Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (525 Wątki)

Roczne dziecko nie chce pić mleka.

Data utworzenia : 2015-05-29 10:54 | Ostatni komentarz 2016-02-24 01:12

martaj1991

3659 Odsłony
10 Komentarze

Witam, Od ok. 5 miesiąca życia mój dziecko odrzuciło mm w dzień, piła tylko w nocy. Jednak od dwóch miesięcy nie chce pić mm nawet przez sen. Pediatra mówiła żeby zastąpić jej to mlekiem krowie (kakao budyń jogurty ) jednak kakaa nie chce pić , mleka smakowego też nie. Budyń ledwo jej wciskam na kolacje, jogurtów nie lubi. Tylko serki bakusie zjada ale i tak nie zawsze. Co mam zrobić jak dziecku podać mleko?

2016-02-24 01:12

spróbuj kaszek mlecznych np nestle - mają różne smaki - może przejdą a zawierają mleko modyfikowane - zawsze to coś:)

2015-12-26 11:36

mojej siostry córka też nie chciała pic mleka to dawała przez sen ale widze że u Ciebie to nie przejdzie, ja bym na Twoim miejscy coś pokombinowała - dużo owoców i np jogurt naturalny, żeby te owoce zabijały smak jogurtu. możesz też czesciej proponować albo np zrobić dla siebie i dla niej i razem jedzcie :)

2015-12-25 13:30

mój bratanek nie je nabiału i mm od 6 miesiąca życia... kaszki jadł może do 7... I strasznie mu zęby polecialy, bo jednak dziecko potrzebuje białka i innych witamin. Jak mój synek nie chciał pić mleka to robiłam mu przerwy, np 1-2 dni nie jadł w ogóle mleka i za dwa dni mu dałam i jadł... A jak dziecko nie chce w ogole nic jeść co nabiałowe, to proponowałabym robić większe przerwy między posiłkami, jak zgłodnieje to powinno zjeść

2015-12-25 12:15

Moja corka właśnie okolo roku życia odrzuciła mleko. Musiałam ratować się kaszkami, jogurtami. A tak ladnie pila mleko i nagle bum. Na szczęście polubiła nowe posilki. Do mleka sztucznego już nigdy nie wróciła.

2015-05-31 10:18

Wiadomo,że mleko ważne ale skoro nie chce to bym dawała takie produkty,które pokryją zapotrzebowanie na wapń czy inne minerały.Np. Warzywa zielone,banany,morele. Dajesz jej w całości jedzenie ? A w międzyczasie podtykałam bym to mleko,a może by ruszyła. Albo dodaj trochę mleka do zupki jaką mała je.A obiadki je normalnie?

2015-05-31 06:56

Jak pisałam wcześniej mała nie lubi kaszek, deserów ze słoiczka itp. Żadne zabawy nie pomagają, tylko jeśli dostanie coś czego nie wolno to zje dwie łyżeczki i na tym koniec. Koktajle nie wchodzą w grę, nie chce nic pić oprócz wody i soków. Tak samo płatki czy kakao. Nie ma o tym mowy. Białego sera tez nie lubi, czasem zje plasterek żółtego.

2015-05-29 21:41

moze wymysl jakas ciekawa zabawe z jedzeniem...dzieci lubia nasladowac doroslych...rob kaszki mleczne ,dawaj jogurty i duzo produktow robionych na mleku ,sery itp. upaprz sie w jogurcie i malucha,smiej sie przy ty, daj zamoczyc lapki...moze trzeba uzyc takiego sposobu w formie zabawy?

2015-05-29 16:08

Może kaszki mleczne - niektóre maluchy w pewnym momencie odrzucają mleko ale chętnie jedzą kaszki. U moich znajomych tak było. Dziecko odrzuciło mleko ale kaszkę jadło - a ona też jest na mleku mm. Ogólnie jest sporo możliwości zastąpienia mleka innymi produktami mlecznymi. Są np. takie deserki owoce & jogurt np. z Hippa, z Babydream też są desery z dodatkiem jogurtu którego w zasadzie nie czuć w tych deserkach - mój synek je bardzo lubi. Jeżeli Twój maluch lubi owoce takie ze słoiczka to może posmakowały by mu. Na bazie mleka można też przygotować naleśniczki, koktajle itp. Tutaj znajdziesz fajny artykuł "Mleczne wariacje – przepisy z wykorzystaniem mleka modyfikowanego: http://lovi.pl/pl/dieta/521