Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (525 Wątki)

Bebilo pronutra a witaminki

Data utworzenia : 2015-05-17 19:23 | Ostatni komentarz 2015-06-03 14:27

Euforia

2517 Odsłony
8 Komentarze

Prosze o pomoc.. Moj skarb ma 2tygodnie. Podaje mu bebilon pronutra.. czy mam mu dawac witaminki D3 i KiD? Przy wypisie ze szpitala dostalam taka notatke ze mam podawac ale wtedy karmilam go piersia.niestety piers musialam odstawic bo wymiotuje i ma biegunke po moim mleku :(

2015-06-03 14:27

Witaminę D trzeba podawać do 3 roku życia a Wit k przy mm nie podaje się.

2015-06-03 12:07

jesli karmisz mm to tylko witamine d3 dajesz.

2015-05-25 19:14

Mój synek również był praktycznie od początku na mleku modyfikowanym i podobnie witaminy K miałam nie podawać. Co do witaminy D to myślę, że jej podawanie, dawkę powinien zlecić bezpośrednio lekarz na wizycie. Mój synek miał zalecenie jednej kropelki dziennie - czyli tak standardowo. Mleko pił w ilościach takich jakie są przypisane do każdego miesiąca. Ale mimo to mam podawać.

2015-05-24 15:12

E.Dyląg szkoda, że przestałaś karmić piersią :-(. Ja na twoim miejscu jednak bym o to zawalczyła, tu na Lovi jest super artykuł o relaktacji: lovi.pl/pl/breast-feeding/650, a przede wszystkim jak napisała Ania powinien zbadać Was lekarz celem ustalenia przyczyny wymiotów i biegunki. Może to tylko przejściowy stan. Natomiast jeżeli już zostaniesz przy karmieniu mleku modyfikowanym, wówczas nie podaje się witaminy K, a witaminę D jeżeli dziecko zjada 1000 ml MM na dobę też można odpuścić. Można, ale nic się nie stanie jak podasz 1 kropelkę czy też 1 dawkę z tych twist-off. Na pewno taka ilość mu nie zaszkodzi, bo w naszej szerokości geograficznej i przy obecnym zaleceniu stosowania kremów z wysokimi filtrami tej witaminy naturalnie dostarczamy sobie bardzo mało. Co parę tygodni będziesz przecież na wizytach u pediatry, który będzie miał oko na prawidłowy rozwój twego syna.

2015-05-18 18:44

ja witaminkę K odstawiłam jak przestałam karmić piersią i teraz podaje tylko D. tak samo dosc szybko zaczelam karmic mm ale czy podawac witaminke D to nalezy zobaczyc ile w mm jest dawki witaminy D mi bodajże Zuzanna liczyła tutaj ile jest w moim mleku w porcji witaminy i wyszło że musze podawać witaminę D potem to skonsultowalam z lekarzem i powiedział mi że kolezanka z forum miała racje;)

2015-05-18 09:19

Przy mm nie wolno podawać witaminy K więc lepiej jakbyś ją odstawiła,bo w mm jest jest wystarczająca ilość a za dużo witamin to też niedobrze. Witaminę D możesz podawać :)

2015-05-17 21:42

Moja 8 tygodniowa córka jest na mleku modyfikowanym od urodzenia, co do witaminy K to wszyscy (położne, pielęgniarki, pediatrzy) jednogłośnie powiedzieli mi, że mam nie podawać bo wystarczająca ilość jej jest w mleku, co do witaminy D3 to zdania były podzielone, jedni mówili, że podawać, inni, że nie a na końcu usłyszałam, że powinnam przeliczyć ile dziecko zjadło w ciągu doby mleka jeśli wystarczającą ilość to nie dawać bo przecież Wit D3 też jest w mleku mm ale jeśli nie to jedną krople profilaktycznie podawać. Pozdrawiam

2015-05-17 20:38

E. Dylag moim zdaniem powinnaś z pediatrą prowadzącym dziecko ustalić dawki witamin K i D podając ilość mleka jakie zjada każdego dnia. Ja z lekarzem omawiałam nawet to jakim mlekiem mam dokarmiać dziecko - dokarmiałam również bebilonem. Powinnaś moim zdaniem porozmawiać też z położną lub doradca laktacyjnym na temat tych wymiotów i biegunki po Twoim mleku ponieważ może niewłaściwa dieta spowodowała że dziecko źle zareagowało na Twoje mleko. Wiele mam po zjedzeniu potrawy np. ciężkostrawnej, wzdymającej itd obserwuje kłopoty z brzuszkiem u dziecka więc może zmiana diety u ciebie spowoduje że maluchowi będzie służyć Twoje mleko. Mój lekarz zalecił nam podawanie wit K do ukończenia przez synka 3 miesiąca i wit D - podaję ją do dziś- ale dla pewności zapytaj lekarza :)