Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (525 Wątki)

niepokój

Data utworzenia : 2015-11-02 15:08 | Ostatni komentarz 2015-12-10 15:02

aimer

2954 Odsłony
22 Komentarze

Moja córeczka za każdym razem gdy przystawiam ją do butelki zaczyna rzucać się, płakać itp. po każdym posiłku ulewa. Ma 4 miesiące. Czy to normalne ,że jest taka podenerwowana?

2015-12-10 15:02

mrrrrxd to bylo do mnie? :) Mój synek obecnie ma 16 miesięcy i nie ulewa :) Ale ulewał już po pierwszym karmieniu w szpitalu, ulewał od razu po posiłku, kilka godzin później i w nocy. Nieważne była pozycja karmienia i czy się go nosiło 5 minut żeby odbił sobie czy pół godziny. To był standard. Nie pomogły kleiki, kaszki, substancja zageszczająca Bebilon Nutriton, nie pomógł syropek antyrefluksowy Gastrotuss Baby. Ulewał po wszystkim - po mleku, kaszkach, kleikach, deserkach, obiadkach, herbatce i nawet wodzie... Trwało do do końca 8 miesiąca życia mojego szkraba i minęło samo... Z dnia na dzień bylo coraz mniej i mniej, aż któregoś dnia już wcale nie ulewał. To moze być bardo niebezpieczne, bo jak dziecko ulewa także w nocy, to może się tym zachłysnąć... Miałam taką sytuację, że synek ulał w nocy... Udusiłby się, gdyby nie to, że chciałam go przykryć kołderką. Nie było płaczu, nie było słychać żeby synek ulal, ale jednak.... Jak na niego spojrzałam to robił tak jak karp... nie umiał złapać powietrza. Od tego czasu miałam monitor oddechu... Dlatego mamy, jesli Wasze dziecko ulewa musicie być czujne x2

2015-12-10 08:32

mrrrrxd wprowadzenie innego jedzenia nie zawsze pomaga, mój syn ulewa po kleiku, kaszce i obiadku. czasami trzeba poczekac az minie. mnie lekarka "pocieszyła" ze to moze trwac nawet do 2 roku zycia

2015-12-09 10:14

a może powinnaś zmienić mleko ? albo zacząć wprowadzać inne jedzenie :)

2015-11-11 13:48

Ale to zalezy właśnie od dziecka. Bo na moje dziecko nie działało nic i nic nie spowodowało, że mniej ulewało. Musiało minąć samo

2015-11-11 11:56

Są syropy i kropelki na ulewanie. Niektórym dzieciom to pomaga . Nie znalazłam informacji czy karmisz swoim mlekiem czy modyfikowany. Gdy tym drugim to może warto zmienić mieszankę, są mleka które powodują że dziecko mniej ulewa.

2015-11-10 20:39

aimer znam ten ból... Mój synek ulewał bardzo mocno do końca 8-ego miesiąca życia. Ulewał od pierwszych godzin. Na początku po mleku, z czasem po obiadkach deserkach, piciu. Po wszystkim, co zjadł Nie pomagało mu nic. Ani dokarmianie mm przeznaczonym dla ulewających dzieci, ani specjalna substancja zagęszczająca, ani nawet syrop przeciw ulewaniu. Dodam także, że odbijany był po każdym karmieniu. Musiałam to przeczekać niestety. I Tobie radzę żebyś spytała pediatrę o ten syropek -Gastrotuss Baby albo kupiła tę substancję zagęszczającą w aptece i dosypywała do mleka

2015-11-08 10:04

Aimer, jesli dziecko przybiera na wadze to jest ok, podobno może ulewać, mój synek ciągle ulewa i wszystkim nawet obiadkiem i sokiem czy wodą, a ma już 5,5 miesiąca. i nie ważne czy jest to godzina czy nawet trzy po karmieniu i tak ulewa. a nie jest przekarmiony bo je mniej mleka niż zalecają. czasami tyle uleje że to wygląda jak pół tego co zjadł. moja lekarka mówi że jest ok. Dostaje syrop na ulewanie debridat możesz zapytać lekarza bo to na receptę. Kolezanki syn tez ulewa i zaczął mniej przybierać był w szpitalu i robili badania i się okazało że jest dobrze. myślę ze po prostu trzeba poczekać aż minie ale to upierdliwe jest

2015-11-03 14:36

Butelkę ma od samego początku tą samą tylko wielkość i smoczki wymieniam. I było dobrze. Wodę pije bez żadnych przeciwwskazań a na mleko często reaguje nerwowo. Może to mleczko się znudziło?