Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (525 Wątki)

mleka nie chce pić

Data utworzenia : 2014-07-09 12:40 | Ostatni komentarz 2016-03-25 15:24

K.Mendon

9084 Odsłony
23 Komentarze

Od 2 dni mój maluszek nie chce ssać butli. Zupki deserki kaszkę to co łyżką zajada ze smakiem, ale jak tylko poczuje smoczek to zaraz wypluwa i nie chce ciągnąć. Czy przyczyna może być, że przebija mu się ząb jak temu zaradzić. Ale dziwne tez jest to , że sok czy herbatę to pije ale mleka nie chce.

2016-03-25 15:24

U nas było to samo, córka nagle obraziła sie na butle i do dzisiaj meczymy się z łyżeczką. Ale przynajmniej wiem, że to mleko wypije. Gdybym je wlala do niekapka, to caly dzień by stało do skiśnięcia.

2014-07-19 17:32

Proponowałabym karmić łyżeczką, ale skoro już wrócił do butelki to super. :)

2014-07-19 09:13

E.Nowak no strasznie szyBko :-) trochę to uciążliwe było zwłaszcza gdy trzeba było gdzieś jechać, ale daliśmy radę. Ale też dzięki temu przestał jeść w nocy (czasem się budził, to była herbatka albo jogurcik, a czasem udało mi się wcisnąć mu butelkę, ale takie przypadki na palcach jednej ręki mogę policzyć). Za to dla odmiany młodszy nie chce jeść z łyżeczki i woli butlę(5 miesięcy)

2014-07-18 16:57

Witam. Czasami przyczynę niechęci do picia mleka przez smoczek może być ząbkowanie, zmiany w jamie ustnej albo zwykła niechęć do mleka. Nam też, czasem znudzi się jakaś potrawa. Może do mleka w butelce można dodać niewielka ilość kaszki, którą malec lubi jeść łyżeczką. Może zaakceptuje. Może warto zrobić przerwę kilka dni w mleku, podawać kaszkę i inne produkty stałe i wrócić do mleka. Być może (mniej prawdopodobne) zmienił się nieznacznie smak mleka przygotowany przez producenta i dziecko to wyczuło. Trudno powiedzieć. 6-miesięczny młody człowiek powinien jednak trochę mleka wypijać, może po przerwie nawróci się na mleko. Jeżeli nie, proszę spróbować wprowadzić mleko po 6 m-cu lub wrócić do początkowego, jeżeli już Pani zmieniła. Poczekamy chwilę i zobaczymy o co chodzi. Pozdrawiam

2014-07-12 19:42

Moj maluszek zawsze jest swiadomy, ze pije. Ale podczas karmienia zaśnie

2014-07-12 17:08

Ja także karmie nie raz na śpiocha i biorę do odbicia i jest ok i mam wrażenie że dzieci są świadome że są karmione beti bardzo szybko odrzuciło ci maleństwo butelkę

2014-07-12 12:15

Na pewno wszystko wroci do normy. Przy zabkach czasami jest wiele problemoe.

2014-07-12 11:01

Na szczęście przyczyną był ząb wczoraj się pojawił a maluszek wraca do jedzenia z butli. Dzisiaj zjadł cała butle aż milo było popatrzeć wczoraj wieczorem chwile się bawiła smokiem nie chciał ciągnąć, a później zjadł obyło się bez płaczu. Mam nadzieję, że już wszystko wróci do normy