Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (525 Wątki)

Córka nie chce butelki

Data utworzenia : 2015-06-09 17:24 | Ostatni komentarz 2016-01-18 23:08

K.Karonska

5717 Odsłony
56 Komentarze

Witam Mam 3 miesięczna córkę. Cały czas jest karmiona piersią. Dzis podczas szczepienia okazało się ze ma 500g niedowagi. Lekarz kazał mi dokarmiać mała mlekiem modyfikowanym. I tu zaczyna się cały problem. Córka nie chce pić z butelki. Zarówno mleka m/m jak i mojego. Wpada w straszna histerie, płacze, pręży się, I wypluwa wszystko co znajdzie się w jej ustach. Próbowałam nawet podawać mleko strzykawka i efekt jest taki sam. Pierś ssie ale nie mam pojęcia czy aby się najadla. Laktatorem odciagnelam 110 ml. z jednej piersi. Wiec jakis pokarm mam. Błagam pomóżcie mi jak mam nakarmić małego niejadka

2015-06-09 23:12

Dobierz odpowiednią butelkę tak aby odpowiadała dziecku. Na rynku jest wiele butelek, więc musisz próbować, każdemu dziecku pasuje inna. Na razie próbuj podawać swoje mleko w butelce. Fajnie by było gdyby dziecko karmił ktoś inny niż mama, ponieważ dziecko czuje Twoje mleko w piersiach. Karmiąc dziecko musisz robić to spokojnie, dziecko musi być ustawione w odpowiedniej pozycji. Przy rozpoczęciu karmienia powinnaś nałożyć jedną kroplę mleka na usta dziecka, aby mogło ono poczuć jego smak, a nie silikon. Jesli karmienie bytelką nie wypali, polecam specjalne kubeczki do pojenia lovi :) To te kubeczki : http://lovi.pl/pl/produkty/20/Kubeczek+do+pojenia

2015-06-09 23:12

Zachowanie córeczki to dziś może być właśnie efekt szczepienia. Synek za każdym razem był marudny, dużo spał i wszystko go złościło i apetytu to też za dużego nie miał. Może tak przez dwa dni potrzymaj na samej piersi i zacznij próbować z butelką. U nas bardzo sprawdziła się właśnie butelka z Lovi, bo ten kształt jest bardzo zbliżony do piersi. Może na początek spróbuj podawać tylko swoje mleko... to samo mleczko co z piersi to może szybciej się nauczy pic z butelki, bo z tym mm to jest tak, ze nie każde maluszkowi posmakuje i trzeba będzie kupić inne. i najpierw podaj butelkę, bo jak córka napije się z piersi to z butelki już nie będzie chciał chętnie pić. u nas to było tak, ze jak synek był bardzo spiący to nie w głowie było mu picie mleka.

2015-06-09 22:27

Moja po pierwszej tak źle się czuła a po drugiej już nic się nie działo.

2015-06-09 22:03

Co do szczepionki to również szczpilam w jednym zastrzyku. Przy pierwszej się śmiała i nic jej nie było, dziś tylko chwilkę popłakała a jak wróciłam do domu to po pubie podania mleka butelka ze złości zasnęła bez jedzenia. Spala ok 3 godz obudzila się o 18 pocycala pierś i próbowałam ja oszukać podając butelkę. Wszystko było ok ale dotknęła butelki rączkami i zaczęła znów płakać. Z butelki zjadła ok 40 ml po wielkich bólach a ile z piersi to tylko mala wie

2015-06-09 21:33

Koniecznie smoczek w kształcie brodawki ma takie lovi avent i tommy ti pie. A z tym nie jedzeniem to dziś nie jest efekt poszczepienny? Moja tez tak miała. Takze się nie martw. A ściągasz dużo bo 110 to ja miała po 30 minutowym odciaganiu z 2 piersi. Nie martw się i obserwuj mała czy nie ma gorączki moja po pierwszej miała wszystkie skutki uboczne tj wymioty biegunka brak apetytu szczepi łam 6 w 1 ale po 3 dniach przeszło. Obserwuj czy ciemiaczko się nie zapada żeby się nie obwodnila. Myślę że nauczy się z butli ale to trzeba czasu.

2015-06-09 20:55

Mam butelkę lovi oraz Avent. Łzy same mi do oczu płyną jak widzę jej płacz na widok butelki.

2015-06-09 20:43

Butelki tomme tippe tez sa fajne :) i nawet chyba pisze na nich ze sa wykonane podobnie do ksztaltu piersi mamusi :)

2015-06-09 19:55

a jaką masz butelkę? najlepsza byłaby taka zbliżona najbardziej kształtem do piersi, polecam butelki Lovi. Ja nie miałam problemu z karmieniem mieszanym właśnie dzięki tym butelkom.