Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (525 Wątki)

Karmienie butelką - kłopoty

Data utworzenia : 2015-05-20 19:01 | Ostatni komentarz 2015-06-08 15:10

Euforia

5224 Odsłony
34 Komentarze

Pomóżcie... Kubuś ma 2tygodnie i 4 dni. Karmie go mlekiem bebilon pronutra.. pije mi 30-40ml i zasypia.. nie da się go dobudzić.. za jakieś 30min-godzina budzi się z wrzaskiem i chce jeść.. co mam robić.. podobno mlekiem modyfikowanym nie można tak dokarmiać jak piersią. Musi pić odpowiednią dawkę co 3 godziny.. a u mnie to szczyt marzeń. Już nie wiem co robić....

2015-06-08 15:10

Jagoda dziecko pijące mm wcale nie musi być dopajane :) dopajać trzeba gdy kupki są twarde, dziecko ma zaparcia itp. Niemowlę karmione mlekiem modyfikowanym Skład mleka modyfikowanego przypomina pokarm matki, dlatego w zasadzie malucha karmionego z butelki również nie musisz dopajać. Nie musisz, ale możesz. Jeśli z nieba leje się skwar, można dodatkowo podać niemowlęciu herbatkę czy czystą wodę. Pamiętaj, aby wybierać wtedy do butelki smoczek z najmniejszą dziurką, by dziecko się nie udławiło szybko napływającym do buzi napojem. Poza mlekiem modyfikowanym dziecko powinno dostawać soczki dopiero od piątego miesiąca życia. https://parenting.pl/portal/dopajanie Dziecko musi być dopajane gdy wymiotuje, ma biegunkę :)

2015-06-08 07:17

Może chce mu się pić.Gdy karmi się ppiersi@ą dziecko nie potrzebuje dopajania bo pierś zastępuje wszystko ale przy mm już trzeba podawać picie.Gdy mały wrzeszczy po 30 min to podaj mu herbatke koperkowa albo poprostu wode.Zobaczysz czy bedzie pił.Możesz też podać smoczka.Takie dokarmianie co 30 min może spowodować bóle brzuszka u dziecka gdyż takie mleko musi się strawić a to potrzebuje dużo wicej czasu niż mleko matki

2015-06-07 22:56

Święta racja

2015-06-07 22:26

a.wilki na 30 ml wody sypiesz jedną miarkę mleka . Będziesz mogła przygotowac małę porcje tak jak dziecko lubi. Nie musisz dziecku dawać duż za jednym razem. Możesz dać maluszkowi małe ilości, ale częściej.

2015-06-07 21:19

Mój też tak robił i miałam na to taki sposób, że nie zmieniałam mu pampersa przed karmeniem, jak zalecają, tylko po tym jak wypił część mleczka. Wtedy się znowu budził i dojadał reszte. Nie sugeruj się tym, że ma jeść co 3 godziny. Mój jak był taki malutki to jadł co 2 po 90 ml. Stopniowo starałam się wydłużać czas między karmieniami, co 15-20-30 minut, aż był na tyle duży, gdzieś około 4 miesiące kiedy to zaczął jeść obiadki. Nie każde dziecko jest książkowe. Musicie się jakoś dogadać i zdaj się na swoją intuicje, a z podręcznikowych czy gazetowych rad korzystaj wybiórczo i kieruj się rozumem :)

2015-06-05 07:17

No tak. To zły pomysł z gotowymi mieszankani

2015-06-04 21:39

Te rozrobione mieszanki po otwarciu to tylko mogą przez godzinę postać. U nas też czasami się marnowało mleko, ale nic na to nie poradzimy. Ja zawsze przygotowywałam tyle mleka ile synek zjadał najczęściej, a jak po zjedzeniu tej porcji jeszcze się domagał to dorabiałam, ale wtedy wodę miałam już gotową, bo by mi się zapłakał.

2015-06-04 13:25

Rozrobione miezanki są po 90 ml i i tak po otwarciu nie postoja, więc nie ma różnicy. Niestety coś za coś. Jeszcze niemraz dzidzia %nie zje wszystkiego.. tak samo jest z dorosłym