Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (525 Wątki)

Butelki i smoczki - jak często wymieniać

Data utworzenia : 2013-02-02 22:12 | Ostatni komentarz 2022-10-24 14:53

asiula.k

74221 Odsłony
696 Komentarze

Zastanawiam się jak często należy wymieniać dziecku butelki i smoczki na nowe. Aktualnie używam butelki plastikowe Lovi i Canpol.

2022-10-07 16:47

Jak są z innego materiału smoczki np właśnie takiego jak kauczuk to puchną do tego stopnia że guma robi się miękka i występuje ryzyko zadławienia dlatego warto je częściej wymieniać niż zwykle ale ze względu też na higienę :)

2022-10-07 13:48

no fakt bibsy mają tą gume inna wiec moze dlatego tak sie dzieje;) my jesteśmy na lovi i na canpolu to tego nie dostrzegłam;) ja smoczki wymieniam dosyć czesto starams ie wymieniać alboc zęś na lovi częś na canpol albo wsytzskie na raz bo szczerze to ciezko mi odróżnić potem które nowsze które starsze ;) oczywiscie pisze o smoczkach butelkowych;)

2022-10-06 21:59

Chyba lazda z nas wymienia na tyle często smoczki czy butelki, że nie zauważamy aż takich dużych defektów typu puchnące smoczki.

2022-10-06 15:33

Dokładnie tak od razu musimy reagować jak tylko widzimy jakieś zmiany lekkie przegryzienia puchnięcie czy to na smoczku czy n cyklu  z butelki bo to jest po prostu najzwyczajniej w świecie nawet niebezpieczne dziecko mogło by kawałek odgryźć albo samoistnie mogłoby odlecieć i bez problemu mogłoby dojść do tragedii zakrztuszenia

2022-10-06 08:04

ja to mojej córce wymieniałam jak smoczek puchnął po prostu, a butelka stawała się żółta

2022-10-05 22:28

Anisss u nas był bibs jakiś czas i ten kauczuk od ssania strasznie puchnąl :/ no właśnie żółkną głównie od podawania innych napojów jak sok czy herbata od wody się robi tylko osad i to fakt butelki się okropnie niszczą i rysują 

2022-10-05 09:13

oj to u nas jescze nie widziałam ze smoczek moze puchnać;) moze zbyt czesto wymieniam;)

co do butelek używam canpola i lovi i jeszcze nigdy mi nie zżółkły co do osadu podobnie ;) 

bardziej stawiam na zarysowania ;P

2022-10-05 09:10

Widać po smoczku bo puchnie z reguły albo jest cały pogryziony natomiast butelka ma nieprzyjemny zapach albo żółknie albo po prostu posiada osad wtedy nie ma mowy o wyparzaniu tylko w kosz zresztą smoczek też ma określony czas użytkowania :)