Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (525 Wątki)

Mleko kozie od 9 msc - czy mogę?

Data utworzenia : 2015-02-27 22:49 | Ostatni komentarz 2015-05-27 21:56

aaasik1

3204 Odsłony
11 Komentarze

Witam, mój synek ma 9 msc, karmię go piersią, jednak od ok 1,5 msc dokarmiam go mm (Bebilon 2 Ha), po prostu mam za mało mleka, mały miał spory spadek wagi, zanim doszliśmy, o co chodzi, nie spał w nocy (myśleliśmy, że to przez ząbkowanie), a od kiedy dokarmiam go mm, wszystko wróciło do normy. Mały jest trochę alergiczny, ja nie jem mleka krowiego i jego produktów, natomiast mam sprawdzone mleko kozie - bezposrednio od kozy, karmionej zdrowo. O mm czytałam, że jego zdrowotność to temat przereklamowany, stąd moje pytanie - czy mogę podawać synkowi mleko kozie już teraz? Czytałam, ze od roku, ale czy te 3 msc coś zmienią? Proszę o radę

2015-05-27 21:56

Problem z mlekiem kozim polega na tym, że jeżeli dziecko źle reaguje na mleko krowie, to n kozie również może źle zareagować. Przyczyną tego są takie same antygeny.

2015-05-27 10:44

Moje dziecko jest kp. Teraz mając 11 miesięcy zaczynamy w produktach mlecznych wprowadzać także mleko kozie- zezwolenie od pediatry. Głównym białkiem mleka krów jest alfa s1 kazeina. -alergen mleka krowiego. Białko to jest również obecne w mleku kozim, jednak ze względu na znaczny polimorfizm genu alfa s1 kazeiny jego zawartość jest znacznie niższa a czasem nawet zerowa. Ma więcej wapnia, magnezu, fosforu, jest bardziej gęste. Polecane często tym, którzy nie tolerują mleka krowiego. minus to taki charakterystyczny słonawo słodki smak i podobno za dużo nie wolno podawać niemowlakowi bo obciąża nerki- ma zbyt dużo składników mineralnych. .Alternatywą jest jeszcze mleko sojowe.

2015-05-27 07:53

Ja również zastanawiam się nad kozim mleczkiem i znalazłam na allegro marki Holle dla dzieci po 5 miesiącu,

2015-03-13 21:18

Witam Panią. Pisze Pani, że dziecko jest trochę alergiczne, nie wiem co to znaczy. Jeżeli reaguje nieprawidłowo na białko mleka krowiego można spróbować dawać mleko bardziej zhydrolizowane. Myślę jednak, że nie będzie miał na to ochoty bo już jest przyzwyczajony do smaku. Synek ma 9 miesięcy więc zjada już inne produkty stałe. Jego zapotrzebowanie na mleko jako posiłek zmniejsza się z każdym miesiącem. Jeżeli dobrze toleruje mieszankę mleczną HA przygotowano odpowiednio do zapotrzebowania niemowlęcia powyżej 6-go miesiąca życia. Mleka tzw. zwierząt kopytnych mają wspólne antygeny. Może zatem powodować również alergię. Teraz daje Pani mleko hipoalergiczna (HA). Mleko kozie może dawać także niedobory kwasu foliowego i ma nieodpowiedni dla dzieci skład jonowy. Może to spowodować pewne niedobory. Naukowcy uważają, że od 12-go miesiąca można wprowadzać dzieciom mleko pełne, czyli nie mieszankę mleczną(mleko modyfikowane). Wtedy może Pani bezpiecznie obserwować jaka jest tolerancja pełnego mleka koziego. Czy to kozie czy krowie- nie jest modyfikowane tylko pełne, pochodzące bezpośrednio od zwierzęcia. Na początek można wykorzystać mleko pełne do przygotowania posiłków niepełno-mlecznych jak kasza czy budyń i obserwować reakcję. Smak takiego mleka jest nieco inny i nie wiadomo, czy młody człowiek ten smak zaakceptuje. Należy jednak wprowadzać nowe smaki dzieciom, aby miały własne zdanie. Mleko kozie jednak może od 12 m-ca. Życzę powodzenia. Pozdrawiam

2015-02-28 13:06

No to może będziesz mogła je podawać i będzie ok :)

2015-02-28 13:02

ale ja mu raz dałam, rozwodnione trochę, i nic się nie działo, dodatkowo ja je jem cały czas i go karmię, więc raczej nic się nie dzieje :)

2015-02-28 12:57

Aaasik, ja gdzieś czytałam, że jeśli dziecko ma alergię na mleko krowie, to jest duże prawdopodobieństwo, że na kozie też, ale ile jest w tym prawdy to nie wiem. Co do mm to też uważam, że to w dużej mierze kwestia marketingowa. Tylko w Twoim przypadku bałabym się trochę tej alergii.

2015-02-28 10:31

tak, wiem Joanna S, też uczestniczę w tej rozmowie, ale to pytanie jest zadane do eksperta, bo w końcu chcę poznać opinię lekarza