Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (525 Wątki)

Dokarmianie i zaparcia

Data utworzenia : 2015-06-14 16:46 | Ostatni komentarz 2015-06-18 21:30

ainison

12322 Odsłony
12 Komentarze

Witam serdecznie, Mój synek Jaś ma w tym momencie skończony miesiąc. Od drugiego tygodnia życia zaczełam małego dokarmiac mlekiem modyfikowanym. Podjełam tę decyzje ponieważ zauwazyłam ze mały ma ogromny apetyt a mój naturalny pokarm z dnia na dzien zaczynał zanikac. Synek zaraz pokarmieniu marudził i dawał oznaki głodu takie jak ssanie paluszków czy wystawianie jezyczka. Chciałam żeby mały był najedzony. Zakupiłam mleko Bebiko i zaczełam podawac go mojemu dziecku, naprzemian z piersią ( karmienie odbywa sie przez silikonowe kapturki aby synek mógł wyciągnac brodawke, potem je zdejmuje) Podawałam dawke jaka była na opakowaniu, Czyli dla dzidziusia do 1 miesiąca życia. Moim błędembyło prawdopodobnie to że zaczełam zaczesto dokarmiac małego w krótkich odstepach czasu. Po dwóch dniach Jasiek zaczą oddawac coraz mniej kupek, lecz nie były onne inne w konsystencji ani w kolorze. Gdy mineło pięc dni zgłosiłam sie na pogotowie gdzie dostałam kropelki na wzdecia i w razie czego skierowanie do szpitala. Gazy odchodziły efektywnie, głosno i z zapaszkiem. Nastepnego dnia podjechalismy z męzem do szpitala gdzie zbadali małego i wprowadzili mu rurke przez którą widac było jak wychodzi kupka. Nastepnie dostał porcje soli fizjologicznej na rozrzedzenie masy kałowej. Tego samego dnia nie było widac dalszych efektów, zaparcie nie ustepowało. Synek sie prezył płakał i czerwienił. Lecz dzien po z rana pojawiła sie kupka, było jej bardzo duzo koloru zółtego i rzadka w konsystencji. To stało s ie tylko jedyny raz. W szpitalu doradzili nam abym skonsultowała sie z pediatrą gdyz mozemleko które podaje moze byc nie prawidłowe w składzie akurat dla mojego dziecka. Więc zjawilismy sie i u pediatry. Zdaniem lekarza rzeczywiscie mam bardzo mało pokarmu w piersiach a Jasiek ma początkującą alergie i predyspozycje do skazy białkowej. Ja jako karmiąca mama dostałam spis rzeczy z którymi moge na razie sie odzywiac a dzidzius otrzymał nowe mleko modyfikowane hipoalergiczne Nutramigen LGG LIPIL i probiotyki poprwiające flore jelitową. Od tamtejszej wizyty mineło cztery dni, małemu zaczeło sie czasem wiecej ulewac, bóle brzuszka nie mineły a gazy nadal odchodzą. Zaparcie tez oczywiscie nie mineło. Wspomne jeszcze ze synek nauczył sie jeśc z jednej piersi bez kapturka. Bardzo prosze o jakąs rade pomoc. Juz nie wiem co mam robic gdzie sie udac. Czy to normalne?Czy moge pomóc jakos mojemu dziecku?

2015-06-18 21:30

ainison a gdybyś spróbowała masować dziecku odbyt ? To bardzo pomoże i ułatwi oddanie stolca. Mogę Ci też polecić wiaderka do kąpieli. Dziecko w nich jest obmywane ciepłą wodą i znajduje sie w takiej pozycji, że problemy z brzuszkiem mijają i dziecku łatwiej zrobić kupkę. Tutaj pozycja w wiaderku : http://www.sosrodzice.pl/media/uploads/2012/09/tummy-tub-wiaderko-do-ka_5365.jpg Jednak jeśli masaż odbytu wam nie pomoże,a dziecko będzie strasznie płakać i prężyć to czopek możesz podać. Dziecku nie podawaj też całego czopka, wystarczy połowa.

