Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (525 Wątki)

karmienie nocne dziecka 2 letniego

Data utworzenia : 2015-06-15 15:40 | Ostatni komentarz 2015-10-03 12:39

czekladka24

3207 Odsłony
28 Komentarze

Drogie mamy mam 2,7 mies. synka który w nocy przynajmniej raz (czasem dwa razy) pije mleko. Nie mam pomysłu jak go oduczyć budzenia się. Próbowałam mu podawać samo picie lecz on woła mleko. Większość dzieciaczków moich znajomych bardzo wcześnie zaczęła przesypiać noce a mój malec już długo pije mleko, a ja nie mam pomysłu jak temu zaprzestać zważywszy na fakt, że nie długo urodzi się drugie dzieciątko i obawiam się totalnego wyczerpania

2015-10-03 12:39

Niektóre dzieci potrzebują dokarmiania dość długo i to nawet nie zależy od kolacji jaka zjedzą - czy mleko czy kaszke. Maja większe zapotrzebowanie i juz. O ile nie mówmy o odchyleniach od norm zdrowego rozwoju dziecka.

2015-08-27 14:54

a probowalas dawac mu syta kolacje i kleik w butli ok 23? Sprobuj przebudzic go ok 22-23 i dac butelke kleiku, nie wiem ile je mleka w nocy w kazdym badz razie daj mu tak z 50ml wiecej kleiku. Moja corka 5 miesiecy juz drugiej nocy przespala od 24 do 6 rano

2015-07-03 22:05

Klio mój akurat kaszki na noc nie je i przesypia mi noc ładnie. Wieczorem, przed spaniem pije mleko z piersi, albo z butelki. Mały zawsze rano dostaje kaszkę na gęsto, ale nie robię jej na wodzie tylko na mleku, bo kupujemy te z dodatkiem mm. Do kaszki mały ma zawsze dodane jabłko, bananka, albo gruszkę.

2015-07-03 19:20

Mój mały pluł kaszką taka z butelki jak była bardziej płynna to tak . U nas zawsze było po kompaniu tak żeby wcześniej coś zjadł aby nie był rozdrażniony i kompieli dostawał butlę i spać. Też bardzo się bałam o ząbki tym bardziej że u nas wyszły bardzo szybko. I raz że może zrobić się próchnica a dwa że od smoczka ząbki robią się krzywe.

2015-07-03 16:55

Beata, a podajesz kaszkę przed kąpielą czy po kąpieli. U nas kaszka jest w formie płynnej na moim mleku, także trudno o jej zagęszczenie, w ogóle nigdy nie stosowałam się do zaleceń producenta względem proporcji wody (w naszym przypadku mleka) na ilość łyżek stołowych kaszki. Wolę dać rzadsze, by brzuszek w nocy nie był zbyt przepełniony i zasłodzony. Czekladka nie poddawaj się, próbuj a w końcu pojawi się zamierzony efekt :)

2015-07-02 22:25

czekladka, a kaszkę podawałaś w formie płynnej przez butelkę czy z łyżeczki. Mój synek tej płynnej się nie napije, a z łyżeczki zawsze ładnie zje.

2015-07-02 20:44

takie dziecko przynajmniej do roku czasu, jak z własnej woli nie przestanie się budzić w nocy to sami go nie oduczymy. Sama myślałam, że tak się da, wieczorem podawałam małemu kaszkę z myślą, że będzie bardziej najedzony i prześpi noc, ale nigdy to się nie sprawdziło przed roczkiem. Teraz ma 17 miesięcy i jeżeli naprawdę się naje wieczorem to nie budzi się na butlę, ale na tych upałach to nawet dorosły nie ma ochoty na jedzenie, więc dziecko tym bardziej - no i wieczorem mało je, to butla obowiązkowo w nocy. No ale dwu i pół latek powinien już spać w nocy, z pewnością pomoże rozrzedzanie mleka jak dziewczyny poniżej radziły. Im dłużej to trwa, tym gorzej dla zębów i zgryzu dziecka

2015-07-02 20:37

Mój 10 miesięczniak czasem się budzi dopiero o 4 rano na mleko a czasem wcale. Ale u nas nigdy nie działało to tak,że kaszka zapchała go na dłużej. Musiał w końcu przyjść ten czas żeby wstawał tylko raz a nie jak wcześniej dwa razy :) myślałam że kaszka go będzie sycić bardziej a budził się tak samo jak zwykle,nawet woda mu nie pasowała musiało byc mleko w nocy.. Ale 2 letnie dziecko to chyba już nie powinno w nocy na mleko się budzić chociaż może po prostu potrzebuje tego :)