Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (525 Wątki)

Różne butle i smoczki w jednym czasie

Data utworzenia : 2015-02-11 19:38 | Ostatni komentarz 2016-02-24 18:07

Zofia-1985

9358 Odsłony
24 Komentarze

Mam taki dylemat. Mój 10-cio miesięczny syn wieczorem zjada kaszkę. póki co z butelki, bo niestety po jedzeniu łyżeczką był bardziej rozbudzony i ubrudzony. Butelka mu pasuje, ale zastanawiam się jak to jest kiedy chciałabym przetestować inne modele/firmy butelek. Wiadomo, że nie wszystkie smoczki pasują do wszystkich butelek, więc trzeba używać różnych. I tu moje pytanie: czy mogę podawać mu w tym samym czasie pokarm z różnych butelek? Tzn. jednego wieczoru jeden rodzaj, następnego kolejny itd? Czy to nie zaburzy też odruchu ssania, bo powinnam chyba dodać, że JJ jest piersiowy i z butli wieczorem dostaje kaszkę tez na moim mleku. Pytanie wzięło się stąd, że butelka względnie mu pasuje, ale mam wrażenie, że inna mogłaby być lepsza, poza tym chcę wymienić starą na nową. Jeśli jest gdzieś odpowiedź na nurtujące mnie pytanie to proszę o link :)

2015-02-18 21:56

Na mleko i herbatki mamy dwie różne butelki i synek nie ma problemu z ssaniem,ale jak mu chciałam ostatnio dać z innej firmy smoczek który dostaliśmy w prezencie to nie chciał wogóle,cały czas wypływał.Musiał zostać z tej firmy co już miał od początku.Ale z butelkami właśnie tego problemu nie ma.Też uczę go powoli picia z niekapka ale lat narazie również gryzie,weźmie normalnie do raczki za te uchwyty,wkłada do buzi ale nie ssie ustnik tylko gryzie :) Ale z czasem o sld że będzie tyko lepiej i się powoli nauczy.

2015-02-18 17:13

Zosiu,jeśli inne butelki podpasują synusiowi to możesz podawać jedzonko z różnych i raczej nie zaburzy to odruchu ssania,więc spokojnie. Możesz spróbować testować inne butle. My mamy teraz cały czas te same,ale próbuję małej dawać już niekapek,na razie gryzie ustnik,ale mam nadzieję,że z czasem załapie o co chodzi :)

2015-02-12 00:57

Zosiu ja kiedy zaczęłam testować butelki Lovi tak bardzo spodobały się mojemu synkowi że kiedy dałam mu mleczko z butelek które wcześniej używałam - nie chciał ssać, więc używam tych które jemu odpowiadają i są wg mnie bardzo dobre i nie zmieniam ich, może dlatego że nie czuję takiej potrzeby. Ale jeżeli masz możliwość to spróbuj , jeżeli dziecku nie będą odpowiadać to nie będzie chciał z nich ssać.

2015-02-11 23:08

No chodzi o to, że dostałam inną niż mam obecnie, mąż kupił też coś innego, a stara jest do wymiany razem ze smoczkiem i zastanawiałam się czy to będzie miało znaczenie, że zacznę podawać mu z różnych butli. Dzięki dziewczyny. Beatko, Klio posłucham się Was i wprowadzę inne butelki i zobaczymy :)

2015-02-11 22:00

10 miesięczne dziecko już ma dobrze ukształtowany odruch ssania i nie wydaje mi się, żeby tak łatwo się go oduczył. Więc spokojnie możesz testować nowości. Mój ma 4 różne smoczki do butelek, z różnym przepływem i radzi sobie doskonale, nawet jak karmiłam piersią to miałam różne smoki. Chociaż jeżeli maluszek zaakceptował ten rodzaj smoczka przy karmieniu piersią może nie warto niepotrzebnie inwestować w inne butelki.

2015-02-11 21:53

Ja karmię córkę z trzech różnych butelek i absolutnie nie ma to wpływu na to czy je z mniejszym czy z większym apetytem. Jeśli chcesz zmienić butelkę to wg mnie nic nie stoi na przeszkodzie :)

2015-02-11 21:28

Zosiu możesz dziecku normalnie podać inną butelkę. Mój synek też pił z różnych i nic złego się nie stało. Jeśli twierdzisz, że ta nowa będzie lepsza to podaj ją dziecku.

2015-02-11 20:15

Zosiu nie wiem czy dobrze zrozumiałam Twoje pytanie. Chcesz przetestować inne butelki/smoczki i chcesz wiedzieć czy to nie zaburzy odruchu ssania dziecka? Dlaczego sądzisz ze inna butelka/smoczek będzie lepsza? - chyba że właśnie to chcesz sprawdzić:)