Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (525 Wątki)

Nadmierna senność

Data utworzenia : 2015-07-17 10:01 | Ostatni komentarz 2024-02-10 10:48

Anna-1

6817 Odsłony
78 Komentarze

Witam, jestem mamą 9 tygodniowego maluszka. Niestety od samego początku mieliśmy problem z karmieniem piersią, w związku z faktem, że synek notorycznie zasypiał podczas karmienia i nie ssał. Na początku trzeba było go wybudzać do każdego karmienia praktycznie. W chwili obecnej synek budzi się już do jedzenia jednak wciąż zasypia przy piersi, stąd wprowadziłam do karmienia butelkę. Synek ogólnie dosyć dużo śpi, np. zasypia ok. 21 i śpi do 10-11 w południe z krótkimi przerwami (jedna, dwie na karmienie po pół godziny). Zastanawiam się czy to oby nie za dużo tego snu i czy nie powinnam się baczniej temu przyjrzeć? Np. wykonać jakieś badania? W ciągu dnia poźniej miewa też drzemki krótkie, potem jest aktywny najczęściej po jedzeniu do ok. 1 godz. (ale podczas karmienia z butelki też sobie lubi drzemać choć jedzenie idzie mu sprawniej).

2015-07-17 13:03

Pamiętam jak ja miałm z tym problem, aź zpisywałam sobie czas jak długo spał.. nawet te 10 min, co chwilę.. bałam się że me dziecko ma anemię i dlatego jest ospałe. ale spokjnie maluszki potrzebują duużo snu, bo organizm ciężko prcuje, przysosowując się do świata zewnętrznego, mnóstwo energii wkłada ww wzrost i rozwôj. A mleczko powoduje ukojenie i sobie mluch słodko zasypia. Jeśli ładnie przybiera, nie ma powodu do obaw

2015-07-17 11:28

jeżeli przybiera to po prostu taka jego natura, że będzie potrzebował więcej snu niż inne dzieci w jego wieku. Noworodki z reguły większą część doby przesypiają, wtedy ich organizm się regeneruje, podczas snu dzieci rosną i ogólnie to im dobrze służy. Nie martw się z wiekiem tego snu będzie coraz mniej, a więcej będzie jego aktywności i zabawy.

2015-07-17 11:08

Anna nie masz się czym martwić.. poprostu potrzebuje tyle odpoczynku i już.. jeśli ładnie przybiera na wage to jest wszystko ok :)

2015-07-17 10:53

mój bardzo dużo spał,czasem 20 godzin na dobę. Ale on wcześniaczek to może i tyle potrzebował..Uważam,że nie masz czym się martwić :)

2015-07-17 10:38

Aniu dziecko w wieku Twego synka może spać 15-16 godzin na dobę, także jeżeli chodzi o długość snu nie widzę tu żadnego problemu. Podczas snu dzieci rosną :-). A karmisz butelką mm czy swoim odciąganiu mlekiem? Bo po mleku modyfikowanym dzieci jeszcze dłużej śpią, gdyż muszą wydatkować więcej energii na trawienie tego pokarmu. Jeżeli przyrosty masy ciała są dobre, a dziecko w godzinach aktywności jest pogodne to nie ma się czym martwić. A raczej delektować się tymi chwilami spokoju, bo jak będzie większy to będzie spał coraz mniej i domagał się stałej atencji i zabawy :).

2015-07-17 10:24

Aniu a jak z wagą maluszka ? Masz możliwość ważenia Swojego noworodka ? Bo jeśli przybiera na wadzę to nie masz co się przejmować moja Miśka też długo spała a ładnie przybierała i nie budziłam np małą w nocy jak się przebudzała tak o 9 to piła mi przez ok godzinki. Szybko przebierałam wtedy pampersa i mała dalej spała z czasem Miśka jest bardziej aktywna ma teraz 6 miesięcy przesypia całą noc ale już w dzień to lubi sobie pobrykać więc myślę, że u Twojego dziecka też się to zmieni. Słyszałam też że jak karmi się butelką na noc to dziecko dłużej śpi zastanawiałabym się czy nie zostać dalej przy piersi bo wydaje mi się, że to najlepszy pokarm dla dziecka ale... to zostawiam już Tobie to Ty jesteś matką i wiesz co dla maleństwa najważniejsze :)