Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (524 Wątki)

Mleko niepasteryzowane i niskopasteryzowane - gotować?

Data utworzenia : 2014-03-30 21:08 | Ostatni komentarz 2014-04-03 13:25

Gosiaczek

29440 Odsłony
6 Komentarze

Pani Doktor, Mój synek skończył 3 lata. Od roku podaję mu mleko krowie. Do tej pory podawałam UHT, ale ostatnio słyszałam, że nie jest to dobre mleko. Nie gotowałam go tylko podgrzewałam. Od tygodnia kupuję mleko bio żywe niepasteryzowane lub mleko z mlekomatu również niepasteryzowane. Czy takie mleko trzeba gotować 3-latkowi czy można podać bez gotowania na zimno lub lekko podgrzane? Teraz to robię, ale musi stygnąć, co jest czasami uciążliwe. Zauważyłam też w sklepie, że są też w lodówce mleka tzw. świeże, niskopasteryzowane. Na nich jest napisane, że nie trzeba ich gotować. Czy takie mleko jest lepsze niż UHT, czy można maluchowi je podawać bez gotowane? Będę bardzo wdzięczna za podpowiedź, bo już się pogubiłam w tych wszystkich rodzajach mleka :-)

2014-04-03 13:25

bardzo dobry temat, sama czasem dumam nad tym czy gotować czy nie gotować. I od dziś porzucam uht, używałam jedynie do kawy, ale moge używać innego;)

2014-04-03 12:45

Pani Doktor, bardzo dziękuję za pomoc :-)

2014-04-02 20:24

Witam. Odpowiedź dla Pani "Gosiaczek". Mleko UHT nie jest odpowiednim mlekiem dla dzieci, zresztą dla nas też. Ma niewiele właściwości mleka z powodu procesu technologicznego, jakiemu jest poddane. Mleko niepasteryzowane należy gotować dlatego że istnieje ryzyko obecności bakterii w mleku. Mleko pasteryzowane jest odpowiednie i nie ma konieczności gotowania go przed spożyciem. Jeżeli producent podaje informację na opakowaniu, że mleko niskopasteryzowane może być spożywane bez gotowania, również można bezpiecznie podawać je 3-latkowi. Młodsze dzieci (1-2 letnie), powinny spożywać mleko pasteryzowane przegotowane. Pozdrawiam

2014-04-01 13:54

Podając córce (ma 4,5 roku) mleko uht tylko go podgrzewam, a takie świeże z lodówki, niskopasteryzowane dla pewności gotuję. I również jestem ciekawa, co powie Pani Ekspert.

2014-04-01 13:25

Troszkę na temat mleka tu http://polki.pl/odzywianie_artykul,10009201.html Ja tez czekam na wypowiedz specjalisty.

2014-03-30 22:24

Bardzo ciekawy temat poruszyłas..mam nadzieje ,ze któras z mam i Pani ekspert lada dzien sie wypowie ..mój mały ma 14 msc i na razie nie pije tego mleka ale płateczki zjada .. raz dostał , bo na goscinie nie mielismy innego i wlasnie zawsze zastanawia mnie jak to jets z tym mlekiem ..głównie chodzi mi o UHT w kartonie i świeże w butelce ...