Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (525 Wątki)

Enfamil AR 1 - a inne mleko

Data utworzenia : 2014-07-05 17:33 | Ostatni komentarz 2014-07-19 22:43

alicjaw

9737 Odsłony
11 Komentarze

Moja córka prawie od 2 miesięcy jest karmiona mlekiem Enfamil AR 1 "z tendencją do ulewania" i oczywiscie piersią. Praktycznie już nie ulewa, Więc chciałam zapytać czy mogłabym już zmienić jej mleko? Jeśli tak to jakie byłoby najlepsze? : )).

2014-07-19 22:43

Zdecydowanie popieram poprzedniczki, najlepiej spróbować i kupić w sklepach próbki różnych produktów lub poprosić producentów o przesłanie i zobaczyć jak zareaguje dziecko, ciężko jest przestawić na nowe mleko ale nie ma innego wyjścia

2014-07-11 14:02

Ja z własnego doświadczenia w zmianie mleka z enfamil na inne mogę powiedzieć że to był kiepski pomysł. Malutka dostała uczulenia pokarmowego z którym walczyliśmy 2 tygodnie później ale nie musi być tez tak w Twoim przypadku. Dziewczyny mają racje nie kupować kolejnego całego mleczka tylko mniejsze opakowania bądź próbki są.

2014-07-07 20:42

A jeśli karmisz piersią tą może warto odstawić mm i karmić tylko naturalnie. Zawsze możesz wspomagać się laktatorem, żeby rozruszać laktację.

2014-07-07 16:05

Witam. Oczywiście, że można a nawet należy zmienić mleko na zwykłe, jeżeli dziecko nie ulewa. Mleka AR, z zagęszczaczem sprzyjają zaparciom. Nie wiem, w jakim wieku jest córeczka. Od 6 miesiąca wprowadzamy mleko "następne". Do tego czasu "początkowe". Można zostać przy Enfamilu, jeżeli dziecko dobrze to mleko toleruje. Mleko bez zagęszczacza należy prowadzać po jednym karmieniu, żeby sprawdzić, czy ulewanie nie wraca. Można wybrać inne mleko, innej firmy ale każda mieszanka ma trochę inny smak i malutka może grymasić. Enfamil Premium 1 oraz 2 jest dobrym preparatem. Ale decyzja należy do Pani. Pozdrawiam

2014-07-07 15:15

Po pierwsze to musisz się skonsultować z pediatrą, a po drugie to nie my wybieramy mleko dziecku, tylko dziecko wybiera mleko. Jednemu spasuje Bebiko, a drugi po Bebiku będzie wymiotował, tak jak u nas się działo. Tylko metoda prób i błędów.

2014-07-06 18:46

Tak kontrola u lekarza na początek, a potem możesz próbować z innymi mlekami. Już teraz zaopatruj się w próbki.

2014-07-06 14:36

Jeżeli Twoja córeczka miała wcześniej problemy a chciałabyś zmienić mleko z takiego specjalnego na inne powinnaś to na początku skonsultować z lekarzem pediatrą, czy córeczka jest już na pewno na taką zmianę gotowa. Zwykle refluks nie przechodzi tak szybko i po zmianie mleka może się on cofnąć, więc według mnie kontorola jest jak najbardziej konieczna.

2014-07-06 14:34

Alicja tak jak mówi Beata napisz maila do różnych producentów mlek- maile dostępne na ich stronie internetowej- z prośba o próbki swoich mlek. Wiem ze na pewno bebilon i bebiko maja takie próbki i wysyłają ale myślę ze pozostałe firmy również. Bo po co kupować całe pudełka skoro dziecko może nie akceptować danego mleka.