Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (525 Wątki)

Temperatura mleka modyfikowanego

Data utworzenia : 2015-06-29 06:10 | Ostatni komentarz 2015-07-18 10:33

Euforia

28615 Odsłony
37 Komentarze

Nie wiem czy taki wątek juz istnieje (nie znalazlam). Jaka powinna byc temperatura mleka modyfikowanego zebym mogla podac dziecku? Jak sprawdzam na nadgarsku ciagle mi sie wydaje ze to mam za cieple (moze dlatego ze mam wiecznie zimne rece i przedramiona tez czasem). przeczytalam na internecie ze powinno miec temp. 36 stopni.. sprawdzam termometrem (specjalnym do posilkow) i te 36stopni to jak dla mnie to to mleko jest zimne :/ a nie chce podawac dziecku zimnego mleka... Jakie ono ma byc letnie czy chlodne czy cieple? Ja juz nie wiem.. przy kazdym przygotowaniu mam ten sam problem... Czy czasem nie oparze dziecka albo czy nie ma mleka za zimnego...

2015-06-29 11:41

My podajemy mleko ciepłe, innego mój syn by nie wypił. Mleko w temp 36 stopni może wydawać Ci się zimne, ponieważ ciało ma temp 36,6 stopni, a to jest więcej niż 36. Więc jeśli ciało jest cieplejsze niż płyn to będzie on dla ciebie zimny. Fajnie jest podgrzać mleko w podgrzewaczu Lovi, bo on sam ustawi odpowiednią temperaturę. A jak sprawdzasz na nadgarstku to mleko powinno wydawać się takie letnie, lekko ciepłe.

2015-06-29 11:03

Przy 36 stopniach masz odczucie, że zimne? Dziwnie. Ja jak potrzebuję zrobić mm (bo głównie karmię piersią, robię na nim kaszkę na noc) to wstawiam wodę do podgrzewacza na 40 stopni i na takiej rozrabiam mleko. Czasami mam wrażenie , że to mleko nawet takie mocno ciepłe wychodzi. Zimniejszego nie próbowałam podawać, ale i tak w obróbce trochę tych stopni się wtraca.

2015-06-29 10:56

ja na początku też nie wiedziałam czy oby robie odpowiednie. też mi się wydawało, ze jest za gorące. Jak sprawdzałam na nadgarsku to też nie mogłam tego wyczuć. Raz zrobiłam z jednej miarki i sama go wypiłam. U nas synek wypija ciepłe, bo zimnego ani letniego to się nie ruszy. Od początku robie takie cieplejsze i nie zmieniam.

2015-06-29 09:41

A ile ma Twoje dziecko? Moj ma 2 miesiace..

2015-06-29 09:15

ja podaję ciepłe :) moje dziecko nie wypije zimnego ani letniego ;)