Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (525 Wątki)

6 zalet dynamicznych smoczków do karmienia i uspokajania

Data utworzenia : 2015-10-16 13:23 | Ostatni komentarz 2016-06-04 20:28

Redakcja LOVI

7734 Odsłony
64 Komentarze

Silikonowe, kauczukowe, symetryczne, ortodontyczne, okrągłe, ścięte… Szerokość oferty smoczków do karmienia i uspokajania może przyprawić Cię o zawrót głowy. Jeśli karmisz piersią i chronisz naturalny odruch ssania swojego maleństwa, sięgnij po smoczki dynamiczne. Wyjaśniamy, dlaczego.

2016-05-30 20:45

Ja podobnie, jak Małgosia, kupiłam tylko ten 0-3, i mała dłuugo nie było gotowa na butelkę w ogóle. Mając 5 miesięcy dalej piła 0-3, bo większy jej nie odpowiadał, a teraz ma prawie 7 miesięcy i w ogóle gardzi butelką :) Ot takie humoreczki :)

2016-05-30 15:34

Ja na początek kupiłam Lovi 0-3. Większych nie kupowałam, bo nie wiedziałam czy synek będzie w ogóle potrzebował smoczka i czy zaakceptuje firme. I pamiętajmy jeszcze, że rozmiarowki są umowne. Niktore dzieci na smoczek 3-6 będą gotowe już w 3 miesiącu życia, a niektóre dopiero w 6 na przykład. :)

2016-05-30 15:26

Ile i jakie smoczki na początek dla niemowlaka kupujecie? Czy przedział większy niż 0-3m kupujecie od razu?

2016-05-19 14:19

Moja córcia na początku była dosłownie bezsmoczkowa. Nawet chciałam, żeby tego smoka miała i się uspokajała. Jeszcze będąc w ciąży do wyprawki kupiliśmy lovi, nic, no to pomyślałam, że może inny smoczek. Kupiliśmy dwa kolejne i nic. W końcu uznałam ok, nie chce to nie i już. Po kilku miesiącach odruch ssania był tak duży, że pokochała smoczusia i do tej pory zdecydowanie wybiera Lovi :) Inne jej wypadają.

2016-05-17 20:34

Zgadzam się próchnica od ząbków jest totalną bzdurą. Nie słuchaj i nie wierz w takie opinie. A wszystko co napisała magiczny jest prawdą próchnica nie pojawia się bo dziecko ssie smoczek ale dlatego, że po nocnym jedzeniu mleczka nie myjemy dziecku zębów. Smoczek nie ma z tym zupełnie nic wspólnego.

2016-05-17 20:08

Justyna to nieprawda:) Tak samo jak mówią, żeby nie używać smoczków, bo się zgryz psuje. A za zgryz odpowiada w głównej mierze genetyka... Ja się przyznam, że smoczka miałam do 4-ego roku życia... Tak, wiem, że strasznie długo, ale tak było. Próchnicy nie miałam aż do 2 klasy gimnazjum, więc jakieś 14 lat. A co do zgryzu, jest prosty i smoczek mi go nie wykrzywił :) i nie znam w swoim otoczeniu osoby, która przez smoczek miała próchnicę w dzieciństwie albo krzywy zgryz. Co innego jest, kiedy dziecko pije mleko/herbatki, soczki z butelki. Wtedy może pojawiać się próchnica. Dlatego, że dziecku po zjedzeniu w nocy mleka nie myje się ząbków, czyli namnażają się bakterie etc...

2016-05-16 21:05

A mówia zeby dzieci długo smoczków nie ciągaly bo prochnica bedzie

2016-05-16 17:03

Tak jak Wy również jestem zakochana w smoczkach Lovi. :) synek używa ich od pierwszych dni życia aż po dziś dzień. Wiadomo, że nie nagminnie, ale podczas zasypiania czy płaczu jest nieoceniony. Osobiście uwielbiam kolekcje dzień i noc. Ale ciepło i zimno/ folky/ marnie i Love czy retro też są cudowne. :) nowe 0-2 często spotykam w sklepach. Też są urocze. :D