Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (525 Wątki)

Córka nie chce butelki

Data utworzenia : 2015-06-09 17:24 | Ostatni komentarz 2016-01-18 23:08

K.Karonska

5716 Odsłony
56 Komentarze

Witam Mam 3 miesięczna córkę. Cały czas jest karmiona piersią. Dzis podczas szczepienia okazało się ze ma 500g niedowagi. Lekarz kazał mi dokarmiać mała mlekiem modyfikowanym. I tu zaczyna się cały problem. Córka nie chce pić z butelki. Zarówno mleka m/m jak i mojego. Wpada w straszna histerie, płacze, pręży się, I wypluwa wszystko co znajdzie się w jej ustach. Próbowałam nawet podawać mleko strzykawka i efekt jest taki sam. Pierś ssie ale nie mam pojęcia czy aby się najadla. Laktatorem odciagnelam 110 ml. z jednej piersi. Wiec jakis pokarm mam. Błagam pomóżcie mi jak mam nakarmić małego niejadka

2016-01-18 23:08

Żeby jeszcze na nie wszystkie pieniądze mieć :) Jak synek nie chciał butelki, to aż mi ręce opadały. A jak pomyślałam że mam znów wydać pieniądze na butelkę, która mu nie przypasuje i dalej nie będzie chciał pić z butelki, to naprawdę z wielkim żalem kupowałam nową. Na szczęście gdy załapał o co chodzi to po jakimś czasie zaczął pić z każdej - śmieję się że p prostu dorósł.

2016-01-18 14:53

Teraz jest tyle rodzajów butelek, że można wybierać do woli. Bardzo wiele butelek posiada szerokie i specjalnie wyprofilowane smoczki, by jak najbardziej przypominały brodawkę mamy. A to już może ułatwić nam karmienie np butlą i piersią :)

2016-01-17 21:47

A moj mlodszy synek jest taki cycus ze pije z piersi, butelki a smoczek to najlepszy przyjaciel nie wazne co wszystko mu odpowiada.

2016-01-17 21:20

Moją drugą córkę karmiłam prawie półtora roku i w tym czasie nie udało mi się nakarmić jej z żadnej butelki ani moim mlekiem ani tym bardziej modyfikowanym. Wypróbowałam wszystkie dostępne wówczas ( 9 lat temu) butelki, smoczki i nic. Wodę i soczki piła z kubeczka niekapka, jak miała 9 miesięcy, wcześniej tylko pierś. Nie chciała też nigdy smoczka do uspokajania. Dodam, że od urodzenia próbowałam podawać jej moje odciągnięte mleko z butelki i nigdy mi się nie udało. Próbował też mąż i to samo - porażka.

2016-01-17 09:42

Córkę karmilam piersią , urodziła się na jesień więc do maja nie dopajalam jej . Wystarczyło jej mleko z piersi , ale gdy zaczęły się upały to chciałam podawać wodę i zaczął się problem . Butelką była nie akceptowana . Córka odwracala głowę na jej widok . Cierpliwie próbowałam I za którymś razem się udało . Ważne żeby się nie zniechęcać. Za to był ogromny problem z podaniem mleka przez butelkę. Dopiero gdy miała 8 miesięcy piła moje mleko z butelki a modyfikowanego nie chciała się napić prawie do roku .

2016-01-16 17:50

To wszystko zależy od dziecka. Moje maluchy od początku piły moje mleko z butelki, czasem z cyca pociągnęły. Ważna jest butelka i odpowiedni smoczek. Jak były małe tylko smoczek avent im pasował, teraz mam buteleczkę i smoczek lovi i super im się z niej pije:)

2016-01-16 13:34

Dlatego dobrze jest przyzwyczajać dziecko do butelki kiedy jeszcze laktacja jest. By nie było problemu tak jak miałaś Ty. U nas nauka picia z butelki zajęła 3 miesiące. Bardzo mi na tym zależało, bo inaczej nie mogłam nigdzie wyjść bez dziecka. Co z tego, że odciągnęłam i zostawiłam mój pokarm, jak nikt nie mógł go podać przez butelkę. Musiałam być ja z moją piersią.

2016-01-16 13:16

Dziecko piersiowe jest ciężko przestawić na butelkę. Pamiętam jak u mnie po zapaleniu piersi pewnego poranka przestał wogole lecieć pokarm i zakończyła się laktacja. Mały płacze bo jest głodny a ja nie mam jak go nakarmić ... koszmar. Pędem polecialam do apteki po mleko i butelkę. Synek przez 2 tygodnie płakał przy jedzeniu i był bardzo nerwowy i płaczliwy przez cały dzień i cala noc. On płakał i ja razem z nim. Dzieciom najzwyczajniej w świecie przy jedzeniu z butelki brakuje tej bliskości i ciepła które mają jedząc z piersi ... Niektóre maluszki przestawiaja się bez problemu, inne natomiast nie.