Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (525 Wątki)

problem z niejadkiem

Data utworzenia : 2015-03-17 20:28 | Ostatni komentarz 2015-06-15 10:47

ninusia44

7209 Odsłony
56 Komentarze

Witam. Jestem tu nowa. Dziś znalazłam te forum. .jeśli jest już podobny wątek-przepraszam. Błagam o pomoc. .. Mój synuś ma 4 miesiące i tydzień. Urodził się duży-4250. W szpitalu spadł z wagi pół kilo. .zawsze miałam problem z Jego jedzeniem. .ale od kilku dni jest wg mnie źle. Otóż przedstawię Wam dzisiejszy dzień i Jego posiłki: 4.36-4.42 -pierś 7.30 odciągnięte moje mleko-60 ml 10 mm 50 ml 11.30 mm 40 ml 12 mm 50 ml 13 pół sloiczka marcheweczki 13.48-14.2 pierś 16.16.20 moje mleczko 60 ml 17.40 mm z kleikiem 60 ml 18.10-18.30 pierś i do 24 zje 2 razy max po 90 ml mm. Położna mówiła mi, że tak może być. Że tyle Mu wystarcza. . Wczoraj próbowałam "przegłodzić" Młodego, tzn. po zjedzeniu 100 ml nie jadł prawie 4 godz- w ogóle się nie upomina o jedzenie- zjadł wtedy 90 ml Nie wiem co z tym zrobić. .podpowiedzcie mi, bo nie wiem co robić, to moje pierwsze dziecko

2015-03-18 07:24

Jestem podobnego zdania co moje przedmówczynie, że dziecko wystarczająco dużo je. Np. moja córka pomimo tego, że na piersi zdarzało się jej jeść co 3h tak do popołudnia, a bliżej wieczór co 1,5h i do tego od 3ms przesypiała całe noce bez karmienia. Jeśli dziecko jest na piersi samo dostosuje swoje potrzeby i jakoś mleka. Także bez obaw.

2015-03-18 06:59

tak jak pisałam anna po szczepieniu dziecko mogło być marudne i mogło mniej jeść więc się tym nie przejmuj...jeśli synek dobrze przybiera to nie masz się czym martwić... ja mojej córce 4 miesięcznej daję pierś co dwie godziny je może jakieś 5 minut zazwyczaj, jak podaję jej odciągnięte mleko to zjada około 80ml max. Ostatnio była u mnie kuzynka ze swoją córką, moja jest od niej starsza o tydzień i ona mi mówi, że ona swojej daje 150ml co 3 godziny gdzieś, a czasem nawet wypija 210ml mleka modyfikowanego, więc stwierdziłam że pewni ja daję mojej za mało ściągniętego mleka i w poniedziałek dałam jej 100ml i niestety dla mojej już tyle jest za dużo, cały czas ulewała później po każdym karmieniu, wieczorem bolał ją brzuszek i nie mogła zasnąć tylko płakała, a następnego dnia już wszystko było w porządku. Więc jak widać każde dziecko jest inne, każde je tyle ile mu potrzeba, widocznie Twojemu wystarczy tyle i nie masz się czym przejmować. Przybiera na wadze dobrze, więc powinnaś być spokojna. Moja też przybiera dobrze, a nawet lepiej niż dziecko kuzynki i jest też dużo od niej większa i już bardziej zaradna, więc jestem o nią spokojna

2015-03-17 23:19

synus Twoj jada mniej fakt, ale czesciej wiec bez obaw. w dodatku przybiera prawidlowo

2015-03-17 22:18

niniusia wg mnie twój synek nie zjada mało zaobacz jak on często je nawet co pól godziny a najczęściej jego przerwa miedzy jedzeniem wynosi godzine , półtorej. To jest bardzo często na takiego malucha bo on ma malutki brzuszek. Wg mnie jeśli prawidłowo przybiera na wadze to nie martw się o niego chyba ze jest jakiś kłopot z przybieraniem na wadze wtedy nalezaloby zrobić badania. A to ze dziecko po szczepionce nie chce jesc to normalne i może to się tak utrzymywać nawet 4-5 dni .

2015-03-17 21:15

Dziękuję.

2015-03-17 20:53

Po szczepieniu dzieci mogą się przez kilka dni być bardziej płaczliwe, drażliwe i to również może wpływać na ich apetyt. To że Twój synek nie domaga się jedzenia moim zdaniem jest spowodowane tym że bardzo często go karmisz, praktycznie co godzinę- półtorej. Spróbuj zrobić większą przerwę np 3 godziny i zobaczysz że maluch będzie jadł chętniej. Wskazane jest szczególnie przy karmieniu mlekiem modyfikowanym aby przerwy między karmieniami były dłuższe np 2,5-3 godz aby organizm mógł strawić jedzenie. Moim zdaniem nie masz się czym martwić tylko daj dziecku więcej czasu między posiłkami.

2015-03-17 20:48

Do tej pory przybierał prawidłowo. 20 marca miał II dawkę szczepionki (szczepimy 6 w 1) i po szczepionce zaczął mniej jeść. Dodam też,że on w ogóle nie domaga się jedzenia.

2015-03-17 20:39

Ninusia wg mnie to twój synek je wystarczająco dużo aby zaspokoić swoje potrzeby. Nie wiem dlaczego masz obawy że Twój synek mało je ? Napisz czy prawidłowo przybiera na wadze . Pamiętaj że dziecko samo decyduje ile chce jeść i nie należy się sugerować tym co np. jest napisane na opakowaniu mleka modyfikowanego. Mój synek przez długi czas jadł częściej ale po 60-90 ml. Karmiąc piersią miałam mało pokarmu i może też przyzwyczaił się do tego że jednorazowo nie jada dużo, ale ponieważ prawidłowo przybiera na wadze nie martwię się tym .