2015-06-18 19:45

Pani doktor Jas przedwczoraj otrzymał czopka, tak po konsultacji telefonicznej zaleciłł mój pediatra. Wspomniał tez ze dobrze by było zrobic małemu badania krwi i moczu. Nutramigenem dokarmiam dziecątko raz lub dwa razy na dobe poniewaz utrzymuje go najedzonego moim własnym mlekiem. Nie wiem jak to długo potrwa ale chyba nie jest zle. Jesli chodzi o wage od urodzenia Jaiek w ciągu miesiąca pzybrał prawie kilogram. Apetyt tez ma w normie. Nasiliło sie ulewanie, czasem mu sie ładnie odbije czasem zwymiotuje albo chlusnie przez nosek. Widac ze po czopku mu ulzyło, wydalił wszystko co mu zalegało, nie było nic dziwnego w konsystencji i kolorze stolca, był zółty jak jajecznica i miał grudki. Lecz na tym koniec, ani wczoraj ani dzis nie było w pieluszce. Mały sie prezy zaczyna znowu byc marudny płacze i czesto sie budzi.Nie pomaga masarz i kładzenie na brzuszku. 25 mam umówioną wizyte u pediatry w razie gdyby sprawy pieluszkowe sie nie unormowały. Czy do tego czasu moge jeszcze raz podac małemu czopka czy lepiej bedzie tego nie robic zeby go nie przyzwyczaic?? prosze o odpowiedz. Pozdrawiam również.

2015-06-16 22:46

Dobry wieczór. Z tą alergią, to jeszcze bym poczekała. Myślę, że podstawowym problemem było zbyt częste dokarmianie maluszka mm. Dobrze, że Pani ma więcej pokarmu, wtedy dokarmianie można zmniejszyć. Jak najbardziej podawać probiotyk, przystawiać często do piersi i ewentualnie dokarmiać nutramigenem. Niestety jest to hydrolizat a nie mm. Jednak do normalizacji ilości stolców i ich jakości a także zaparć, proszę to mleko podawać. Jak stolce się unormują będzie można podać mleko HA ale na bazie mleka krowiego albo komfort dla problematycznych brzuszków. Alergia u miesięcznego dziecka jest dość rzadko rozpoznawana. Pani natomiast może jeść wszystko w umiarkowanych ilościach. Na wszelki wypadek możne Pani zrezygnować z nabiału lub zmniejszyć jego ilość. Od czasu do czasu jogurt. Nic nie pisze Pani o przyroście masy ciała. Proszę też sprawdzić, czy przygotowuje Pani mleko dokładnie według przepisu. Jeżeli Jaś dobrze przybiera na wadze a po nakarmieniu jeszcze ssie paluszki, można dać mu smoczek do ssania. Są dzieci, które, nawet najedzone chcą jeszcze sobie possać. Co do zaparć: proszę nauczyć Jasia leżeć na brzuszku, ewentualnie dopajać wodą. Jeżeli te zaparcia będą się utrzymywały i przy karmieniu pół na pół pokarmem i mm nadal będą problemy z brzuszkiem a synek nie będzie oddawał stolca codziennie, powinna się Pani ponownie zwrócić do pediatry. Oczywiście, jeżeli synek nie odda stolca w czasie dnia a będzie chętny do jedzenia i nie będzie płakał a brzuszek będzie miękki, można cierpliwie poczekać. Niektóre dzieci potrzebują więcej czasu na unormowanie trawienia. Jeżeli dziecko pręży się przy oddawaniu stolca i płacze można ułożyć je do pozycji półsiedzącej, żeby ułatwić mu napięcie tłoczni brzusznej. Życzę zwiększenia się laktacji bo wtedy większość problemów powinna zniknąć. Pozdrawiam

2015-06-15 15:31

Dziecko karmione mm, które ma zaparcia powinno być pojone dodatkowo wodą. Nie podawaj dziecku herbatek, bo po nich mogą występować takie gazy. Możliwe jest też, że to mleczko nie pasuje dziecku. Skonsultuj się z pediatrą i pod jego kontroląwprowadź inne mleko, np. Bebilon pepti lub Humanę dla dzieci ze skazą. Na gazy bardzo dobry jest espumisan lub Sab Simplex.

