Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (525 Wątki)

Częściej mniej? - przerwy między karmieniami

Data utworzenia : 2015-03-12 13:28 | Ostatni komentarz 2016-02-24 16:05

SamantKa

39652 Odsłony
56 Komentarze

Przy starszym synku słyszałam opinie, że mleko modyfikowane należy podawać w stałych odstępach czasu, proporcjach i porcjach sugerowanych przez producenta na opakowaniu, aby umożliwić całkowite trawienie mieszanki. W międzyczasie schemat żywienia się zmienił i niby mleko modyfikowane należy podawać na żądanie - czy nie zaszkodzi to brzuszkowi maluszka, fundujac takim karmieniem rewolucje żołądkowe, ponieważ organizm nie będzie nadazal z trawieniem? Czy porcję w takim razie 6 × 120 ml mogę rozbić na 8 × 90 ml a nawet 10 x 60/70 ? I nie podawać co 4 godziny a co 3 a nawet 2 w mniejszych porcjach? Przy karmieniu mlekiem modyfikowanym na żądanie należy dopajac dziecko podawajac mu wodę między karmieniami?

2015-03-13 10:15

Samanta, małą karmilam od samego początku mm i nie trzymalam się godzin,tak jak powinno się karmic,karmiłam małą na żądanie. Zdarzało się, że raz zjadła bardzo malutko i po godzinie była głodna. Nic jej nie było z tego powodu. Jeśli chodzi o wodę to czasami z chęcią ją piła,żeby zaspokoić pragnienie.

2015-03-12 22:57

A nie myślałaś czy nie podać mleka np. Bebilon Comfort ?

2015-03-12 22:43

On i ma refluks, i wzdęcia i kolki - lekarka stwierdziła, że mamy przeczekać na normalnym mleku ale nie rozumie, że np. mały tak zwraca mleko, że się krztusi a kolki takie, że w nocy spać nie może.. Chciałabym podawać częściej tylko właśnie nie wiem czy np. w dwie godzinki mleko z brzuszka zdarzy się odpowiednio ztrawic..?

2015-03-12 21:16

Ja podawałam naprzemiennie mm i moje mleko i zawsze na żądanie jednak nigdy nie podałam tyle ile było napisane na opakowaniu. Dzieciaki jadły mniej. Na początku nie dawałam nic do picia, koło 2 miesiąca zaczęłam podawać wodę i herbatkę z koprem ale takie miałam zalecenia od lekarza.

2015-03-12 19:07

Samantka ja też jak karmiłam starszą córkę już mlekiem mm to nie podawałam jej tyle ile na opakowaniu było napisane, bo ona nie była w stanie tyle zjeść i zawsze ile razy zrobiłam więcej, to zawsze musiałam to wyrzucić. Mi córka jadła nawet co 1,5 godziny bo tak była nauczona od piersi i mm też jadła, albo co 2 albo co 1,5 i przeważnie zjadała około 60-70ml. Na początku się tym martwiłam, czy nie zjada za mało, ale ile razy byłam u lekarza zawsze mówił że mała dobrze przybiera i widocznie tyle jej wystarcza, że gdyby była głodna to by się na pewno upomniała. To że jadała często lekarz stwierdził, że nawet lepiej że je częściej i mniej. Ja jak podawałam małej mm to ją w międzyczasie dopajałam.

2015-03-12 17:52

Ja podawałam na żądanie. Ale on wypijał przez prawie 3 miesięcy maksymalnie 90 ml co 3-4 godziny. Choc był czas,że jadl jak dziki nawet co 2 godziny...Ale to jak miał smoczek 1 z którego wolno leciało to zasypiał przy jedzeniu i zjadł te 30 ml i za 2 godziny się budził na kolejną butlę.. Przy mm powinno się dopajać raczej,chyba,że zalecenia się zmieniły ale wątpię w to. Obserwuj i tyle :)

2015-03-12 16:54

Samanto obecnie nie trzeb adziecka przepajać woda podczas karmienia mlekiem modyfikowanym tutaj cytuje wypowiedz eksperta Lovi "Co do częstości karmień - karmienie swoim mlekiem, obojętne jaką drogą podanym, jest karmieniem naturalnym. Czyli karmimy na żądanie dziecka, kiedy jest głodne. Nie przepajamy. Zresztą obecne mleka modyfikowane też są inne niż kiedyś i również nie jest konieczne przepajanie. I mieszanką też się karmi na żądanie, a nie dokładnie wg zegarka" Także wydaje mi się ze nie trzeba się trzymać tego co pisze prodcent mleka tylko trzaba podawac dziekcu tyle mleka ile ono chce. Jeśli zjada 100 i domaga się jeszcze to trzeba następnym razem zrobić dziecku więcej mleka. W ten sposób będziemy mieli jakas orientacje ile mniej więcej dziecko nam zjada na porcje. Tez nie ma co tak przesadzac z tym karmieniem na zadanie bo skoro dziecko zjadło godzine temu jakas wieksza porcje mleka to jeśli nam dokucza to po godz raczej nie będzie jeszcze glodne. Ale tez nie trzymajmy się zegarka ze zjadło przypuszczalnie o 11 to teraz będzie glodne za 4 godz bo może wcześniej domagać się mleka. Najwazniejsze jest obserwować dziecko a same w końcu dojdziemy czy chce mu się teraz jesc czy np. nudzi się. Mama jest najlepszym obserwatorem i słuchaj swojej intuicji. Samanto a ty mialas chyba problemy z ulewaniem u małego. Czy macie jakies przepisane specjalne mleko dla dzieci ulewających? Bo może skoro Teos ulewa to może powinnas go faktycznie karmic częściej a w mniejszych porcjach.

2015-03-12 15:00

Samantko ja właśnie karmię synka mlekiem modyfikowanym nie wg. tego jak zalecają na opakowaniu ale tego ile On chce jeść. Do tej pory zdarza mu się wypić jedynie 90 ml czasami 120 ml, a skończył już 7 miesięcy. Inną sprawą jest że daję Wojtusiowi jeszcze pierś ale nawet gdy pokarmu mam mało to nie je mi więcej niż 90 więc nie zmuszę go aby mi zjadł więcej. Przeważnie je co 3- 3.5 godziny i ładnie przybiera na wadze. Wodę lub herbatkę podaję mu między posiłkami ale mój synek generalnie mało pije.