Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (526 Wątki)

Dziecko piło a teraz nie chce pić z butelki

Data utworzenia : 2015-02-09 10:42 | Ostatni komentarz 2015-02-28 23:47

Aneta1a2b3c

7464 Odsłony
9 Komentarze

Witam, drogie mamy. Moja córeczka kończy niebawem 4 miesiące, na początku karmiłam ją od czasu do czasu butelką a oprucz tego piersią ale potem przestałam butelką. Teraz kiedy chciałam dać jej butelke wogóle jej nie chce wykręca się i płacze. Jak mam przekonać ją znowu do butelki?

2015-02-28 23:47

Anetka nic na siłę,staraj się uczyć picia z butelki delikatnie i spokojnie.Ja również polecam butelkę lovi i na początek karmiłabym smoczkiem 0+ dlatego że córeczka nie będzie się denerwowała tak przy ssaniu że za szybko jej mleko leci.Nic się nie denerwuj i staraj się ja jak najczęściej przykładać do piersi bo takie małe dzieci potrzebuja też bliskości nauki,mój synek nie chciał wogóle ssać z piersi bo nie umiał i bardzo się przy tym denerwował to musiałam mu odciagać zwykłym laktatorem przez 5 miesięcy co było bardzo męczące !Ale nieraz go przykładalam do piersi zelwerowicz coś troszkę z nich possał bardzo często przy nich zasypiał to nieraz myślałam że jak płacze to jest głodny a jak go przyłożyłam do piersi to przestał płakałac i mi zasnął.

2015-02-10 17:28

dziewczyny podały kilka pomocnych wątków. Ja mogę Ci na moim przykładzie powiedzieć, że właśnie najlepszym rozwiązaniem jest tak jak Beata napisała - niech ktoś inny spróbuje nakarmić dzieciątko. Ja JJ uczyłam z butelki pić to też kropelka na usta, delikatnie jeździłam po usteczkach smoczkiem od butelki i próbowałam 3 smoczków różnych.

2015-02-09 14:20

Spróbuj wycisnąć na wargi dziecka kropelkę mleka, aby obo je poczuło. Nie wciskaj też butelki na siłę do ust, bo to może jeszcze bardziej zniechęcić malca. Jeśli masz taką możliwość, żeby dzicko mógł nakarmić ktoś inny to z niej spróbuj skorzystać. Dzieci czują, że mama ma pokarm w piersiach i czasami właśnie dla tego odrzucają butelkę. Możesz też dzidziusia nakrmić ze specjalnego kubeczka do pojenia Lovi. Na pewno go posiadasz, ponieważ jest to zakrętka z butelki. http://lovi.pl/pl/produkty/20/Kubeczek+do+pojenia

2015-02-09 13:53

Anetko jeżeli chcesz karmić córeczkę butelką tylko z powodu tego że chciałabyś mieć trochę czasu dla siebie to ja polecam Ci wątek o alternatywnych sposobach karmienia - http://lovi.pl/pl/karmienie-piersia/54/1 Może spróbuj karmić małą swoim mleczkiem podawanym z kubeczka, taki sposób karmienia jest bardzo polecany przez położne i doradców laktacyjnych.

2015-02-09 13:44

http://lovi.pl/pl/forum/3/3907 http://lovi.pl/pl/forum/3/1697 Podane wątki opisują podobny problem z karmieniem dziecka butelką. Nie wiem z jakiego powodu chcesz karmić butelką , córeczka jest jeszcze maleńka więc może warto jeszcze powalczyć o karmienie piersią, a jeżeli masz na tyle pokarmu aby móc odciągać np. pomiędzy karmieniami możesz próbować podać jej mleko odciągnięte z butelki. Dzieci karmione piersią niechętnie chcą pić z butelki ponieważ przyzwyczaiły się do bliskości mamy , jej zapachu , a karmiąc butelką mają inne odczucia. Ja ze względu na to że miałam problem z laktacją i mój synek nie mógł prawidłowo chwycić brodawki, używałam nakładek na sutki i może dzięki temu łatwiej mi było wprowadzić karmienie butelką. Tak jak pisały dziewczyny bardzo ważny jest dobór smoczka, ja również polecam Ci butelkę LOVI Super Vent i zacznij od smoczka 0+ , ta butelka jest rewelacyjna.

2015-02-09 13:36

Obecnie mam trzy buteleczki Lovi canpol babies i tommee tippee. Będe prubowała moczyć w mleczku tak jak doradzałyście . Mam nadzieje że z czasem nam się uda. Bo najgorsze jest to że nigdzie nie mogę na dłużej wyjść dwie trzy godz. i zaraz musze wracać z zakupów bo mąż dzwoni że myszka już jest głodna.

2015-02-09 12:13

A jaką masz butelkę ? Spróbuj LOVI aktywne ssanie. Kształt smoczka bardzo przypomina kobiecą pierś, a smoczek jest odpowiedni , czyli taki który nie zaburzała odruchu ssania piersi. ja w ten sposób przekonałam małą do butli. Teraz z tymi butelkami się nie rozstajemy, inne poszły w kosz

2015-02-09 12:09

Mojej kolezanki synek ma dokladnie to samo. Przestala go karmic butla przez pewien czas i teraz ma problem bo maly jak tylko poczuje butle to od razu krzyczy i sie denerwuje. Ona zaczela od zwyklego smoczka. Jej synek smoczna nie ssal ale odkad zaczela miec problem z karmieniem butla wprowadzila mu smoczek. Tez na poczatku plul i sie denerwowal ale ona cierpliwie codziennie probowala. I przyzwyczail sie do smoka i zaczela mu dawac butle. Cierpliwosc i wytrwalosc w probowaniu jest najwazniejsza. Sprobuj przystawic mala do piersi na chwile a potem starannie podmien piers na butle moze cierpliwosci.Zmoczenie smoka przed podeniem w twoim mleczku tez jest dobrym rozwiazsniem. Dzieci w wieku 4 miesiecy potrzebuja tej bliskosi mamy jesli sa karmione piersia:) jesli mala sie bedzie denerwowac nie wpychaj jej na sile butli. Do tego potrzeba czasu. Ale probuj za kazdym razem. Na pewno w koncu przelamie sie i chwyci butle.poprobuj roznych smoczkow do butelek, moze malej sie odwidzialo i innego bedzie ciagnela. Polecam lovi smoczki do karmienia. Moj synek nie mial problemu z zassaniem tego smoka. Od razu mu podpasowal. Zycze wytrwalosci i duuuzo cierpliwosci.