2015-06-15 08:44

pediatra powiedział o skazie białekowej bo jego zdaniem wynika to z badian krwi małego. Też mam espumisan ale uzywam esputicon, espumisan pediatra zalecila gdy brzuch stanie sie mocno nabrzmiały. Synek bardzo głosno i czesto oddaje gazy są one dodatkowo cuchnące. Lecz za nimi nie ma kupki, ani nawet pieluszka nie jest zabrudzona.

2015-06-15 00:20

Jak moja mała się tak prezyla i robi czerwona bo nie mogła zrobić kupki trwało to kilka godzin to zaczęłam podawać espumisan do każdego posiłku po 5 kropelek i zmieniłam mleko na enfemil to kupka jest codziennie. Gazy tez są ale widzę ze niunia się nie męczy przy kupie teraz póki nie poczuje to nawet nie wiem ze jest.

2015-06-14 22:03

Ainison na pewno teraz stresujesz się tą sytuacją z zaparciami synka a stres niekorzystnie wpływa na laktację więc spróbuj się odprężyć, pić dużo wody mineralnej i jak najczęściej przystawiać dziecko do piersi aby zwiększyć laktację. Możesz też spróbować zwiększyć laktację laktatorem odciągając pokarm między karmieniami- na temat laktacji na stronie Lovi jest mnóstwo wątków więc na pewno znajdziesz tam cenne rady. Jeżeli chodzi o mm to czasami dzieci źle reagują na jedno mm a już inna mieszanka im odpowiada więc jeżeli widzisz że mm które teraz podajesz nie służy dziecku warto ją zmienić. Pamiętaj tylko że częsta zmiana mm też nie jest dobra dla dziecka, a czasami potrzeba kilku dni aby organizm dziecka się przyzwyczaił. Mój synek miał problemy ze zrobieniem kupki choć tak jak u Twojego synka była ona rzadka i u nas ulgę przynosił mu masaż brzuszka, podkurczanie nóżek i probiotyk Dicoflor który dla mnie jako mamy jest nr 1 i nie zastąpię go żadnym innym. Podawaj małemu probiotyk i jeżeli jest konieczność kropelki Espumisan i po kilku dniach powinna być poprawa. Spróbuj jednak powalczyć o laktację ponieważ mleko mamy jest najlepsze dla dziecka. Nie piszesz w jaki sposób dokarmiasz synka- zwróć uwagę czy masz butelkę antykolkową ponieważ gdy pokarm zbyt szybko wypływa ze smoczka to maluszek będzie się szybko najadał, nie będzie chciał ssać Twojej piersi a dodatkowo mogą pojawić się kolki choć są one spowodowane również innymi czynnikami, ale warto karmić maluchy z butelek, smoczków które nie zaburzają naturalnego odruchu ssania np Lovi aktywne ssanie którą ja jestem zachwycona. Polecam Ci wątek http://lovi.pl/pl/karmienie-butelka/607/1

2015-06-14 22:00

Małemu dziecku to się może zdarzać.. U nas był problem zarówno po mleku jak i po kroplach na kolki... Gdy miał 3 miesiące musiałam dac mu takie kropelki parę razy do badania i od razu zaparcia masakryczne... Dziwi mnie,że po zaparciach wnioskują skaze białkową... U nas to samo pediatra wyrokowała i dziecko męczyło się z Bebilonem Pepti,w końcu przeszłam na normalne mleko bo byłam pewna,ze to nie skaza białkowa i bingo :) po prostu nie pasowało mu mleko i stad te zaparcia.