Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (525 Wątki)

Nutramigen przez 6 miesięcy - co dalej?

Data utworzenia : 2015-12-02 11:54 | Ostatni komentarz 2015-12-09 10:11

sunrise70

12734 Odsłony
20 Komentarze

Drogie Mamy! Mam pytanie odnośnie przejścia z Nutramigenu Lgg 1 na zwykły np.Bebilon. czy mogę to zrobić po pół roku czy jeszcze czekac i podawać Nutramigen 2? Jak to u Was było?

2015-12-02 14:45

Zgadzam się z roxi133 , warto skonsultować się w tej sprawie z pediatrą. Lekarz zna sytuacja Twojego dziecka i doradzi najlepiej.

2015-12-02 14:03

znam jedną mamę, która nie przechodziła na inne mleko tylko została na Nutramigenie. Sama mialam dwie puszki jak synek był malutki, ale nie podpasowało nam. Musisz obserwować swoje dziecko czy skaza białkowa mija. Bo zazwyczaj nietolerancja białka mleka krowiego jest chwilowa. A najlepiej jest to sprawdzić podając inne mleko. Mój synek był dokarmiany preparatem mlekozastępczym tylko, że nie Nutramigen, bo tak jak mówiłam wcześniej nam nie podpasował, tylko Bebilon Pepti i po około 6-7 miesiącach podałam synkowi babydream, ulewał mocniej, więc dalam NAN i ostatecznie u nas to mleko króluje do dziś :) Mnie nie była potrzebna konsulatacja lekarska. Ale jeśli masz obawy i wątpliwości udaj się z nim do lekarza

2015-12-02 12:56

U mnie zmiana nastapila po 1 roku zycia przeszlismy z nutramigenu na bebiko z zalecenia lekarza.

2015-12-02 12:32

Zapytaj najlepiej lekarza. Niektórzy mówią aby kontynuować karmienie Nutramigenem a niektórzy aby przejść na zwykłe mleko modyfikowane. Pewnie Ci coś mądrego doradzi :) zależy też od tego dlaczego dziecko musi miec mleko. Bo jesli np. mialo bóle brzuszka to z powodzeniem mogły minać i można próbować z normalnym mlekiem a jeżeli miało skazę białkową to lepiej karmić dalej Nutramigenem,chyba żę lekarz będzie chciał zrobić taki test jak dziecko teraz zareaguje na zwykłe mleko.