę nie chronią przed kolkami... Kolki pojawiają się nie dlatego, że dziecko ma zła butlekę, tylko dlatego że układ pokarmowy jest niedojrzały i w Twoim przypadku stawiam właśnie na to... Częste odbijanie, ulewanie i bole brzuszka mogą być spowodowane właśnie przez niedojrzałość. A mleko może jeszcze bardziej nasilać objawy, które towarzyszą Twojemu dziecku. Bebilon Pepti jest dobrym preparatem mlekozastępczym... Przynajmniej mojemu synkowi pasowało, bo on strasznie ulewał i jak dostał inne mleko niż Pepti to ulewania zwiększały się

2015-12-27 14:07

Butelka jest antykolkowa- rozmawiałam z pediatra która zna Mała przez telefon i kazała zmienić mleko na Bebilon Pepti.. zobaczymy czy będą efelty-jeśli nie to w poniedziałek wizyta.

2015-12-27 13:02

Spróbuj dziecku zrobić masaż antykolkowy . Trochę powinno ulżyć. Na ulewanie pediatra może zapisać kroplę oraz polecić zmienić mleko . Wstrzymała bym się z podejściem decyzji samodzielnie. Lekarz powinien dobrać odpowiednio mleko i wypisać receptę na nie , będzie wtedy przystępna cena . A stosujesz butelki antykolkowe ? Bo może to jest problemem , że dziecko za dużo powietrza wdycha podczas karmienia . Zacznij od zmiany butelki.

2015-12-26 23:17

Tez radzilabym wizyte u pediatry, a moze taka partia mleka trudno powiedziec.

2015-12-26 22:39

Wiruśka myślę że dobrze byłoby aby pediatra ją zbadał i On podjął decyzję o dalszym karmieniu tym mlekiem lub zmienił je na inne .

2015-12-26 21:20

Do tego ulewa strasznie duże ilości mleka, gdzie nigdy jej się nie zdarzało ulewać..