Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (525 Wątki)

Dziecko nie umie pić ze smoczka z większymi dziurkami

Data utworzenia : 2014-07-23 14:32 | Ostatni komentarz 2016-04-25 14:00

angelika127

29164 Odsłony
138 Komentarze

Witam, Mój 4 miesieczny synek od 2 miesiaca życia karmiony jest butelką (lovi). nie miał problemu dopóki nie zamieniłam smoczka 0+ na 3+ (smoczek od 3 miesiaca życia). Mały dławi się i nie umie połykać takiej dużej ilości mleka. moje pytanie brzmi: Czy mogę 4 miesięczne dziecko karmić smoczkiem 0+ i czy są jakieś metody aby nauczyć jeść dziecko ze smoczka 3+?

2014-07-23 15:24

Smoczek to indywidualna sprawa dla każdego dziecka. W rozmiarze chodzi tylko o to, iż z coraz większym wiekiem przepływ w smoczku jest większy - wiek podany na opakowaniu to tylko sugestia dla zmiany smoczka. Niektóre dzieci potrzebują szybszej zmiany, bo denerwują się przy jedzeniu, gdyż mleko za wolno leci a innym odpowiada kiedy muszą się troszkę bardziej wysilić przy jedzeniu. Jeżeli synkowi odpowiada smoczek o przepływie "0" nie zmieniaj go a spróbuj po prostu za jakiś czas. Myślę, że synek sam Ci za sygnalizuje, że jest na ten krok gotowy. Swoją drogą - znam mamę, której roczny synek wciąż pije ze smoczka o przepływie "0" i bardzo mu z tym dobrze ; ))

2014-07-23 15:23

Jak dla mnie bez problemu powinnaś pozostać narazie przy smoczku 0+. Każde dziecko jest inne, każda buźka ma inną wielkość np wcześniaki lub dzieci urodzone z mniejszą masą. Za jakiś czas można spróbować znów, ale teraz bym jeszcze poczekała:)