Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (525 Wątki)

mleka nie chce pić

Data utworzenia : 2014-07-09 12:40 | Ostatni komentarz 2016-03-25 15:24

K.Mendon

9085 Odsłony
23 Komentarze

Od 2 dni mój maluszek nie chce ssać butli. Zupki deserki kaszkę to co łyżką zajada ze smakiem, ale jak tylko poczuje smoczek to zaraz wypluwa i nie chce ciągnąć. Czy przyczyna może być, że przebija mu się ząb jak temu zaradzić. Ale dziwne tez jest to , że sok czy herbatę to pije ale mleka nie chce.

2014-07-09 19:54

Ja nie jestem zwolenniczką karmienia przez sen, uważam, że od niemowlęcia trzeba kształtować nawyk świadomego jedzenia. Jeśli maluszek je inne posiłki to nie ma takiej tragedii. Oprócz tego co napisały Dziewczyny, może być też tak, że Twój synek tymczasowo zachwyca się nowymi smakami i mleko jest teraz po prostu mniej atrakcyjne. Czasami bywa tak, że dziecko przestaje po prostu pić mleko, czasami pomaga zmiana butelki na kubek niekapek, czasami po kilku dniach wszystko wraca do normy. Dlatego mimo tego warto próbować podawać mleko.

2014-07-09 19:09

Spróbuj w nocy. Maluszek nie będzie świadomy, że pije.

2014-07-09 18:19

Dzieki za pomoc. Maluszek ma 6 miesiecy . Smoczek jest ten sam do mleka i do herbaty.

2014-07-09 16:05

K. Mendon moja córka robi identycznie ,... i ma tak od upałów i od ząbków ,,,z butki zje tylko jak jest bardzoooooo głodna albo jak maścią na dziąsła posmaruje . a jak w ogóle nie da się wcisnąć to już tylko przez sen jej próbuje dawać- zazwyczaj działa

2014-07-09 15:19

Spróbuj schłodzić sam smoczek z butelki, a nie mleko. Może dziecku to pomoże. Jeśli nadal dziecko nie będzie piło mleka to zastępuj je jakimiś produktami mlecznymi, np. jogurty, kaszki.

2014-07-09 14:55

no właśnie ile maluszek ma. A może spróbuj podawać mu mleko łyżeczką bo to ze wychodzi mu ząbek może przeszkadzać w ssaniu smoczka. A czy do herbatki masz ten sam smoczek czy może jakiś kubek niekapek z innym smoczkiem. Może zmieniłaś smoczek do mleka czy nadal używasz tego samego. Moje dziecko w te upały to w ogóle nie chce jesc a ma 7,5 mca. Ale ja znalazłam na nia sposób bo był czas ze mleka nie chciała pic. Pokarmy stałe podaje po drzemkach a mleko bezpośrednio przed drzemka bo zauważyłam ze lubi zasypiać zaraz po butli. Ostatecznie jak mało wypije przed drzemka to podaje jej mleko przez sen ale to sporadycznie bo zazwyczaj przed drzemka pięknie pije mleko. Może popróbuj bezpośrednio przed drzemka podać mleko a za ok dwie godz normalny posiłek. No tylko właśnie ile dziecko ma będzie nam wszystkim łatwiej. Na zabki polecam zel np. bobodent lub jakiś inny znieczulający. tutaj mamy watek jak radzic sobie z ząbkowaniem http://www.lovi.pl/pl/forum/11/894/2

2014-07-09 14:18

A ile Twój maluszek już ma miesięcy?