Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (525 Wątki)

Częściej mniej? - przerwy między karmieniami

Data utworzenia : 2015-03-12 13:28 | Ostatni komentarz 2016-02-24 16:05

SamantKa

39651 Odsłony
56 Komentarze

Przy starszym synku słyszałam opinie, że mleko modyfikowane należy podawać w stałych odstępach czasu, proporcjach i porcjach sugerowanych przez producenta na opakowaniu, aby umożliwić całkowite trawienie mieszanki. W międzyczasie schemat żywienia się zmienił i niby mleko modyfikowane należy podawać na żądanie - czy nie zaszkodzi to brzuszkowi maluszka, fundujac takim karmieniem rewolucje żołądkowe, ponieważ organizm nie będzie nadazal z trawieniem? Czy porcję w takim razie 6 × 120 ml mogę rozbić na 8 × 90 ml a nawet 10 x 60/70 ? I nie podawać co 4 godziny a co 3 a nawet 2 w mniejszych porcjach? Przy karmieniu mlekiem modyfikowanym na żądanie należy dopajac dziecko podawajac mu wodę między karmieniami?

2016-02-24 16:05

manndarynka ma rację - jak dziecko idzie na nogi to wybiega zbędne kilogramy. Wszystkie dzieci mają swoje fałdeczki i to jest w nich takie urocze przecież.... te fałdki - jak to u nas się nazywa "michelinki" ;) to cudny obrazek !

2016-02-24 14:18

Dominika1990, Pazur zgadza się, mój starszy synek jadł tak samo,no prawie tak samo i też lekarze na mnie krzyczeli,ze je za dużo i że jest za gruby....a teraz ? ma 3 lata i nikt w życiu by nie powiedział, ze on miał coś wspólnego z grubaskiem :-) Potem jak starszy zaczął jeść zupki to był problem-nie chciał, wypluwał, dławił się, wiec na prawde trzeba się cieszyć,ze dziecko chce jeść :-)

2016-02-24 00:46

Na opakowaniu jest napisane że to jest zalecany przez nich rozkład podawania ale że należy go również dostosować do dziecka.... ja osobiście karmiłam co 3 godziny nieraz nawet co 2,5 i nieraz zjadł więcej nieraz mniej - musisz zaufać dziecku - oczywiście kontrolując to żeby się nie przejadał ważne by mniej więcej zjadał w ciągu doby zalecaną porcję a jakie przerwy będą między posiłkami to niech zdecyduje maluch.

2016-01-26 22:20

ważne, że je i chce jeść, gorzej, jakby nie chciał :D

2016-01-26 00:37

moja chrześnica też na piersi, a teraz taka chuda że cięzko mojej siostrze jakieś ubrania kupić, bo wszystko wisi.. moja siostra miała fajnie bo jej piła z piersi co 3-4 godz, a mój syn "zaprogramowany" na 3 godziny przerwy i już :)

2016-01-21 15:08

Dominika faktycznie! :p mój Oski był takim grubaskiem na moim pokarmie, a buźka okrągła jak księżyc w pełni, a jak już zaczął raczkować to już tak nie przybierał i na ten moment to jest wysoki i mega szczupły

2016-01-21 09:37

Mandarynka ja zauważyłam że te dzieci piersiowe dość często to małe grubaski a potem bardzo szybko to zrzucają :) Kacper mi od początku wcina co 3 godziny, nawet teraz tak je mimo że wcina inne rzeczy, czasami po obiadku czy podwieczorku jak mu się przyśnie to mija około 3,5 godz. tak go nauczyli w szpitalu i tak mu już zostało :)

2016-01-20 09:37

Ja mam grubego bobaska, tzn jużtak od 3 miesięcy nie mieścił się w żadnej skali, było poza nią :-) i cały czas za duży za grupy (wg lekarzy i pielęgniarek a mi tam sie podoba) karmie tylko i wyłacznie piersią (no tera zto już ma 6,5miesiąca wiec dostaje zupki w słoiczkach i deserki) Ale wcześnie była tylko i wyłącznie piers - dziecko samo wie ile potrzebuje i nie ma co na siłę przedłużać karmienia czy wtykać wcześniej, jedne dzieci potrzebują więcej mleka, inne mniej - mówie tutaj o karmieniu piersią. Mój potrzebował cyca tak co 2-3h,przewaznie to było jednak co 2,5h.Owszem starałam się go przedłużać, zabawiać, coś pokazywać itd nie ma mowy musiałam dać cyca i koniec. To widać, ze dziecko chce już pić i myślę,ze nie ma co sie przejmować. Gorzej jakby to było w drugą stronę i nie chciało by jeść