Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (525 Wątki)

jaka butelka???????

Data utworzenia : 2014-11-14 19:45 | Ostatni komentarz 2014-11-30 11:25

kasiakuczynska

16507 Odsłony
38 Komentarze

Witam, Jestem mamą miesięcznej córeczki, niestety nie mogłam karmić piersią, ponieważ miałam bardzo mało mleka i laktacja ustała. Także karmimy się mlekiem modyfikowanym. Poszukuję odpowiedniej butelki. Będę szczera- mamy butelkę innej firmy, tę małą ze smoczkiem 0+, czyli o najwolniejszym przepływie. Dziecko podczas picia mleka się strasznie zalewa, muszę zakładać jej śliniak i jest zawsze cały mokry, po prostu dołem jej wycieka i cieknie po brodzie i kącikami ust mleko podczas picia, do tego bardzo często się krztusi. Dodam, że ma dobry apetyt i je łapczywie, tak jakby była zawsze głodna. Na szczęście dobrze przybiera na wadze. Chciałabym zmienić butelkę, co Państwo możecie mi polecić???

2014-11-15 18:25

A jak z wędzidełkiem u córci? nie jest aby za krotkie? i z tego powodu nie może odpowiednio ułożyć języka, co zaburza odruch ssania??

2014-11-15 05:30

tak jak mowi Samanta ile mam tyle opinii i każdej będzie odpowiadala inna butelka. Ja na początku miałam avanta natural ale smoczki i sama butelka jest bardzo droga dlatego przeszliśmy na lovi. Poczytaj ten watek może cos ci się przyda http://www.lovi.pl/pl/forum/3/305

2014-11-14 22:42

Z góry dziękuję za komentarze i porady :)

2014-11-14 22:41

Karmię średnio co ok 3-4 godziny, po 120 ml, mleko bebilon 1. Nie budzę jej, czekam aż sama się obudzi. Nic mi nie mówili, żeby ją budzić (lekarz, położna). Powiedzieli tylko, że dobrze przybiera i nic więcej :/ A jak się zapytałam położnej o to, że jej "wycieka dołem" jak pije i się krztusi, to tylko powiedziała, że tak nie powinno być... Także nie wiem. Myślałam może, że to "wina" butelki lub smoczka i że muszę zmienić na butelkę innej firmy, czy może raczej powinnam udać się do lekarza, bo problem może być innej natury niż zmiana butelki. Przybiera dobrze, jest raczej pogodna, nie ma kolek...

2014-11-14 22:13

Mój synek też na początku jadł bardzo łapczywie , dławił się a po zjedzeniu prawie zawsze miał czkawkę i pomimo tego że zawsze go odbijałam trochę się mu ulewało. Karmiłam go piersią a on się dławił bo tak szybko jadł. W moim przypadku prawie wszystko się unormowało, dziecko musi się wszystkiego nauczyć a początki zawsze są trudne. Ja nie mogłam swojego synka w pierwszych tygodniach dobudzić do jedzenia i jak już wstał to był głodny jak wilk. Teraz sam wstaje gdy jest głodny i nie mam już z tym problemów. Nie piszesz jak często karmisz , może spróbuj częściej podawać dziecku butelkę.

2014-11-14 21:12

Tyle ile jest mam - tyle będzie opinii i zapewniam, że wiele będzie się diametralnie różnić; ) Tu Ty musisz dokonać wyboru i wiedzieć jakich cech u butelki szukasz: jakie masz możliwości finansowe, preferencje dziecka odnośnie kształtu smoczka, systemu odpowietrzania, tworzywa z jakiego burelka i smoczek mają być wykonane, pojemności no i ostatnie wyglądu. Ten wątek może Ci pomóc http://lovi.pl/pl/forum/3/305 a ja mogę polecić butelki LOVI, których używam już 14 miesięcy; )