Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (524 Wątki)

Butelce mówię NIE

Data utworzenia : 2014-03-26 22:48 | Ostatni komentarz 2014-04-02 20:18

Lusi636

5712 Odsłony
15 Komentarze

Witam Mam taki o to problem: Córka obecnie 2 mce nie chce pić mleka z butelki.Wcześniej nie było z tym żadnego problemu... Już na drugą dobę w szpitalu dostała glukozę i piła z butli. W domu potem również piła, gdy zostawała z babcią (musiałam załatwić formalności) i gdy miałam większą ilość gości (żeby nie krępować siebie i innych). Ostatni raz piła 26.02. Dodam, że piła mleko moje z piersi w butelce LOVI. Dziś niczym nie mogę jej do butelki przekonać ... 1. Zmieniłam butelkę (nie będę podawać firmy) myśląc, że cały problem może w smoczku jest ... i NIC 2, Przed podaniem moczyłam smoczek w mleczku, aby zmylić czujność córci ... i NIC 3. Po spacerze 3 godzinnym córka była naprawdę głodna, miałam nadzieję, że może teraz się uda ... i NIC Dodam, że przy włożeniu smoczka do buzi, ona nawet nie zamyka jej. Językiem już wyczuwa, że to nie jest pierś i nawet jak kapie mleko do buzi to albo się nim krztusi (delikatnie), albo zaraz je wypluwa ... i jest płacz ... Teściowa mi mówiła, że miała ten sam problem z synem (moim narzeczonym) i w końcu jakoś sam się do butli przekonał . Planuję karmić jak najdłużej, ale przeraża mnie myśl co będzie dalej... Mam zapalenie piersi, miałam temp. i musiałam nakarmić córę, choć nie powinnam ... Poza tym jestem uziemiona, bo muszę być pod ręką, gdy córa będzie jeść, a mam też sprawy do załatwienia w najbliższym czasie ... Proszę o pomoc !

2014-03-28 20:17

wiem, że to może nie jest sposób na dłuższą metę, ale jeśli maluszek nie chce butelki, to może spróbuj nakarmić strzykawką, albo łyżeczką, mi mama opowiadała, że dawniej tak się robiło. Nie wiem niestety jak to działa, bo ja nie miałam problemu z butlą, aczkolwiek mój mały dostał w prezencie butelki z NUK'a i strasznie mu się nie spodobały jak chciałam go nakarmić. Teraz już jest większy i używamy Lovi , wcześniej korzystałam z Aventu, butelki obu firm przypominają pierś i to tez był jakiś sposób, mały cały czas mimo że już nie karmię je na zasadzie że ja się pochylam nad nim z butelką (trochę na oszusta) . Ja jestem obecnie zachwycona butelką Lovi (wiem teraz czemu wiecznie był brak jej na półkach sklepowych) mały się nie krztusi jak z Aventem np i przez to chętniej je. jeśli masz ważne sprawy to moze warto spróbować z innymi butelkami, może jest za szybki przepływ (ja zauważyłam taki w Avencie jak porównałam sobie z Lovi) może smoczek jest z czegoś innego i jest przyjemniejszy dla buźki. No a jak nie to podpytaj położną o karmienie strzykawką chociaż na czas Twojej nieobecności

2014-03-28 09:33

Lusi636 tak bardzo Ci zazdroszczę ze Twoja córa chce ssać pierś moja woli butelkę mimo że mam pokarm więc odciągam laktatorem i podaje butelką. Wiesz mi że to jest o wiele gorsze bo wolałabym przytulić się do dziecka i dać jej pierś niż siedzieć z laktatorem jak ona śpi. To jest bardzo męczące wiem co mówie. Może powalcz o cyca butelką się jeszcze zdąrzy nauczyć nawet nie wiesz jak szybko dzieci ją pokochają.

2014-03-28 09:13

Dokładnie ...Ciesz się , ze mała chce ssac piers , sa matki ktore pisza tu bo ich dzieci nie chca złapac piersi - chca butelke ..a to jest o wiele gorsze ..mysle ze 2msc`ne niemowle nie ma obowiazku pic z butelki ...ma obowiazek ssac piers i jesli wlasnie to wybrała Twoja córcia to trzeba pogratulowac mądrej dziewczynce ! :)

2014-03-27 21:41

Lusi zastanów się czy naprawdę chcesz ją karmić butelką. Za chwile nie będziesz miała tyle czasu na odciąganie pokarmu laktatorem. Mała sama wie co dobre, dlatego wybiera pierś :)

2014-03-27 21:32

Ja tez nie sadze ze musisz ja uczyc z butelki, ja z moimi kraze po dworze, odwiedzam rozne miejsca i z karmieniem piersia problemow nie mam, a jak musze nakarmic a jestem na miescie to wchodze do jakiegos sklepu i pytam sie czy moge nakarmic i gdzie, nie mowia,ze nie moge ;) mozesz miedzy karmieniami sprobowac podawac jakas herbatke, ale jak mala bedzie najedzona,zeby nie wybrzydzala ;)

2014-03-27 11:16

Lusi czemu piszesz, że nakarmiłaś córkę choć nie powinnaś? Zapalenie piersi nie jest przeciwwskazaniem do karmienia piersią. Trochę nie rozumiem, po co zmuszać tak małe dziecko na siłę do picia z butelki. Jeśli chcesz karmić swoim mlekiem to najlepiej i najszybciej robić to bezpośrednio z piersi. Takie jest moje zdanie. Rozumiem, jeśli są jakieś problemy i dziecko nie może być karmione piersią, ale ty o niczym takim nie wspominasz. Piszesz tylko, że załatwiasz dużo formalności. Karmienie dziecka piersią nie musi oznacza siedzenia z nim 24h/dobę. Wiem, co piszę bo moja córka ma 2,5 miesiąca a ja chociaż karmię piersią nie siedzę z nią non stop w domu. A o tym jak przekonać dziecko do picia z butelki możesz poczytać ---> http://lovi.pl/pl/forum/3/1697 Mam nadzieje, że znajdziesz tam podpowiedź.

2014-03-27 10:24

masz madra tesciowa..ma racje , dokladnie przeczytałam i chyba juz wszystkie mozliwe i znane sposoby wyprobowałaś ..skoro zmiana smoczka , butelki nie pomogla , moczenie w mleku rowniez ..hm po prostu pozostaje Ci czekac .Karmisz piersia? Dobrze zrozumialam ? Jesli tak to nie ma potrzeby zmuszania na razie do picia z butelki .. wiem , wiem ze zaraz powiesz , ze ruszyc sie z domu nie mozesz , wieem bo mi tez zalezalo zeby maly nauczyl sie pic z butelki aby problemu nie bylo , jak ja bede w szkole . Jest jeszcze mała ...moze spróbuj łyzeczka ? Może LOVI z łyżeczka jej podpasuje :)