Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (525 Wątki)

Niekapek - podawanie mleka?

Data utworzenia : 2013-03-25 12:22 | Ostatni komentarz 2015-10-03 12:32

Aniss

21400 Odsłony
23 Komentarze

Dzień dobry. Moja córeczka ma 15 miesięcy, słyszałam że dziecko powinno już pić z niekapka z czym moja córeczka dzielnie sobie radzi, słyszałam również o tym iż mleko powinno być podawane w niekapku pytanie moje dotyczy czy są to specjalne niekapki przeznaczone do mleka? Pisałam do firmy "A...t" jednak tam się dowiedziałam ze kubeczki są przeznaczone tylko do soczków i wody nie do mleka;/ Polecili zapytać się w “Smyku” jednak i tam kiedy zapytałam o to ekspedientkę po prostu się zdziwiła i powiedziała, ze pierwszy raz słyszy o kubeczkach do mleka i mówiła ze mleko powinno podawać się w zwykłych butelkach ze smoczkiem. Kolejne pytanie to nocne karmienie, czy w nocy również powinnam podawać mleko z niekapka?, moja córeczka jest w czasie ząbkowania, gdzie mocno to przeżywa i często w nocy płaczę przez co odzwyczajanie od nocnych karmień postanowiłam przesunąć na trochę później. Pozdrawiam mama Klaudii

2013-04-04 13:48

Jak już gdzieś tu pisałem u nas odchodzenie od butelki też odbywało się na zasadzie przechodzenia na niekapek. Nie widzę problemu aby w zwykłym niekapku podawać mleko. My tak właśnie robiliśmy. Istotną kwestią jest to aby mieć oddzielny kubek od mleka, a oddzielny od picia w ciągu dnia. Przynajmniej my tak robiliśmy bo było to dla nas też wygodniejsze. Jeśli zaś chodzi o wybór kubeczka to polecam Lovi Hot&cold, lub inny w tym stylu czyli ze zintegrowanym zaworkiem. Wydaje mi się, że jest to sprawa bardzo istotna przy utrzymaniu w czystości kubeczka. Masz pewność, że resztki mleka nie zalegają, nie się nie odkłada i łatwo wszystko wymyć i wyczyścić.

2013-03-28 13:13

Dziękuję za udzielenie konkretnej odpowiedzi ;)

2013-03-28 11:34

Anita-1981 Nie ma żadnych przeciwwskazań, by używać kubków niekapków LOVI do podawania dzieciom mleka, tak modyfikowanego, jak i ściągniętego z piersi. Oczywiście trzeba pamiętać o tym, że resztki pokarmu są doskonałą pożywką dla bakterii, które w nich namnażają się szybciej. Trzeba więc postępować z kubkami, tak jak do tej pory z butelkami i smoczkami - po jedzeniu usuwać resztki pokarmu, przed kolejnym użyciem dokładnie umyć i wyparzyć wszystkie części kubka.

2013-03-28 09:50

Póki co mała jest na butelce jeśli chodzi o mleko, napoje w niekapkach. Póki nie wyjdzie reszta ząbków to chyba sie wstrzymam.

2013-03-27 20:29

Anita, ja mam dwa niekapki i ze względu na kształt ich ustników nie zdecydowałabym się na podawanie z nich mleka.

2013-03-26 09:16

u mnie raczej niekapki, ale takie które niekapią się spawdzają lepiej, mała chodzi i rozlewa, jak nie kapie to bierze butelkę i szoruje po podłodze żeby tylko rozlać. Chodziło mi raczej o pytanie czym różnią się butelki przeznaczone do mleka od tych które sa do soków i wody. Kolejna sprawa to czyszczenie ustników, bo przecież przy mleku chyba szybciej namnażają się bakterie? Malutka jak piła herbatki w niekapku to po kilku dniach ustnik był przebarwiony, czasami kubeczki mają ustniki ciężkie do wyszorowania w środku jak o nie dbacie?

2013-03-25 20:47

Mój synek pije mleko zawsze z kubka Lovi 360. Nigdy nie było z tym problemu. Nawet lżejsza kaczka przechodzi. Nic złego się z kubkami nie dzieje. Idealnie sie sprawdzają. Różnią sie od niekapków tym ze nie mają ustnika i ze jak mój temperamentny syn pyrgnie kubkiem o ziemię to jest podłoga w mleku, ale przy normalnym machnięciu nic nie kapie. A że syn był przez 1,5 roku głęboko piersiowy to po odstawieniu od razu przezucilismy się na kubek:-)