Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (526 Wątki)

Uczulenie na mleko Bebilon

Data utworzenia : 2015-02-12 21:03 | Ostatni komentarz 2015-03-01 23:04

rikitikitam

9124 Odsłony
8 Komentarze

Drogie mamy! Wraz z moją bratową kupiłyśmy na czarną godzinę w Rossmannie saszetki z jedną porcją mleka Bebilon. Obydwie karmimy piersią, nasze córy dostają butlę bardzo, bardzo sporadycznie. Kilka dni temu moja bratowa z ciekawości podała swojej półrocznej córce właśnie to mleko. I mała dostała wysypki, takiej pokrzywki na skórze po kontakcie z mlekiem- tam, gdzie mleko z buzi wypłynęło, od razu w tym samym miejscu pojawiała się wysypka. Bratowa szybko się zorientowała i przestała córę karmić ze strachu, żeby do brzuszka nie trafiło więcej tego mleka i nie spowodowało gorszych reakcji. Następnie z ciekawości wylała kropelkę na jej rączkę i tam również wystąpiła wysypka. Wszystko zeszło pół godziny później. Czy u którejś z Was też taka sytuacja wystąpiła? Zastanawiam się, czy to był pojedynczy przypadek, czy zdarza się częściej, a co za tym idzie, czy jest sens, żebym i ja próbowała to mleko podać swojej pięciomiesięcznej córeczce. Ewentualnie czy to mogła być reakcja alergiczna świadcząca o skazie białkowej?

2015-03-01 23:04

Trochę się im życie namieszało. Stwierdzono u jej córy skazę białkową. Mała jest tylko na piersi plus konkretniejsze słoiczkowe jedzonko. Bratowa ogranicza nabiał, ale całkowicie musi z niego rezygnować okresowo, kiedy jej córeczka dostaje wysypki. Niestety teraz nałożyło im się kilka innych problemów zdrowotnych, więc na nudę i stagnację nie narzekają.

2015-02-22 22:00

Rikitikitam i co tam słychać u bratowej ? i jej malutkiej ?

2015-02-13 20:24

Rikitikitam Twoja córka może dobrze tolerować to mleko. Tak jest też u nas moja córka piła to mleczko, synek także, ale ich kuzyn po tym mleku wymiotuje. Kuzyn pije Nan, a moje dzieci go zwracały. Także tutaj nie ma reguły. Z tą wysypką bratowa powinna udać się do lekarza, bo to może być skaza białkowa. Wtedy będzie musiała przejść na dietę bezmleczną i karmić dziecko piersią lub może karmić maluszka mlekiem specjalnym dla dzieci ze skazą, np. Bebilon pepti.

2015-02-13 16:36

Moja córa też dostała uczulenia na to mleko, jak sie puźniej okazalo to nie tylko na to mleko ale również na inne produkty spożywcze. Zaczelo sie od mleka, później od kaszek na bazie mleka az w koncu na gluten laktoze i sacharoze

2015-02-12 23:19

Rikitiki co do próby podania jeżeli jest taka potrzeba Twojej córeczce, to reakcja jaka pojawiła się u maleństwa bratowej wcale nie musi pojawić się u Was. Każde dziecko bowiem inaczej może reagować na dane mleko konkretnej marki.

2015-02-12 22:27

Dziękuję za pomoc:) Z tego co wiem, to moja bratowa ma w planach skonsultować to z lekarzem na najbliższej wizycie.

2015-02-12 21:16

Twoja bratowa koniecznie powinna to zgłosić lekarzowi i zanim podejmie kolejną próbę podania dziecku mleka modyfikowanego to z lekarzem powinna omówić jakie to mleko ma być szczególnie że wystąpiła u dziecka tak silna reakcja alergiczna. Natomiast co mleka Bebilon to ja wypowiadam się bardzo pozytywnie , mój synek od 6 miesięcy jest nim dokarmiany , a wybór tego mleka konsultowałam z 3 lekarzami i każdy z nich bardzo pozytywnie wypowiadał się na jego temat.

2015-02-12 21:08

Alergia na mleko modyfikowane dość często pojawia się u dzieci – jest to alergia na białko mleka krowiego zawarte w tego typu mieszankach. Ryzyko powstania uczulenia na mleko modyfikowane zmniejsza się, jeśli dziecko dostaje specjalne mleko hipoalergiczne HA, zawierające białko mleka krowiego w bardziej przyswajalnej formie. Jeśli jednak pojawi się już alergia na mleko modyfikowane, trzeba radzić sobie inaczej.Kiedy dziecko ma uczulenie na mleko modyfikowane, czyli zawierające białko mleka krowiego, rozwiązaniem są specjalne mieszanki mlekozastępcze, które przepisuje lekarz. Są one produktami na receptę, ale tylko one gwarantują, że objawy dziecka ustąpią.najlepiej karmić alergika piersią– to najlepsze mleko dla niemowląt. Wyjątkowo rzadko zdarzają się u dzieci uczulenia na mleko matki.