Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (525 Wątki)

Karmienie piersią i mm- porcje

Data utworzenia : 2014-06-06 13:26 | Ostatni komentarz 2015-02-23 00:12

mm123

6024 Odsłony
15 Komentarze

Orientujecie się czy jak się karmi odciągniętym mlekiem z piersi i mm (ok. 2 razy dziennie) to trzeba jakoś dawkować mleko z piersi czy mały może jeść tyle ile ma ochotę?

2015-02-23 00:12

mm123 mi synek przez ok 3 tygodni uczył się ssać pierś i ciężko mu to wychodziło ale jakbym próbowała dalej to napewno by nauczył ale szybko się poddałam i bez przerwy odciagałam i podawałam mu z butelki.Ale karmiłam go cały czas swoim mlekiem tylko że z butelki to jadł mi po 90 ml co 1,5 godz,ale było różnie z tym karmieniem. W nocy nawet się budził co 1,5 godz i też tyle jadł,czasami potrzebował więcej i zjadł 120 ml.Twój synek dużo je,ale powinnaś karmić go na żądanie bo niektóre dzieci potrzebuja więcej :) Nie przejmuj się i karmi synka tak często jak tylko będzie potrzebował ;) Ja do 4 miesiąca karmiłam swoim mlekiem,a potem zaczęłam dokarmiać mm,bo moim już sobie tak nie pojadał i potrzebował więcej.Nie martw się tym że synek je dużo,tylko powinnaś się cieszyć że ma taki apetyt :)))

2014-06-12 22:57

"Dawki" mleka tyczą się jedynie mleka modyfikowanego, ze względu na ilość podawanego białka w każdej porcji - jeżeli podaje się go zbyt dużo dziecko można po prostu przebiałkować. Mleka mamy nie należy "porcjować" nawet jeżeli karmisz systemem mieszanym - dziecko je tyle ile potrzebuje; ) Z jakiego powodu dokarmiasz mm? Nie wygodniej by było karmić tylko swoim mleczkiem skoro tak pięknie je zjada?; ) Ja synka karmiłam co 3 godziny i zjadał w 3 dobe po urodzeniu już 100 ml moje mleczka a już po tygodniu 140 ml.

2014-06-11 10:58

ja odciągam np 150 ml i córka 4 miesiące zjada tą porcję na dwie raty jaksię jej w międzyczasie odbije, nie ma sensu trzymać się etykiet sztywno bo wiadomo że każde dziecko jest inne i niektóre więcej potrzebują zjeść a na siłę na pewno im nie wepchniemy . 4 miesieczne niemowlę zjada ok 180 ml zajednym razem .poza tymkarmię piersią i tez mała sama reguluje ile chce zjeść.

2014-06-10 06:49

mm pokarmu z piersi się nie dawkuje tak jak pisza dziewczyny ciesz się ze twój maluch ma apetyt i dawaj mu mleka z piersi tyle ile potrzebuje

2014-06-08 00:02

mm123 nie martw się tym ze maly je za dużo bo pokarm matki jest lekkostrawny i dziecko trawi go całkowicie w 98% I to dlatego dzieci cycowe mogą mieć mniej kupek w ciągu dnia.

2014-06-07 22:44

na pewno nie je za dużo skoro je twój pokarm :) o to się martwić nie musisz ;)

2014-06-07 22:42

ja praktycznie cały czas odciągam, ale zastanawiam się czy mały nie je za dużo ;)

2014-06-07 22:02

Jeśli nie jesteś pewna czy maluch je za mało czy za dużo, to możesz wspomóc się laktatorem, jak odciągniesz pokarm, będziesz wiedziała ile zjadł. I też ma to jeszcze jeden plus- w nocy możesz wstawać na zmianę z mężem :)