Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (525 Wątki)

NA pomoc z niejadkiem

Data utworzenia : 2014-07-03 21:07 | Ostatni komentarz 2016-01-26 22:19

r.rosinska

5960 Odsłony
16 Komentarze

Mam 3,5 miesieczna corke Lilianke. Od paru dni malo je. Karmie ja mm zjada przez cala dobe ok 600ml i to jest i tak duzo. Powinna zjadac po 130. Corka jest wczesniakiem. A zjada co 4 godzony 80, 60. Za to upomina sie o picie. Ppwinnam podawac jej zelazo ale po nim nie moze zrobic kupki. Kazano mi powoli wprowadzac zupke bo deserki juz zjada. Juz sama nie wiem martwie sie bo wazy dopiero 4720 bardzo malo utyla. Czy ktoras z mam miala taki problem? dodam że dziś zjadła cały słoiczek zupki od wczoraj wygląda to tak 8.00- 80ml 10.30 ciut jabłka 11.10-mleko (i pół łyżeczki kaszki )- 100ml 14.40-120ml 18.30-120ml 0.30-110ml 4.30-100ml 8.20-120ml potem o 11 zjadła całą zupkę i o 13- 60 ml i o 19.30 zjadła 30ml i zasnęła na noc bez kompieli nie wiem co robić

2016-01-26 22:19

kurczę Mój Oskarek ogólnie jadł dużo, czasami nawet za dużo na swoje możliwości... Ale miał takie dni, że np zjadał 60 ml mleka na noc albo nieraz wcale i przespał całą noc, nie budząc się i dopiero rano jadł butlę mleka... Teraz jest niejadkiem przez piątki, które mu idą... Nieraz jak przychodzi pora posiłku, zazwyczaj ma 3,5 godziny przerwy między posiłkami to zje 5-6 łyżeczek obiadku i koniec, odmawia jedzenia... Nawet jak próbuję mu wcisnąć coś innego oprócz obiadku, to nie chce... czasami tak po prostu się dzieje, że dzieci albo nie mają apetytu, bo nie i już, albo np przez ząbki. Tym się nie ma co przejmować, jeśli nie następuje drastyczny spadek wagi lub u maleństw nie następuje wzrost :)

2016-01-25 10:58

alutka, moja druga córka urodziła się jako wcześniak w 36 tc. i mimo, że była karmiona wyłącznie piersią pediatra zalecił wprowadzanie zupek po 4 miesiącu z powodu słabych przyrostów wagi. Najmłodsza też urodziła się jako wcześniak w 35 tc.. Przez pierwszy miesiąc była karmiona wyłącznie piersią, a potem raz dziennie dokarmiana mm. Gdy mała miała 3,5 miesiąca dostała biegunki trwającej ponad 3 tygodnie (robiła po 9 kup w dzień i w nocy), wszystkie wyniki były w normie, mała przybierała na wadze niezbyt dużo, ale nie chudła, nie było oznak odwodnienia. Zmiana mleka, następnie wykluczenie mleka z mojej diety i zmiana dziecku mieszanki na bebilon pepti nie przyniosła poprawy. Pediatra polecił wprowadzanie zupek i biegunki natychmiast ustały. Wcześniactwo u córek nie miało znaczenia, pediatra sugerował się wyłącznie przyrostami wagi. Mała też czasami ma taki okres, że nie chce jeść, a to zupek, innym razem kaszek, albo nie chce pić mleka. Zawsze staram się w spokoju przeczekać ten okres, nie karmię jej na siłę. Zwykle taki bunt mija po 3-4 dniach, a potem mała zajada wszystko z apetytem.

2016-01-24 17:21

Nie martw się..jak dziecko nie chudnie to nie ma co dramatyzować..może akurat ma dzień niejadka??...Dobrze, że domaga się chociaż picia..ale gdyby to się utrzymywało przez 2-3 dni to lepiej zgłoś się do pediatry.. na pewno nie zaszkodzi wizyta.. Ja karmiłam piersią i dawałam na żądanie.. mała potrafiła czasem cały dzień wisieć na cycu...Ty karmisz mlekiem modyfikowanym, to może lepiej podawać mleko w mniejszych porcjach, ale częściej? Ps. bardzo szybko moim zdaniem dziecko otrzymuje pokarmy stałe, z tego co wiem to dzieci karmione mlekiem modyfikowanym powinny być dokarmiane po 4 miesiącu a te karmione piersią po 6 miesiącu..ale może tak jest przy wcześniaczkach??...??

2016-01-24 16:55

To wcześnie zaczęliście podawać inne posiłki, należy zacząć od 4 mca, ale może takie było zalecenie dla poprawy wagi? Ważne, że mała je, nie musi książkowo od razu wypijać 120 ml czy więcej , może jeść i 60, ważne, żeby była chęć do jedzenia i żeby było chociaż 4, 5 pieluszek przemoczonych, to znaczy, że wszystko jest dobrze. Ważne, aby mała z wagi nie spadała.

2015-06-10 20:22

Mi się wydaje ze Twoja córka ładnie je. Moja ma tyle co Twoja i zjada 125 na porcje bez dodatkowych dań. Jeszcze nic jej nie wprowadzała. Moja urodziła się z wagą 3000 g w 38 tyg spadła do 2700 teraz warzywa 5900 wiec nie wydaje mi się żeby Twoja córka była nie jadkiem. A dlaczego tak się martwisz? Lekarz powiedział ze słabo przybiera? Szybko te dodatkowe posiłki dlaczego tak? Ja mam znajoma mała urodziła w 32 tyg ważyła 1,7 karmi mm ma teraz 8 msc i waży 6 kg a dodatkowe posiłki wprowadziła po 6 msc.

2015-03-06 21:59

Ja bym robiła wszytsko pod kontrolą lekarza, sama nic bym nie zmieniała. Warto się konsultować i wtedy działać.Ale każdy robi jak uważa:)

2014-07-10 21:01

zupki kazała wprowadzić neonatolog pić pije co chwile bo jest ciepło upomina się co 10 minut a o jeść wcale wczoraj na noc zjadła 125g. kaszki o 19 potem 30 ml mleczka o 3 i dopiero zjadła zupkę o 12 i mleko na noc o 18 a wypiła 2 butelki wody po 150

2014-07-07 20:40

Absolutnie nie wolno zagęszczać mleka wsypując więcej miarek mieszanki niż jest zalecane. Lepiej jest zagęścić kaszką. Jak zagęścimy mlekiem to będzie nieodpowiednie stężenie płynów i woda z organizmu będzie ściągana do przełyku. To jest niedobra sytuacja, wtedy mogą pojawić się wodniste kupki.