Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (525 Wątki)

Ile powinno jeść 3 miesięczne niemowlę?

Data utworzenia : 2015-01-04 23:03 | Ostatni komentarz 2021-03-03 13:01

Konto usunięte

143215 Odsłony
98 Komentarze

Witam, mam pytanie dotyczące karmienia mieszanego niemowlaka, który skończył 2 miesiące. Mleka z piersi mam niewiele (może po nocy będzie 30 ml, ale w ciągu dnia mniej).Dlatego dokarmiam mlekiem modyfikowanym. Od 3 miesiąca zaczęlismy dawać 5 * 170ml (na dobę). Oczywiście nie wychodzi nam co 5 godzin. Czasem skracamy do 4 godzin miedzy karmieniami, a czasem 0,5 godziny bo niestety jest wrzask i mala jest głodna. Dodatkowo po kupie jest głodna i musimy dać 60ml ( nie mozna oszukac i dać mniej bo mamy płacz). Czasem chcemy ją dociągnąć do 5 godzin między karmieniami i dajemy herbatkę rumiankową, ale to i tak nic nie zmieni. Ile by nie wypiła herbatki wciąż jest głodna i domaga się mleka z butelki.Nawet jak dokarmię ją mlekiem z piersi to i tak wciąż jest za mało;/ Zastanawiamy się czy jej nie przekarmiamy (tak nam ostatnio powiedziała Pani pediatra)? Kiedy podawać mleko z piersi: tuż przed karmieniem z butelki czy w połowie między karmieniami (wtedy będzie chciała także butelkę)? Zastanawiamy się czy np. dzielić jej 170 ml na częsci aby dostawała butelkę częsciej ale mniej czy może zachowywać odstępy czasowe ale zwiększać dawkę? A może trzymać się tego czasu, a kiedy jest głodna to podać jej butelke? Czy budzić ją w nocy na karmienie? Do tej pory nie budziłam jej, pozwoliłam aby spała i sama budziła się gdy była głodna. Mała ma 2 miesiące i 10 dni, waży 5290, waga urodzeniowa: 3000.

2019-08-28 12:49

Dziecko jak jest na piersi to je na żądanie. Trzeba patrzeć i sprawdzać czy prawidłowo przybiera na wadze, czy moczy wystarczająca ilość pieluszek i czy się najada. 

2018-05-17 22:15

Dokłąnie co innego jak dziecko chore i nic nie je tak jak w przypadku Twojej córki Aneta a co innego wmuszać na codzień. Ja na Twoim miejscu też bym wmuszała bo bałabym się chociażby odwodnienia dziecka. Aneta skoro córka nie je tylko mm to ok też bym nie wmuszała a nabiał dostarczała w innej postaci serów, jogurtów itd. Zadbaj o inną formę nabiału bo wapń jest ważny dla małego organizmu.

2018-05-17 01:10

Dziś mija czwarty dzień jak córka nie chcę jeść mleka modyfikowanego. Ale nie wciskam córce na siłę mleka modyfikowanego.

2018-05-16 17:17

Co innego, gdy dziecko nic nie je, czy jest chore i trzeba się nakombinować, by coś zjadło, a co innego gdy po prostu nie kończy porcji, bo mówi, że się najadło, a mimo wszystko my dalej wmuszamy. Gdzieś na fb widziałam fragment jakiegoś programu, gdzie 3 latka nie chciała do końca śniadania zjeść, to tatuś zaproponował, że albo zje od razu, albo zrobi pompki i dopiero wróci do jedzenia. Dramat.

2018-05-14 00:04

Moja córka też je mleko modyfikowane i szczerze mówiąc to raz je ale w większości to jej te mleko nie pasuje. Zresztą te mleko mi się gorzkie wydaję w smaku.

2018-05-13 07:32

Mama tak mm, ona nie chciala naturalnie karmić.

Konto usunięte

2018-05-13 06:44

Rewers, a to wymuszane mleko było mm? Biedny nastolatek, to musi być tez niesamowite obciążenie dla jego psychiki

2018-05-13 00:21

Ze mnie się tak śmieli w gimnazjum. Też wszystko pochłonęła. Mówili mi, że ja do szkoły to mam dwa plecaki jeden z książkami, a drugi z jedzeniem. Rodzice robili mi badania na pasożyty i nic nie wyszło więc dali sobie spokój. Ja później poszłam do zawodówki i potem do liceum. W liceum chciałam przytyć i poszłam do dietetyka. Od razu dietetyk zwrócił uwagę na tarczyce i zrobiłam badania poszłam do endokrynologa i wyszło co było nie tak w gimnazjum, że jadłam a chudłam. Niestety jak już się dowiedziałam, że choruje na tarczyce to już miałam z nadczynności niedoczynność i przezut. Lekarz powiedział wprost czy chcę się leczyć jeden przezut mam i mogę zapobiec kolejnym dzięki leczeniu, a jak się nie chcę leczyć to będą dalsze przezuty. I muszę się liczyć z tym, że nieleczenie tarczycy prowadzi do nowotworu a nigdy nie wiadomo czy nowotwór jest złośliwy czy też nie. Ale zaczęłam się leczyć i dzieki temu zniknęły mi plemienia między cyklami. Co jest charakterystyczne przy tarczycy. Z takim problemem plamienia chodziłam do ginekologa. Placiłam dużo kasy, a lekarz się nie poznał tylko kase ode mnie ciągnął.