Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (525 Wątki)

Jak nauczyć dziecko trzymać butelkę?

Data utworzenia : 2015-11-04 10:03 | Ostatni komentarz 2015-12-07 16:46

Paulina.Sz

5232 Odsłony
41 Komentarze

Drogie Mamy jak to jest u Was? Moja Mała ma prawie 9 miesięcy a przy butli rączki idą w bok i ani myśli by samej sobie ją trzyma. Kupiłam chyba z 5 różnych butelek i do tego kubek niekapek i kubek treningowy Lovi, ale oba woli się wtedy nim bawić niż pić

2015-11-04 10:19

Paulina moja mała nawet nie wiem kiedy sama chwyciła butelkę :-), choć do 9 miesiąca karmiłam ją piersią to od 7 miesiąca dostawała w buteleczce wodę z sokiem. Przy czym zaczęłam od takiej najmniejszej 125 ml, Lovi mają pojemność od 150 ml. A próbowałaś butelki Medical+ bo one są bardzo lekkie. Możesz też sprobować z kubeczkiem treningowym który na uchwyty dobrze leżące w małych rączkach, bo może dziecko nie obejmuje dobrze rączkami butelki. Zawsze nań możesz nakręcić smoczek od butelki i będziesz miała taki składany komplecik. Ja bym próbowała przed dzieckiem udawać, że sama piję z butelki. Dziecko lubi w tym wieku naśladować dorosłych i będzie chciało robić tak jak mamusia. Możesz też na zasadzie zabawy podczas karmienia układać jej rączki pod swoimi, kiedy karmisz. Chwalić ją jak to ładnie niby trzyma buteleczkę. Po paru razach może dziecko załapie ideę i zacznie pić samodzielnie. Powodzenia.