Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (525 Wątki)

Różne butle i smoczki w jednym czasie

Data utworzenia : 2015-02-11 19:38 | Ostatni komentarz 2016-02-24 18:07

Zofia-1985

9357 Odsłony
24 Komentarze

Mam taki dylemat. Mój 10-cio miesięczny syn wieczorem zjada kaszkę. póki co z butelki, bo niestety po jedzeniu łyżeczką był bardziej rozbudzony i ubrudzony. Butelka mu pasuje, ale zastanawiam się jak to jest kiedy chciałabym przetestować inne modele/firmy butelek. Wiadomo, że nie wszystkie smoczki pasują do wszystkich butelek, więc trzeba używać różnych. I tu moje pytanie: czy mogę podawać mu w tym samym czasie pokarm z różnych butelek? Tzn. jednego wieczoru jeden rodzaj, następnego kolejny itd? Czy to nie zaburzy też odruchu ssania, bo powinnam chyba dodać, że JJ jest piersiowy i z butli wieczorem dostaje kaszkę tez na moim mleku. Pytanie wzięło się stąd, że butelka względnie mu pasuje, ale mam wrażenie, że inna mogłaby być lepsza, poza tym chcę wymienić starą na nową. Jeśli jest gdzieś odpowiedź na nurtujące mnie pytanie to proszę o link :)

2016-02-24 18:07

Testować można zawsze ale to sie wiąże z kosztami bo co jak wyda się pieniądze na butelkę np Avent a okaże się że dziecko ją odrzuci? Butelką dziecko nie bedzie karmione jeszcze zbyt długo skoro ma 10 miesięcy - może warto zostać przy starej tylko kupić smoczek do kaszek a zainteresować w jakiś kubek niekapek np ???

2016-01-20 09:22

Przy pierwszej córce przetestowałam bardzo dużo butelek, nuklearnej, canpola, Tommy timer dr. Brawn i lovi i przyznam szczerze że u mnie wygrały lovi a do picia używam czasem nauka ale z tym szerszym smoczkiem ;-) wydaje mi się że jeśli i pani wytestuje sobie butelki to synkowi nie powinno nic być ;-)

2016-01-19 23:57

my mamy butelki z lovi, miałam też z canpolu (dołączona była do laktatora). Pierwszą butelkę kupiliśmy, jak wracaliśmy ze szpitala po porodzie, ale że jedna butelka to za mało, kazałam mężowi dokupić jeszcze jedną... Kupił z NUKa, synek nie miał problemu z jedzeniem z tej butelki, ale szybko schowałam tę buletkę, gdyż dostałam drugą butelkę do testowania z Lovi. Później już byliśmy wierni marce LOVI :)

2016-01-18 17:08

Mój synek nigdy nie miał problemu z piciem z różnego rodzaju butelek...najwiecej i najczesciej pije z butelki LOVI... w sumie odkad sie urodził ...ale tez dawałam mu pić z butelek NUKa i canpolu...miał tez aventa ale niestety gdzies nam zagineła... i w sumie nic mu nie przeszkadzało ani nie zaburzyło odruchu ssania.....wiec bez problemu mozna testowac butelki :)

2016-01-18 14:58

Mój synek jak się urodził miał dwie butelki z Avent - Avent Natural i Avent Air Flex. dokupiłam także z BabyOno. Każda miała inny kształt. Z tej BabyOno zrezygnowałam, bo po miesiącu używania pojawiła się pleśń... Mimo codziennego mycia i susznia butelki i smoczka. Jak mały podrósł dokupiłam mu butelkę z Tommee Tippee, ale po miesiącu uzytkowania i jej wyparzaniu, stopiła się w jednym miejscu. Więc pozostaliśmy przy Avent - Natural. Ale jadąc do teściów z mężem i synkiem zapomnieliśmy butelki do picia i kupiliśmy zwykłą z Canpol babies. Teraz dostaliśmy z Lovi, więc do mleczka ma nową butlę :) A jeszcze w szufladzie leży nowa butelka z NUKa i Dydusia :)

2016-01-17 21:11

Moja najmłodsza córka pije tylko z butelek lovi. Kiedy miała prawie trzy miesiące skusiłam się na butelkę antykolkową H... i była to totalna porażka. Małej nie pasował smoczek, nie pasowały jej też smoczki z innych popularnych firm. Więcej nie mam zamiaru eksperymentować. Natomiast najstarsza córka od 8 miesiąca życia była karmiona mlekiem modyfikowanym i miała butelki różnych firm. Do mleka jednej firmy, do wody innej, a do soczków jeszcze innej (niestety długo nie chciała pić z kubeczka). Jajeczko, moja najmłodsza córka ma takie same butelki, tylko jeden smoczek zmienił kolor od soczku marchewkowego. Jak mała widzi przeźroczysty smoczek to odpycha butelkę i nie chce pić mleka ( w dzień), a jak widzi "pomarańczowy" to otwiera buzię i aż się cała trzęsie z radości.

2016-01-17 09:45

Dziecko szybko się przyzwyczaja do danej butelki . Córka gdy widzi butelkę z Lovi to wie że będzie piła mleko ; a gdy widzi TT to od razu kojarzy z piciem . Nie chcę jej już mieszać w głowie .

2016-01-16 13:08

Mój synek na początku był na butelkach Avent. Później już różnie. Teraz mamy sprawdzone i najlepsze tak więc picie i kaszę manna pije z butelek Lovi, mm z kleikiem z butelek TT, a samo mleko z butelki Avent. Chciałam go przestawić tylko na jedną markę butelek ale okazało się to kompletna porażka :-p Chyba nic się nie stanie jak maluszek będzie miał różne butelki.