Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (525 Wątki)

Które mleko najmniej tuczy?

Data utworzenia : 2014-10-08 15:10 | Ostatni komentarz 2014-11-01 21:47

GabiSBB

12078 Odsłony
14 Komentarze

Pytam w imieniu znajomej, której pediatra powiedział, że dziecko jest za grube i powinna podawać mniej kaloryczne mleko. Do tej pory pił Enfamil 1, teraz przechodzą na 2 ale nie wiedzą, które wybrać, żeby było mniej tłuste. Mały ma pół roczku.

2014-11-01 21:47

A nie można na przykład podawać nie pełną łyżeczkę mleka na 30 ml wody?? bo słyszałam od położnej też taka opcję :)

2014-10-29 21:26

Gdy ja karmiłam syna z bytelki ( 3 tygodnie, bo wtedy leczyłam się ) to on też wypijał mniej niż jest napisane na opakowaniu. Mój synek chudziutki nie był i nie jest, jest normalny.

2014-10-28 17:58

Synek nigdy nie pił tyle mleka jak jest podane na opakowaniu. Według tabeli podanej na opakowaniu zawsze wypijał mniej o jakies 30 ml, ale nigdy nie miał niedowagi. Można powiedzieć, ze taki malutki pulpecik z niego. Znajoma swojemu synkowi podawała zawsze więcej mleka niż na opakowaniu, bo mały miał apetyt a maluszek i tak jest szczuplejszy od mojego synka. Geny też mają tu dużo do powiedzenia.

2014-10-27 17:53

Ja myśle podobnie jak diarolka i mamunia bo to faktycznie to bardziej idzie genami i przemianą.. A przecież praktycznie wszystkie mleka sa dostosowane do wieku niemowląt i dzieci

2014-10-27 11:33

Ja też mam w domu małego łakomczucha - który po prostu lubi jeść. Kiedy podawałam mu 130 ml, czyli tyle ile powinien jeść wg tabeli w wieku 2 miesięcy, po skończonej butli niesamowicie płakał - tak jak przed. Niemniej jednak jak to przetrwałam, to kolejny raz domagała się jeść dopiero po 3 godzinach, czyli jednak się najadał. Za zgodą lekarza zrobiłam test: sprawdzałam ile minimalnie chciałby zjeść: okazało się że jest to 150 ml. Nie zdarzyło się żeby chciał mniej. W związku z tym zaczełam rozrabiac tyle miarek ile powinien jeść przy 130 ml, czyli 4 w większej ilości wody, czyli u nas 150. Dzięki temu je tyle kalorii ile powinien i tyle w objętości, ile ma ochotę. U nas podawania wody po się nie sprawdziło - płuł dalej niż widział. A podawać przed odradził lekarz. Bo mogłoby sie okazać że "zapcha" się wodą i nie zje porcii mleka.

2014-10-17 20:51

Zgodziłabym się z Mamunią-to bardziej idzie genami i przemianą. Te wszystkie mieszanki mają raczej taki sam skład i ilość poszczególnych wartości

2014-10-11 13:19

a ja w sumie nigdy nie patrzyłam na kaloryczność... Czy to tylko mleko ma wplyw na to jak dziecko wygląda? a może również predyspozycje genetyczne, itp.?

2014-10-11 11:07

Jeśli okazałoby się, że dziecko wypija za dużo mleka to można mu przed każdym karmieniem podać troszeczkę wody, żeby zapełnić żołądeczek. Dziecko może jeść i jeść i nie czuć, że już nie jest głodne. Gdy coś zjemy nasz mózg dowiaduje się o tym po jakichś 20 minutach.