Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (525 Wątki)

bardzoooo długie jedzenie z butelki

Data utworzenia : 2014-08-21 15:57 | Ostatni komentarz 2014-11-25 00:20

martus245

10487 Odsłony
23 Komentarze

witam, moja 8,5tyg corka , bardzo wolno pije z butelki LOVI0m+ nawet do 40 min, nie wypija całej porcji, przysypia, czy nalezy już zmienić smoczek?dziękuję

2014-08-22 11:30

Martus jeśli smoczek się zasysa to rzeczywiście nic nie poleci. Spróbuj mniej dokręcać butelkę, jeśli dalej smoczek będzie się zasysał to może spróbuj zmienić go na większy. Zawsze możesz do poprzedniego wrócić i ten większy zostawić na potem.

2014-08-22 11:23

bardzo dziękuje kochane Mamy, wydaje się, że przyczyną jes zasysanie sie smoczka - zbyt mocno dokręcałam - teraz jest już ok 120 ml w 12 minut:) dziekuję serdecznie-

2014-08-22 11:10

Martusi mi się wydaje ,że możesz spróbować zmienić smoczek i zobaczysz czy to pomoże . Poza tym dziewczyny bardzo dobrze ci doradziły , jak dziecko zasypia to się je szczypie za policzki leciutko ,,, robi się rybkę z ust ,,znaczy dziubek :) czy np. porusza się brodą dziecka ,, Bardzo często takie metody się stosuje w szpitalu u dzieci które są słabe i mają problem z jedzeniem więc jak najbardziej możesz spróbować :)

2014-08-22 08:54

Mi się przypomina sytuacja jak córcia potrafiła być na piersi półtora godziny i właśnie tak jadła jak u ciebie ;) wówczas pomógł nam smoczek, początkowo podawałam pierś a jak zauważałam że przysypia to tak jak dziewczyny radziły "łaskotałam" pod brodą trochę bardziej to mobilizowało malucha do ssania piersi, kiedy przysnęła na cycku podmieniałam na smoczek. Dziecko powinno ssać pierś do 15-20 minut, po prostu rób mniejsze porcje a częściej.

2014-08-22 05:34

Mi również wydaje się ze nie chodzi tu o smoczek bo tak naprawdę róznica w przepływie miedzy smoczkiem 0 a smoczkiem 3 mc jest nieduza. Mysle ze sposób Ewy aby budzic maluszka np. łapiąc go za paluszki, smyrajac za bródke itp. powinno przynieść jakiś skutek i nie pozwolić mu zasnąć- choć na pewno na krótka chwile. Mi połozna również kazała budzic dziecko przy karmieniu tyle ze ja karmiłam piersią. Nie dodawałabym jej zagęszczacza do mleka bo po co. Martus a jak często karmisz tego malucha może po prostu ona nie jest głodna bo często je i jest w stanie zmiescic tylko to 40 ml. No i jakie sa przyrosty wagi bo po nich mozemy się troszkę zorientować czy dziecko się najada.

2014-08-21 22:05

Wątpię że jak Martusia daje samo mleko to ze leci wolno,bo moja siostra używa tej buteleczki z lovi i jeszcze daje zagęszczacz i jej synek wypija w ok 10min , a ja miałam taki problem jak synek mial oj miesiąc ciagle mi przysypial i położna mówiła żeby go wybudzac głaskać po policzku lub ruszać za stopki, albo nosiłam go karmiąc i gadalam głośno potem jak juz miał ok 2mc pul szybciutko :-P

2014-08-21 19:44

martus245 może córka bardzo słabo ssie bo w czasie picia zasypia lub nie jest głodna? Może podajesz w niej zagęszczone mleko? Zawsze możesz spróbować zmienić smoczek, to na pewno nie zaszkodzi. Jeśli zauważysz, że dziecko pijąc z większego smoczka się krztusi, zbyt szybko, łapczywie pije to będziesz musiała wrócić do 0+. Ale jeśli będzie wszystko ok to będziesz mogła zostać przy większym. Należy pamiętać, że te oznaczenia na smoczkach są takie orientacyjne. Niektóre dzieci będą ładnie piły ze smoczka 3+ szybciej, a drugie później. Nie każde dziecko jest takie samo (dzieci rozwijają się w różnym tempie ) i to ty musisz je uważnie obserwować i dostosowywać wszystko do jego potrzeb.